Menu górne

Dziś jest 24 sierpnia 2019 r., imieniny Bartłomieja, Jerzego

Wsparcie dla zdolnej młodzieży

(Zam: 31.10.2018 r., godz. 10.11)

16 uczniów szkół średnich skorzysta z stypendiów przyznanych w ramach programu „Talenty Wyszkowa”. Ich symboliczne wręczenie odbyło się 30 października w Urzędzie Miejskim.

„Talenty Wyszkowa” to sztandarowy program Stowarzyszenia Promenada, którego partnerem w projekcie jest Ośrodek Pomocy Społecznej. Członkowie organizacji pozyskują środki na stypendia zbierając je m.in. podczas organizowanych podczas festynów loterii fantowych. Część kwoty zapewnia także Fundacja Batorego.
Stypendium to wsparcie dla uczniów mających dobre wyniki w nauce znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku wszyscy, którzy ubiegali się o to wsparcie, otrzymali je.
W uroczystym przekazaniu stypendiów uczestniczyli uczniowie, ich rodzice, przedstawiciele Stowarzyszenia Promenada z prezes Barbarą Godleś, pełniący honorowy patronat nad programem burmistrz Grzegorz Nowosielski, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie Agnieszka Mróz. Młodzież będzie otrzymywała wsparcie przez cały rok szkolny pod warunkiem, że na półrocze utrzyma średnią ocen wynoszącą co najmniej 4,0.
Jak co roku przedstawiciele Promenady zachęcali stypendystów do rozwijania pasji, poszerzania wiedzy, ale też do angażowania się w pracę na rzecz innych, co umożliwia program wolontariacki realizowany w Ośrodku Pomocy Społecznej.
J.P.
Komentarze

Elita
Dodane przez Allan44, w dniu 31.10.2018 r., godz. 13.28
Brawo Pani Mróz choć trochę z tylu ale może się Uda uratować stołek .Tak trzymać
stołek
Dodane przez q, w dniu 01.11.2018 r., godz. 00.21
idiotycznie smutna "Elita" nic więcej w łepku nie wykiełkuje?
Dodane przez Anonim, w dniu 01.11.2018 r., godz. 21.49
Dla tej młodzieży to ogromna motywacja do nauki, a co za tym idzie do zdobycia wiedzy. Właśnie o to chodzi- aby się chciało chcieć.
Dodane przez żenua, w dniu 02.11.2018 r., godz. 09.59
To nie są talenty tylko osoby, które mają średnią z nauki powyżej 4,0 a to jest różnica. Talentem jest osoba, która uzyskuje ponad przeciętne wyniki sportowe czy zmontował coś, co jest bardzo innowacyjne, który wydał tomik swoich wierszy i stanowią sensację literacką, który napisał powieść. Może mieć 6 z sportu ale z innych 2, dobra jest z polskiego ale z matmy niekoniecznie. Ten system Nowosielskiego wyłapuje przeciętniaków, którzy nauczyli się wszystkiego ale na podstawie tej wiedzy niczego nie stworzyli. Proszę podać szkołę w Wyszkowie, która uczy czegoś na wysokim poziomie, żeby chociażby dostać się na studia na dobrej uczelni to trzeba samemu pracować wiele albo chodzić na masę korków, które dają nauczyciele poza godzinami nauki w szkołach średnich. Promujemy przeciętniaków, proponujemy niszowe sporty Wyszkowie, proponujemy urzędników, którzy startują w wyborach samorządowych po stronie obecnego burmistrza. Czy ta pani w kwiatkach to nie jest Katarzyna Kacpura z OPS, która startowała z list Nowosielskiego, z komitetu Delugi ? To skandaliczna sytuacja i dlaczego tak w Wyszkowie jest nie najlepiej.
Szanowny Żenua
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2018 r., godz. 00.13
"Proszę podać szkołę w Wyszkowie,żeby chociażby dostać się na studia na dobrej uczelni to trzeba samemu pracować wiele..." Uczeń zapamiętuje : z tego co słyszy -10 %,z tego co widzi – 20 %, z tego o czym rozmawia – 40 %, z tego CO ROBI – 90 % (To jest droga do sukcesu ucznia, w szczególności w szkole średniej. Nauczyciel ukierunkowuje, nie powinien podawać wszystkiego "na talerzu", praca samodzielna pod sterami świadomego tego nauczyciela to gwarantowany sukces. To proste i oczywiste, tylko nie wszyscy rozumieją ten mechanizm i oczekują cudu, że ktoś "nakładzie do głowy"!)
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2018 r., godz. 11.29
Rodzice kupili sobie wykształcenie to i mi kupją. Po co się wysilać? Lepiej złożyć, że szkoła do bani.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2018 r., godz. 23.39
Moja córka otrzymywała stypedium od burmistrza. Ukończyła technikum w ZSZ ze srednią powyżej 5, nigdy nie korzystała z korepetycji. Dziś jest na wymarzonych studiach i pierwszy rok zaliczyła na 4.85. MOŻNA?
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2018 r., godz. 10.06
Powiem ci Anonim, to co napisałeś jest nieprawdą. Dlaczego to zrobiłeś ? To twój problem.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2018 r., godz. 23.57
Ktoś ma problem i to nie rodzice dzieci, które uzyskały stypedium. Od burmistrza 100 zł miesięcznie, od ministra oświaty 260 zł miesięcznie. WIEDZA BEZCENNA.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl