Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 kwietnia 2019 r., imieniny Kaji, Łukasza

Pokazali ideę integracji

(Zam: 05.12.2018 r., godz. 13.53)

Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju „Bądźmy w kontakcie” zaprosiło dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym „Tacy sami”. Jego celem było propagowanie idei integracji uczniów z powiatu wyszkowskiego z osobami niepełnosprawnymi.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 5 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Obył się on w ramach projektu dofinansowanego przez powiat wyszkowski, stąd obecność podczas spotkania wicestarosty Leszka Marszała. Gości witała Ewa Redel ze Stowarzyszenia „Bądźmy w kontakcie”, które co roku w kwietniu organizuje (również wspierany finansowo przez powiat) marsz solidarności z osobami niepełnosprawnymi będący formą uczczenia Światowego Dnia Zespołu Downa i Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W trakcie spotkania Ewa Redel dziękowała wolontariuszom zaangażowanym w organizację tego marszu.
- To jedno z prężniej działających stowarzyszeń w powiecie - mówił o „Bądźmy w kontakcie” Leszek Marszał. - Organizujecie nie tylko marsz i konkursy, ale pracujecie też jako wolontariusze - wspomniał o zaangażowaniu przedstawicieli stowarzyszenia m.in. w Wielki Finał WOŚP w Wyszkowie.
Ewa Redel i Leszek Marszał wręczyli nagrody uczniom, którzy przedstawili temat integracji osób niepełnosprawnych w pracach plastycznych i fotografiach.
Laureaci konkursu fotograficznego dla szkół ponadpodstawowych: I miejsce - Natalia Manowska (IV Liceum Ogólnokształcące w Wyszkowie (ZDZ) klasa III psychologiczno-pedagogiczna), II miejsce - Julia Madyda (IV Liceum Ogólnokształcące w Wyszkowie (ZDZ) klasa III psychologiczno-pedagogiczna), III miejsce - Kamil Morawski (Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie klasa II technik logistyki)
Laureaci konkursu plastycznego dla szkół podstawowych: I miejsce - Aleksandra Powierza (SP im. Jana Brzechwy w Lucynowie), Bartosz Zając (1. Językowa SP Language w Wyszkowie), II miejsce - Julia Dzięgielewska (SP nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie), Tymon Kołakowski (SP im. Jana Brzechwy w Lucynowie), III miejsce - Sandra Gajc (SP nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie), Oliwia Ciach (1. Językowa SP Language w Wyszkowie), wyróżnienia -
Olga Zdrojewska (SP nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie), Kaj Ponichtera (1. Językowa SP Language w Wyszkowie), Anna Falba (SP im. Jana Brzechwy w Lucynowie).
J.P.
Komentarze

gratulacje
Dodane przez ona, w dniu 10.12.2018 r., godz. 15.55
Gratuluję zdolnym i mądrym dzieciom

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl