Menu górne

Dziś jest 23 lipca 2019 r., imieniny Apolinarego, Bogny

Miejskie komisje

(Zam: 05.12.2018 r., godz. 11.32)

Jan Abramczyk, Wojciech Rojek, Grzegorz Wyszyński i Eugeniusz Zaremba to nowo wybrani przewodniczący komisji stałych Rady Miejskiej. Głosowanie odbyło się podczas sesji 4 grudnia.

Dla Jana Abramczyka (Wspólnota Samorządowa Wyszków) to będzie kolejna kadencja, w ramach której obejmuje funkcję przewodniczącego komisji finansów i gospodarki. W jej skład weszli również Monika Bieżuńska, Bogdan Kuchta, Czesław Lach, Danuta Kukwa, Radosław Biernacki, Waldemar Paradowski.
W komisji promocji i kultury pracują: jako przewodniczący - Wojciech Rojek (Wspólnota Samorządowa Wyszków), Bogdan Osik, Mateusz Śniadała, Radosław Biernacki, Marek Tauter, Andrzej Lewandowski, Piotr Pokraśniewicz.
Komisji oświaty i spraw społecznych przewodniczy Grzegorz Wyszyński (Wspólnota Samorządowa Wyszków). Pracują w niej również: Elżbieta Piórkowska, Jan Abramczyk, Mariola Brzezińska, Eugeniusz Zaremba, Dariusz Glinka, Monika Bieżuńska.
W komisji rozwoju miasta i wsi oraz pozyskiwania środków zewnętrznych są: Eugeniusz Zaremba (przewodniczący, PiS), Adam Szczerba, Paweł Turek, Mariola Brzezińska, Bogdan Kuchta, Krzysztof Sobieski, Danuta Kukwa.
Komisji rewizyjnej przewodniczy Piotr Pokraśniewicz (PiS). Pracują w niej Marek Tauter, Wojciech Rojek, Adam Szczerba, Paweł Turek. W komisji skarg, wniosków i petycji zasiadają Czesław Lach (przewodniczący Wspólnota Samorządowa Wyszków), Bogdan Osik, Grzegorz Wyszyński, Mateusz Śniadała, Andrzej Lewandowski, Waldemar Paradowski, Dariusz Glinka. W komisji inwentaryzacyjnej - Wojciech Rojek (przewodniczący), Grzegorz Wyszyński, Mariola Brzezińska.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Niezły cyrk, w dniu 05.12.2018 r., godz. 12.31
Grzesiek z kim wszedłeś w koalicję. oglądałem to na żywo i ci z PiS to jak dzieci w mgle. Jeden zgłasza Piórkowską ona odmawia, powinniście robić spotkania przed sesjami i uzgadniać, bo nigdy już na ciebie nie zagłosuję za taki spektakl. Na przewodniczących komisji też mogłeś rzucić kogoś młodszego i nowego a nie starych co nie słyszą, nie widzą i nie pytają. Na taką Mariolę Brzezińską głosowałem, a ty dajesz przewodniczenie dwóm komisjom Rojkowi, ogarnij się. Dwie komisje pisiorom po co. A ten pisior Sobieski to określił się dlaczego jest rencistą ?
komisja oświaty
Dodane przez Bronka, w dniu 05.12.2018 r., godz. 12.41
Grzegorz Wyszyński przewodniczącym komisji ds. oświaty To profanacja. On matury nie ma, chyba że przyklasztorną zrobił.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 05.12.2018 r., godz. 13.36
Po raz kolejny w Radzie Miejskiej w Wyszkowie przewodniczącym komisji rewizyjnej nie jest osoba z opozycji. Ten dobry zwyczaj z Sejmu, gdzie opozycja też ma określoną liczbę przewodniczących komisji nie jest stosowany w Wyszkowie, tak w Radzie Miejskiej jak i w Radzie Powiatu. Adam Szczerba z mojego komitetu MASZ WYBÓR czy Paweł Turek z PSL pewnie dobrze wykonywali swoje obowiązki przewodniczącego. Radni opozycyjni także reprezentują społeczność Wyszkowa, są ważnym elementem Rady, sprawują kontrolę nad koalicją rządzącą. Niestety zasady demokracji nie są znane i stosowane przez koalicję obecnego burmistrza Nowosielskiego. Przykro, że radni Prawa i Sprawiedliwości też nie poczuwają się do tych dobrych zwyczajów. Wydawało się, że prawica boleśnie doświadczana przez władzę liberalną pewne zasady demokratyczne w praktyce stosuje a nie cynicznie postępuje jak inni.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.12.2018 r., godz. 13.43
Ciekawe czy radni (Pani Piórkowska i Pan Rojek) na te wszystkie sesje i komisje biorą urlop z pacy czy są jednocześnie w dwóch miejscach i biorą podwójne pieniążki ?
komisja oświaty
Dodane przez !!!!, w dniu 05.12.2018 r., godz. 14.13
w myśl powiedzenia - nie matura lecz chęć szczera zrobią z ciebie oficera - sprawdza się świetnie w wyszkowskich realiach
Dodane przez Anonim, w dniu 05.12.2018 r., godz. 15.25
To jeden wielki cyrk! Największą porażką to przewodniczący komisji Lach.Przecież ten człowiek działa już z opóźnionym tempem i on ma przewodniczyć komisji?!Po prostu niepoważne podejście do sprawy.Kto oglądał pierwszą sesję obecnej rady to wie o czym mówię
No i ten żyjący w innym świecie przewodniczący PiS Zaremba
Dodane przez PO-PiS, w dniu 05.12.2018 r., godz. 15.28
Radny Zaremba wysilił się na mądrość życiową, ale wyszło jak zawsze. Kompromitacja i dyletanctwo. Pan Zaremba zgłasza coś, co od lat doskonale funkcjonuje, czyli wyważa otwarte drzwi. Ale jak się nie ma co do powiedzenia, a bardzo chce się zaistnieć to wychodzą takie scenki. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się coraz większą popularnością. Za pomocą tego narzędzia mieszkańcy powiatu wyszkowskiego aktywnie informują Policję o pojawiających się zdarzeniach mających wpływ na bezpieczeństwo. Od początku funkcjonowania mapy na naszym terenie zgłoszono ponad 1000 zagrożeń. Do najczęściej wskazywanych przez użytkowników kategorii należy zaliczyć naruszenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura drogowa oraz inne zagrożenia mające wpływ na poczucie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – takich potwierdzonych zgłoszeń było na terenie powiatu wyszkowskiego blisko 400. W kategoriach prewencyjnych społeczność lokalna wykorzystując KMZB najczęściej wskazywała na spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, miejsca grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją czy akty wandalizmu. Łącznie odnotowano ponad 70 tego rodzaju zgłoszeń.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 05.12.2018 r., godz. 17.28
W trakcie tej sesji została także zgłoszona i przyjęta uchwała o obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej, w oparciu o ustawę o samorządzie gminnym. Na podstawie tej ustawy i uchwały, 300 osób może wnieść projekt uchwały pod obrady Rady Miejskiej. Wydaje się to dużo osób, będziemy chcieli to przećwiczyć praktycznie jako MASZ WYBÓR. Zapraszam do aktywności obywatelskiej i przygotować te uchwały, w tematach was interesujących. Mieliśmy jako komitet wiele pomysłów w sprawie obywatelskości, będziemy chcieli przygotować odpowiedni projekt uchwały i zbierać pod nim podpisy poparcia radnych RM. Im więcej będzie aktywności mieszkańców naszej gminy tym większa będzie radość z naszego działania.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.12.2018 r., godz. 17.44
A co wy wymagacie od Zaremby/przecież on ma dopiero pierwszy raz styczność z komputerem to chłopina nie wiedział xd .Z całym szacunkiem do pana Eugeniusza,ale powiedzcie mi;to jest moda taka w PiSie u Sobczaka,ze prezesi jeżdżą rowerami czy nie mają prawka?Bo Sobczak i Zaremba zawsze na dwóch kólkach
Dodane przez Biała, w dniu 05.12.2018 r., godz. 18.13
Przewodniczący komisji rozwoju miasta i wsi -Eugeniusz Zaręba. Wolne żarty.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.12.2018 r., godz. 19.21
Gdzie można zobaczyć nagrania z sesji miejskiej i powiatowej ?
Dodane przez Lolo, w dniu 05.12.2018 r., godz. 20.46
Dla PiS to lepiej by było jakby w cale radnych nie mieli. Te orły to przez rok taki popis dadzą, że w parlamentarnych to już tylko nie czytate i miłośnicy znaczka będą chcieli, głosować. W sumie to i teraz znaczek wygrał, a oni tacy nabuzowani, bo myślą, że ludzie na nich jako osoby głosowały. Obejrzałem sesję i film, " Głupi i glupszy" do głowy mi przyszedł, też tak mieliście?
Dodane przez Anonim, w dniu 06.12.2018 r., godz. 00.08
Słabo pis wypadł, ale dobrze się poobsiadali w komisjach. Wyszyński w oświacie, Zaręba w rozwoju miasta i wsi itd.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.12.2018 r., godz. 14.58
Ktoś na nich oddał swój głos, sami tam gdzie są nie doszli.
Dodane przez LipaLi, w dniu 06.12.2018 r., godz. 15.02
51 minuta nagrania z sesji, jak Zaremba podsuwa odkrywczy pomysł stworzenia mapy zagrożeń. Swoją drogą to PiS mógłby zrobić taką mapę własnym sumptem. Pan Zaremba prowadzi biuro poselskie posłów PiS, z nudów mógłby się tym tematem zająć.
Wstyd z klasą
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 06.12.2018 r., godz. 15.10
Podsumowując - 21 radnych - 7 komisji. Wspólnota Samorządowa burmistrza Nowosielskiego - 7 radnych - przewodnicząca RM, wiceprzewodnicząca RM plus pięciu przewodniczących komisji w tym radny Rojek przewodniczący dwóch komisji. Tylko radny Kuchta nie jest przewodniczącym komisji ; Prawo i Sprawiedliwość - 6 radnych - przewodniczący RM, dwóch przewodniczących komisji; Komitet P. Delugi - 3 radnych - 0 przewodniczących komisji; Opozycja - 3 radnych MASZ WYBÓR i 2 radnych PSL razem 5 radnych - 0 przewodniczących komisji. Wybory w demokratycznej Polsce - podział przewodniczących zgodnie z własnym widzimisie, brak zasad demokratycznych.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.12.2018 r., godz. 17.24
A wszystko firmowane przez Sobczaka. Ani to prawe, ani sprawiedliwe.
Zaręba wsydu oszczędź.
Dodane przez Ed., w dniu 06.12.2018 r., godz. 19.46
No i takich mamy "kapęckich" radnych. Odkrywają świat od nowa. Panie Zaręba gdzie się pan do tej pory chował - w innej galaktyce, że pan nie wiesz nic o świecie pana otaczającym.
Do Grzegorza Gajewskiego
Dodane przez Anonim, w dniu 06.12.2018 r., godz. 22.33
Komitet Delugi to to samo co burmistrza.Przecież wiadomo,że to jedno;Deluga aż tak bystry nie jest
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2018 r., godz. 08.58
"Zjednoczenie przez rozp***dolenie" zastosował Schetyna przejmując Nowoczesną. Podobnie chciał zrobić Waldek w Wyszkowie, jednak prawica w Wyszkowie jest ostrożniejsza i mądrzejsza niż lewaczki z Nowoczesnej. PiS w Wyszkowie świetnie pasuje do gangu Olsena pod przewodnią rolą Nowosiela.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2018 r., godz. 09.57
PiS w Wyszkowie już się sypie. Z śmiesznego zarządu powiatu rezygnuje już Bartosiewicz, która zauważyła, że nie ma nic do powiedzenia i nie ma co szargać swojego imienia.
Do anonima 09.57
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2018 r., godz. 11.43
Nie zauważyła tylko musi zrezygnować.Pani prawnik i nie wiedziała,ze prowadząc działalność nie może być w zarządzie
Dodane przez obserwujący, w dniu 07.12.2018 r., godz. 15.03
Nie wciskaj kitu. Mróz był przewodniczącym Rady Nadzorczej w Wodociągach i nie kolidowało mu to w byciu wicestarostą. Jak była w spółce skarbu Państwa to dlaczego startowała na radną, przecież Kaczyński zakazał. Wdepnęła i poczuła niepachnący zapach bycia słupem. O klasie tych wszystkich starostów, wice i innych świadczy przykład Mroza. Taki wicestarosta i przewodniczący Rady Nadzorczej w PWiK, Mróz, został .....inspektorem w urzędzie miejskim, Urszula ty go pogoń po budowach. Nowy starosta Marszał robił filmiki i zdjęcia Nowosielowi. Teresa Czajkowska to osoba z klasą i czuła na krzywdę innych. Pamiętam jak przed wyborami została zaatakowana przez koncesjonowanego przedstawiciela Nowosiela od tych spraw. Pani Teresa dobrze zrobiła, że zabrała osoby niepełnosprawne, które lgną do ludzi i chcą między ludźmi się obracać, nawet rozdając ulotki wyborcze.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2018 r., godz. 15.11
Jak to jest, że Rojek, pracownik PWiK, jest przewodniczącym dwóch komisji ? Za jego przewodniczenia w poprzedniej kadencji kultura w Wyszkowie szoruje już dawno po dnie.
Dodane przez putin, w dniu 09.12.2018 r., godz. 01.50
PIS,,,TO JEDYNA POLSKA PARTIA.......................................
Dodane przez niezadowolony, w dniu 09.12.2018 r., godz. 13.33
Wybuch niezadowolenia, tak jak w Francji bunt żółtych kamizelek jest możliwy w Wyszkowie bo formacje Nowosielskiego i PiS Sobczaka to jedna ekipa,która niczym się nie różni i jest złem dla naszego miasta i regionu. Cynizm i niereagowanie na problemy wyszkowian jest niewiarygodny.
Do Anonim
Dodane przez Lola, w dniu 09.12.2018 r., godz. 15.28
Naucz się języka polskiego! Nie "Z śmiesznego..." a co najwyżej Ze śmiesznego. I on nie jest tak śmieszny jak Ty i Twoje piśmiennictwo poziomu przedszkola
Bartosiewicz
Dodane przez do Anonim 9.57, w dniu 10.12.2018 r., godz. 12.38
Taka z niej jak widać Pani prawnik. Sama sobie wystawiła rekomendacje. Prawdopodobnie ktoś jej musiał przypomnieć o odrobieniu lekcji i doczytaniu ze zrozumieniem ustawy o samorządzie powiatowym : Art. 25b. [Ograniczenie działalności gospodarczej radnego] . Pan Sobczak traci swoją pewną łapkę w górę , pchał ją na siłę jak najwyżej, a Pani prawnik straciła już kontakt ze swoją rzeczywistością. I taka to ekipa.
Dodane przez Do Grzegorz Gajewski, w dniu 10.12.2018 r., godz. 13.46
Demokracja - kto ma większość, ten ma władzę. Czy się to Panu podoba czy nie, tak to działa. I to nie tylko w tej - jak to Pan określił „demokratycznej Polsce”. Wszędzie, gdzie panuje ustrój demokratyczny tak to wyglada. A że często ludzie z większymi kompetencjami zasiadający w radzie nie są wybrani, to właśnie jeden z licznych mankamentów tego ustroju.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2018 r., godz. 14.31
W imię demokracji też się można zeszmacić? W Wyszkowie tak, a w np. Łochowie?
Dodane przez rodzic, w dniu 10.12.2018 r., godz. 15.29
Teresa Czajkowska i osoby niepelnosprawne to chichot histori przy pełnym szacunku dla niepełnosprawnych
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2018 r., godz. 21.41
A ja współczuje Burmistrzowi,że musi tworzyć koalicję z PiSem tzn.współczuję mu współpracy z Sobczakiem.Nikt nie zasługuje na taką karę xd
Dodane przez roms, w dniu 11.12.2018 r., godz. 07.58
@ godz.13.46 W każdej większości istnieje jakaś dominująca mniejszość, w której dominuje jakaś jednostka.
Dodane przez Wieki średnie, w dniu 11.12.2018 r., godz. 11.19
Po osnową prawa, dokonano wyborów w nazwie demokratycznych. Współczuć nie ma Komu, Kogo? Komórka neuronowa łączy się aby przewodzić i przetwarzać informacje. Musiało być jakieś tarcie? Iskra, która wywołała interakcje. Inaczej się nie da. Demokracja Ktoś rzecze, wpisy poczynia, żal serce Mu ściska, że jak tak można? przecież to nie wypada? jakieś zasady trzeba zachować. A ona powołana do pozorowanego działania ... dla tych co wygrali większość nie licząc się z opozycją? Dla poszlaki, zakamuflowania, utrzymania wrażenia do środka zostali wpuszczeni, ale nie dla elektryki przewodzenia. Takież to mamy całe demokratyczne działanie. Uczymy się od góry w RP neuronowego przewodzenia. Demokracja a ileż to jej rodzajów już było demokracja lewicowa, demokracja liberalna, demokracja rozpełzła a wszystko wciąż to samo to nie demokracja bezpośrednia tylko pośrednia, gdzie Nasi reprezentanci za Lud i w jego imieniu decydują. Do góry RP z tym problemem się zwrócić, tylko że Oni wolą "pośrednio" zarządzać, bo władzę nad Narodem sprawują ;)
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2018 r., godz. 13.46
Ktoś jeszcze myśli, że to będzie współpraca? Ochłap i won do budy.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2018 r., godz. 14.41
Rodzicu, w jakim ty duchu miłości wychowujesz dzieci? Oczerniać, to szkoła wyszkowskiego PiS.
Dodane przez rodzic, w dniu 12.12.2018 r., godz. 08.28
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2018 r., godz. 14.4wychowuje zgodnie z etyka a nie hipokryzją p. Teresy Czajkowskiej
Dodane przez Hipokryzja etyczna?, w dniu 12.12.2018 r., godz. 15.01
Rodzicu, a może twoje wychowywanie jest jedną wielką hipokryzją? Rodzicu tchórzu, pokaż przykład tego wychowywania z etyką. Jeśli masz jakieś zarzuty to je opisz i się etycznie pod wszystkim podpisz. Pani Czajkowska będzie mogła się do nich ustosunkować. Inaczej będziesz marnym pieniaczem szkoły nienawiści szefa wyszkowskiego PiS.
Dodane przez rodzic, w dniu 13.12.2018 r., godz. 08.17
Czas okarze kto tu ma rację, już działa na moją korzyść proszę jak radna czajkowska skacze z funkcji na funkcię w radzie no i nadzór samej siebie Tragedia oczywiście informacja dla rozumiejącego temat.pozdrawiam nie tchórzu
Dodane przez Czas okarze?, w dniu 13.12.2018 r., godz. 09.36
Rodzicu, zamiast wylewać tu swoje żale popracuj nad ortografią, bo wstyd w takim nieuctwie wychowywać potomstwo. Jak wygląda twoja etyczność, którą się ponoć kierujesz, kiedy piszesz czyjeś nazwisko z małej litery? Ani to ładne ani kulturalne, a tym bardziej nie ma nic wspólnego z etyką, zgodnie z którą podobno wychowujesz dzieci. Zaczyna mi być ich żal.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl