Menu górne

Dziś jest 17 lipca 2019 r., imieniny Aleksego, Bogdana

Rocznica w gminach

(Zam: 08.11.2018 r., godz. 15.25)
Gminy powiatu wyszkowskiego organizują uroczystości z okazji Narodowego Dnia Niepodległości.

W gminie Długosiodło 11 listopada odbędzie się koncert organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło. Od godz. 17.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury prezentować się będą uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Długosiodle oraz artyści scen poznańskich: Klaudiusz Kapłon, Jarosław Patycki, Anna Bajerska-Witczak, Agnieszka Wawrzyniak. Koncert dofinansował samorząd województwa mazowieckiego.
W Niegowie 11 listopada o godz. 11.30 w kościele pw. Świętej Trójcy odprawiona zostanie uroczysta msza w intencji ojczyzny. Po niej na pobliskim cmentarzu odbędzie się apel pamięci i złożenie kwiatów, zapalenie zniczy na mogiłach poległych w walce o wolność. Zapraszają wójt gminy i proboszcz parafii Niegów.
W Brańszczyku obchody odbędą się 11 listopada w sali Ochotniczej Straży Pożarnej. O godz. 11.00 rozpocznie się tam uroczystość, w ramach której przewidziano: koncert „Z Orłem i pieśnią…” Arlety Lemańskiej i Wojciecha Bardowskiego, ogólnopolską akcję wspólnego śpiewania hymnu „Niepodległa do hymnu”, Gminny Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod patronatem wójta gminy, występ Klubu Seniora z Brańszczyka i Młodzieżowej Orkiestry Darmanista, występ Klubu Seniora Turzyńska Seniorada z Turzyna, poczęstunek.
W Somiance 11 listopada o godz. 12.00 odbędzie się msza za ojczyznę odprawiona w kościele Wniebowzięcia NMP. Po niej będzie można wysłuchać montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów szkół podstawowych w Somiance i Ulasku.
Pod patronatem wójta gminy Rząśnik 9 listopada o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej w Porządziu odbędzie się wieczór patriotyczny. Tego dnia o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Komorowie zaplanowano obchody zatytułowane „Wolność - kocham i rozumiem”. W programie: montaż słowno-muzyczny, wspólne śpiewanie piosenek wojskowych i biesiadnych, wystąp absolwentów, film o tematyce patriotycznej.
Przypominamy, że w Wyszkowie 10 listopada Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbędzie się gala „A to Polska właśnie” z udziałem chóru Sanktuarium Świętej Rodziny, solistów, wokalistów, Teatru Farsa, Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek”, Zespołu Pieśni i Tańca „Wyszków”. Początek o godz. 18.00 (wstęp wolny). 11 listopada w Sanktuarium św. Idziego w południe rozpocznie się msza odprawiona w intencji ojczyzny, której oprawę muzyczną zapewni Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Po mszy uczestnicy przejdą na ul. Strażacką, gdzie odbędzie się inauguracja Masztu Niepodległości. Zaplanowano też akcję „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości”. O godz. 13.45 rozpocznie się w miejskim parku VII Wyszkowski Bieg Niepodległości”.
15 listopada w hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się doroczne Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka, czyli spotkanie dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, w którym będą uczestniczyć przedstawiciele wyszkowskiego samorządu. Symbolicznemu przyjęciu dzieci do grona wspólnoty lokalnej będzie towarzyszyć wręczenie legitymacji. Początek o godz. 17.00.
Do 30 grudnia w miejskiej bibliotece będzie można oglądać wystawę „Odrodzona Rzeczpospolita 1919-2018”.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl