Menu górne

Dziś jest 23 lipca 2019 r., imieniny Apolinarego, Bogny

Lekcja samorządności

(Zam: 07.11.2018 r., godz. 15.13)

Uniwersytet Dziecięcy kontynuuje swoją działalność zapraszając najmłodszych na zajęcia z różnych dziedzin. Po inauguracji semestru, która odbyła się 6 listopada, przyszedł czas na wręczenie indeksów i lekcję o samorządzie.

Drugi zjazd zorganizowany w tym semestrze odbył się w Urzędzie Miejskim i był zatytułowany „Lekcja samorządności”. Najmłodszym mieszkańcom gminy o organizacji samorządu, jego roli i kompetencjach opowiadała zastępca burmistrza Aneta Kowalewska. Zarówno treść zajęć jak i czas ich trwania były dostosowane do możliwości dzieci, które chętnie odpowiadały na pytania i je zadawały. O działaniu Urzędu Stanu Cywilnego, aktach, zawieranych związkach małżeńskich itp. opowiadała kierownik Alicja Chełmicka. Mali studenci odwiedzili też gabinet zastępcy burmistrza Anety Kowalewskiej i burmistrza Grzegorza Nowosielskiego. Spotkali się też z radnymi Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz Sebastianem Gańko - członkiem Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej działającej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Odbyło się wręczenie indeksów.
W podobnym duchu co „Lekcja samorządności” odbywa się doroczne Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka, w ramach którego przedstawiciele samorządu opowiadają m.in. o symbolach gminy. To spotkanie, organizowane dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, odbędzie się 15 listopada w hali WOSiR i będzie częścią gminnych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl