Menu górne

Dziś jest 17 lipca 2019 r., imieniny Aleksego, Bogdana

Unijne fundusze dla szpitala

(Zam: 08.11.2018 r., godz. 10.03)

Już niebawem blisko 5,2 mln zł unijnego wsparcia trafi do szpitala powiatowego w Wyszkowie. Placówka zainwestuje prawie 2,9 mln zł dofinansowania w termomodernizację i ponad 2,3 mln zł w zakup nowoczesnej aparatury medycznej.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymały dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Umowy w tej sprawie podpisały 7 listopada wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i dyrektor szpitala powiatowego w Wyszkowie Cecylia Domżała.
Termomodernizacja wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i wymianą oświetlenia na energooszczędne zostanie przeprowadzona w czterech obiektach: budynku głównym, przychodni, pawilonie oraz w poradniach wchodzących w skład kompleksu szpitala powiatowego w Wyszkowie. Prace obejmą ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę okien i drzwi, ocieplenie stropodachów, modernizację instalacji c.o., modernizację instalacji wentylacji, wymianę oświetlenia na energooszczędne oraz montaż instalacji fotowoltaicznej.
Realizacja projektu obniży zapotrzebowanie budynków na energię, dzięki czemu zmniejszą się koszty eksploatacyjne, a także ilość zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza.
Wartość projektu to 4 374 651,96 zł, dofinansowania - 2 863 725,58 zł.
Placówka pozyskała także środki na zakup sprzętu medycznego. Pracownia ortopedyczna wzbogaci się o RTG przenośny, laser, cykloergometr, urządzenie do aktywnej terapii ręki oraz dynamiczną platformę balansową. Do poradni otolaryngologicznej zakupiony zostanie fiberoskop do oceny trzeciego migdałka i mikroskop uszny, a do poradni neonatologicznej – promiennik podczerwieni, dwie wagi niemowlęce oraz dwa pulsoxymetry. Z kolei poradnia ginekologiczno-położnicza otrzyma KTG z przystawką do ciąży bliźniaczej i z dwoma analizami, USG i fotel ginekologiczny z leżanką. W ramach projektu szpital zakupi także tomograf komputerowy.
Wartość tego projektu: 2 876 720 zł, dofinansowanie wynosi 2 301 376 zł.
J.P.
Więcej na ten temat w najbliższym numerze „Wyszkowiaka”
Komentarze

Jedno pytanie
Dodane przez Anna, w dniu 08.11.2018 r., godz. 14.13
A co z tego będą miały te, które mają najgorzej, czyli pielęgniarki? Tak jak do tej pory, NIC!
klimatyzacja na najwyzszym pietrze gdzie jest?
Dodane przez Lenia, w dniu 08.11.2018 r., godz. 15.13
Czy bedzie klimatyzacja na ortopedii. Leżalam tam latem...nie do wytrzymania- tak było duszno. Wypisałam sie wcześniej bo mam problemy sercowe. Jedno leczą , drugie pogorszaja w tym szpitalu bez klimatyzacji i ze złym wietrzeniem tradycyjnym. Chyba kanaly pozapychali styropianem. Nawet zastanawialam sie czy nie napisac do NFZ jak dyrekcja męczy latem pacjentow. Bo nie siebie. Choc dyrektorka na zdjęciu czerwona na twarzy to moze też sie dusi?
Dodane przez gigli, w dniu 08.11.2018 r., godz. 20.54
Na szpitalu klima niepotrzebna, ale w Białym Domu to sobie dyrektorki pozakładały nawet na korytarzu w wejściu.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.11.2018 r., godz. 14.18
Pan Mróz jakiś taki smutny... Czyżby na koniec swej przygody z zarządzaniem powiatem dotarło do niego, ze zaraz będziemy mieli najlepiej ztermomodernizowany szpital w którym pracują lekarze do których nikt nie ma krzty zaufania?Szanowni włodarze proponuję w wolnym czasie pomiędzy podpisywaniem kolejnych medialnych czeków zainteresować się ilu z zatrudnionych lekarzy ma tytuł doktora medycyny-co obecnie w innych szpitalach zaczyna być normą-lub chociaż specjalizację zgodną z oddziałem na którym pracują.
Anonim 14.18
Dodane przez Roch, w dniu 09.11.2018 r., godz. 16.37
Super komentarz. A moze nalezy sie zainteresowac z jakimi kwalifikacjami lekarze,pracuja na SOR e. Pytanie do pani dyrektor.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl