Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 czerwca 2019 r., imieniny Adolfa, Laury

Orszak Trzech Króli

(Zam: 07.01.2019 r., godz. 11.01)

Po raz piąty w święto Objawienia Pańskiego w Wyszkowie odbył się Orszak Trzech Króli. Uczestnicy przeszli z kościoła parafii św. Wojciecha do Sanktuarium św. Idziego.

Pod przewodnictwem Trzech Króli, Świętej Rodziny, konnych jeźdźców, za symboliczną gwiazdą, która wiodła Mędrców, szli wierni, którzy 6 stycznia zgromadzili się na mszy w kościele pw. św. Wojciecha. To tam rozpoczęły się uroczystości związane ze świętem Objawienia Pańskiego upamiętnieniem przybycia do Betlejem Mędrców ze Wschodu, którzy oddali hołd Dzieciątku. Orszak to zawsze barwny i radosny korowód - towarzyszyła mu muzyka, dźwięki instrumentów perkusyjnych, na których grali członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie pod kierownictwem kapelmistrza Franciszka Józefa Bieganowskiego. Mnóstwo osób założyło korony. Orszak połączył lokalną społeczność - były dzieci, rodziny, osoby starsze, młodzież, duchowni, strażacy ochotnicy, przedstawiciele samorządu, wierni różnych parafii. Zatrzymali się na Skwerze Jana Pawła II, tuż przy Sanktuarium św. Idziego, gdzie ustawiona była szopka i niewielka zagroda ze zwierzętami.
- Życzę, abyśmy tworzyli naszą lokalną wyszkowską wspólnotę, byśmy, podobnie jak przed wiekami trzej Mędrcy, potrafili pogodzić własne ambicje, zamierzenia, plany i wspólnie zgodnie osiągali cel - zwrócił się do zebranych burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Powinniśmy budować lokalną wspólnotę, porzucić egoizmy dla naszego wspólnego dobra. Kiedy dostrzeżemy drugiego człowieka, jego potrzeby, jeśli będziemy w stanie ustąpić, porozmawiać, wtedy stworzymy wspólnotę na wzór naszych wspólnot rodzinnych. Zgodny, zrozumienia współpracy dla wspólnego dobra wszystkim państwu życzę.
- Szliśmy wszyscy z przekonaniem, że jest w nas wiara, nadzieja i miłość - wartości związane z narodzonym Jezusem - podkreśliła przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska. - Życzę, byście każdego dnia kierowali się wiarą nadzieją, miłością.
Proboszczowie wyszkowskich parafii księża Zdzisław Golan, Roman Karaś i Kazimierz Wądołowski dziękowali wiernym i grupom społecznym zaangażowanym w organizację orszaku i współtworzącym korowód.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl