Menu górne

Dziś jest 17 lipca 2019 r., imieniny Aleksego, Bogdana

Listopadowe "Kino z górnej półki"

(Zam: 08.11.2018 r., godz. 15.20)

Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” w ramach cyklu, w tym miesiącu, po długiej przerwie wraca do kina polskiego.

Tym razem pokaże Państwu filmy młodych polskich reżyserek/reżyserów. Jako pierwszy będzie można zobaczyć (12 listopada) zdobywcę nagrody specjalnej na festiwalu w Gdyni, dramat „Nina” Olgi Chajdas. Następnie wyświetlony zostanie (19 listopada) dramat Ewy Bukowskiej „53 wojny”, nominowany w sekcji „Inne Spojrzenie” festiwalu w Gdyni. Cykl zakończy się (26 listopada) dramatem „Via Carpatia” w reżyserii Klary Kochańskiej i Kaspera Bajona, nominowanym w kategorii „East of West” festiwalu w Karlowych Warach.
***

„Nina”
12 listopada, godz. 19.00 – film z cyklu „Kino z górnej półki”, Polska 2018, reżyseria: Olga Chajdas, obsada: Julia Kijowska, Eliza Rycembel, Andrzej Konopka, Katarzyna Gniewkowska, Maria Peszek, czas trwania: 130 minut.
Nina, trzydziestoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki.Wydaję się, że razem z mężem Wojtkiem znaleźli idealną kandydatkę. Magda, pozornie szczęśliwa dwudziestopięciolatka, bawi się życiem, nie ma zobowiązań. Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko. To historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki, skomplikowanych wyborów.

„53 wojny”
19 listopada, godz. 19.00 – film z cyklu „Kino z górnej półki”, Polska 2018, reżyseria: Ewa Bukowska, dramat, obsada: Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Krzysztof Stroiński, Kinga Preis, Dorota Kolak, czas trwania: 82 minuty.
Anka i Witek są kochającym się małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka coraz bardziej zatruwa jej rzeczywistość. Gdy on po raz kolejny wyjeżdża w rejony objęte wojną, ona zaczyna szykować się na najgorsze… „53 wojny” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

„Via Carpatia”
26 listopada, godz. 19.00 – film z cyklu „Kino z górnej półki”, Czechy, Macedonia, Polska 2018, reżyseria: Klara Kochańska, Kasper Bajon, dramat, obsada: Julia Kijowska, Piotr Borowski, Dorota Pomykała, czas trwania: 75 minut.
Jest rok 2016. Polacy żyją mistrzostwami świata w piłce nożnej. Z mediów docierają również coraz bardziej niepokojące wieści na temat konfliktu w Syrii i fali uchodźców uciekających do Europy przez tzw. szlak bałkański. Julia i Piotr są dobrze sytuowaną parą z dużego miasta. Po ciężko przepracowanym roku marzą im się wakacje. Plany zmienia im matka Piotra, która prosi go o sprowadzenie do Polski jego ojca – uchodźcę, przebywającego w obozie na grecko-macedońskiej granicy. Piotr nie miał z ojcem kontaktu od 30 lat. Jednak mimo swoich wątpliwości i oporu Julii, postanawia spełnić prośbę matki. Dystans dzielący ich eleganckie mieszkanie w Warszawie od obozów uchodźców w Grecji i Macedonii to niespełna 2 000 km. Julia i Piotr uświadamiają sobie, jak blisko ich komfortowego życia dzieje się to, co dotychczas widzieli tylko w telewizji.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl