Menu górne

Dziś jest 23 lipca 2019 r., imieniny Apolinarego, Bogny

Setne urodziny

(Zam: 01.02.2019 r., godz. 10.05)

Mieszkanka Trzcianki Czesława Sarnacka kończy 100 lat. Jubileuszu gratulowali jej m.in. przedstawiciele władz powiatu, gminy, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Urodzinowa uroczystość odbyła się 31 stycznia w domu pani Czesławy w Trzciance, gdzie stulatka otoczona jest troską najbliższych. Bukiety kwiatów, upominki, listy gratulacyjne przyjęła m.in. od starosty Jerzego Żukowskiego, wójta Wiesława Przybylskiego, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Brańszczyku Teresy Kasprowicz, przewodniczącej Rady Gminy Ewy Wielgolaskiej, ks. Pawła Stacheckiego.
- Niech wolno mi będzie podziękować pani za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat oraz złożyć życzenia zdrowia i pogody ducha na kolejne lata - gratulował starosta.
- Zdrowia, radości, szacunku i miłości od najbliższych, spokojnego życia w otoczeniu rodziny - życzył w imieniu władz gminy wójt Wiesław Przybylski.
Goście nie ukrywali swojego podziwu dla kondycji jubilatki, jej doskonałej pamięci, dzięki której snuła opowieści podczas urodzinowego poczęstunku. Zebrani zaśpiewali jubilatce „Dwieście lat, niech żyje nam” i wznieśli na jej cześć toast. Nie zabrakło urodzinowego, pysznego tortu.
- Ależ to było te sto lat… - mówiła sięgając pamięcią do zdarzeń wyjątkowych i tych, codziennych, zwyczajnych. - Jak wybucha wojna miałam 20 lat. Nie byłam dzieckiem, wszystko pamiętam. Nie było co jeść, trzeba było jeść brukiew, taka była bieda. Wojna to najgorsze wspomnienie.
Czesława Sarnacka wspominała takie szczegóły jak daty, nazwiska, ceny produktów itp. Chętnie odpowiadała na każde pytanie gości, którzy m.in. prosili jubilatkę, by zdradziła swoją receptę na długowieczność.
- Od 50 lat jestem na diecie - wyznała.
Pani Czesława nie je potraw smażonych, tłustych, nie pije alkoholu. Spożywa chude, gotowane produkty.
- Przed wojną nikt tyle nie jadł, co teraz - podkreśliła. - W szpitalu też mnie pytali co zrobić, by osiągnąć taki wiek. Mówili, że niczego tak mi nie zazdroszczą, jak zdrowia - wspominała.
J.P.
Komentarze

100 lat dla p. Czesławy
Dodane przez Kasia, w dniu 01.02.2019 r., godz. 18.42
Wszystkiego najlepszego zdrowia, zdrowia i kolejnych 100 lat :) Pani Czesławo!!!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl