Menu górne

Dziś jest 24 sierpnia 2019 r., imieniny Bartłomieja, Jerzego

Ostatnia sesja

(Zam: 29.10.2018 r., godz. 14.16)

W poniedziałek 29 października radni miejscy kadencji 2014-2018 obradowali po raz ostatni. Dwunastu z nich będzie kontynuowało pracę w ramach kolejnej kadencji.

W tej kadencji odbyło się 57 sesji. W Radzie Miejskiej pracowali Jan Abramczyk, Radosław Biernacki, Kazimiera Białek, Włodzimierz Gryz, Jan Hryniewicz, Bogdan Kuchta, Czesław Lach, Stanisław Nasiadka, Waldemar Paradowski, Andrzej Piątek, Wojciech Rojek, Rafał Salwin, Krzysztof Sobieski, Lucyna Sosnowska, Adam Szczerba, Mateusz Śniadała, Piotr Turek, Sławomir Wróbel, Grzegorz Wyszyński, Elżbieta Piórkowska, Danuta Kukwa. Na pamiątkę kadencji 29 października otrzymali upominki.
Radni dziękowali za współpracę i podejmowane decyzje burmistrzowi, zastępcy burmistrza, pracownikom Urzędu Miejskiego i jednostek gminnych.
- Stworzyliśmy dobrą atmosferę, sprawy były pozytywnie załatwiane. Cztery lata to była piękna praca, mogłam się wiele nauczyć się - stwierdziła Kazimiera Białek, które nie otrzymała mandatu na kolejną kadencję. - To była wspaniała rada. Zawsze dochodziliśmy do porozumienia mimo, że zdarzały się spory. Dalej jestem sołtysem i nadal będę z radą współpracować.
- Dziękuję za 20 lat współpracy, z czego 4 lata byłem w radzie powiatu - podkreślił Sławomir Wróbel, który w minionych wyborach rownież nie dostał się do rady.
- To wzorcowy urząd, wiele samorządów powinno się uczyć od nas współpracy z petentami - podkreślił Wojciech Rojek chwaląc administrację zarządzaną przez burmistrza Grzegorza Nowosielskiego.
- Dziękuję radnym opozycji za konstruktywne rady. Słuchaliśmy wniosków, zazwyczaj braliśmy je do siebie, próbowaliśmy poprawiać, współpracować. Dziękujemy za współpracę - zabrała głos przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Piórkowska. - Dziękuję burmistrzowi za racjonalne zarządzanie miastem. Wyszków się rozwija i nawet jeśli malkontenci mają uwagi, to widzimy jak to miasto pięknieje.
- To nie była łatwa kadencja, ale zrealizowaliśmy wiele ważnych projektów - zaznaczył burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Badania społeczne wskazują, że rada w 2018 r. była lepiej oceniona niż 4 lata wcześniej, a aż 12 osób potwierdziło mandaty, ponownie zostało radnymi. Z radnymi, którzy nie uzyskali mandatu na kolejną kadencję będziemy współpracować, pozostaniemy otwarci na ich uwagi, rady.
Burmistrz zwrócił się też do przewodniczącej Elżbiety Piórkowskiej.
- Jesteś trochę jak matka, która stara się wszystkich traktować równo, bywasz też emocjonalna, ale matce się wybacza. Jesteśmy wdzięczni, że prowadziłaś tę radę sprawnie, rzeczowo. Mam nadzieję, że radni nadal ci powierzą to stanowisko - podkreślił.
Radni szczególnie dziękowali odpowiedzialnej za obsługę Rady Miejskiej pracownicy Urzędu Miejskiego Bożenie Czerwińskiej.
J.P.
Komentarze

Dodane przez ,,się uczyć się", w dniu 30.10.2018 r., godz. 07.11
Wielu z tych ,,radnych to porażka". Niektórzy nawet nie powinni ,,dzioba" otwierać bo wstyd. Co to za styl i poziom wypowiedzi? ,,Się uczyć się"? No właśnie niektórym by się przydało iść do szkoły i się douczyć. Radni którzy nie znają się na żadne temacie a radzą (tekst z jednego z ostatnich posiedzeń - warto wejść na stronę urzędu i poczytać sprawozdanie - ubaw po pachy). Co takiego dobrego zrobiła tamtą rada? Pompowali kasę w centrum Wyszkowa, zapominając że gmina nie wkłada się tylko z jednego miasta! Zrobili parking dla wiewiórek, zakorkowali miasto na całe wakacje, wybudowali sobie place zabaw na szpitalnej. A gdzie reszta? A i zapomniałem. Zamyka biblioteki na wsiach i rezygnuje z komunikacji miejskiej w miejscowościach wiejskich. Jak ludzie z Kamieńczyka mają dojechsc jak autobus jest rano jeden a wieczorem drugi powrotny? Nie każdy ma samochód panie Nowosielski.... Jedyne co wyszło na plus że trochę tego motłochu się nie dostało i może wreszcie ta rada dorówna poziomami innych rad. Jest kilka młodych osoby którym zależy. Dzięki Bogu że Szczerba się dostał - chyba jedyny myślący tam z poprzedniej rady.
szkoda
Dodane przez Anonim, w dniu 30.10.2018 r., godz. 09.09
Wielka szkoda, że tak mało osób interesuje się tym jak wyglądają sesje i co mówią nasi radni. Wtedy na pewno skład rady by się zmienił, bo wstyd by było głosować na kogoś kto zdania na temat sklecić nie potrafi. A było kilku niegłupich kandydatów .... no cóż, taki świat. I popieram dobrze, że Pan Adam Szczerba się dostał, przynajmniej się mój głos nie zmarnował :) i nie muszę się wstydzić za swojego radnego.
przygadał kocioł garnkowi
Dodane przez jasio małolat, w dniu 30.10.2018 r., godz. 09.30
Poziom Twojego wpisu niczym nie odbiega od wypowiedzi wielu "tych radnych". Chcąc kogoś pouczać, bądź "czysty' i daj swoim postępowaniem przykład, a u Ciebie język polski? ........ zaginął???;)
Dodane przez lipa, w dniu 30.10.2018 r., godz. 09.34
Gratulacje dla wyszkowiaka, że nie zamieścił fotek jak Wazelyniarz popławski składa ( raczej nie szczere) życzenia ustepującym radnym Radnej,ten to tupet skakać z kwiatka na kwiatek
Dodane przez Anonim, w dniu 30.10.2018 r., godz. 10.04
Nowosielski 5 radnych stracił, PiS 5 radnych zyskał, wszystko zostało w rodzinie. Za Białek Zaremba, za Nasiadkę Lewandowski, za Sosnowską Tauter. Nie widzę zmian i nowej jakości czyli wszystko po staremu.
,,się uczyć się"
Dodane przez Anonimka, w dniu 30.10.2018 r., godz. 11.45
Popieram w 100%. Wyznanie jednej z radnych ,,nie znam się na tych tematach o których tutaj państwo mówią ale dla mnie jest dobrze jak jest i niech Nasz Dobry Pan Burmistrz zostanie" - przejdzie do historii. Ludzie! zacznijcie interesować się tym co urząd robi bo niedługo zakażą Wam nawet ogródka warzywniaka prowadzić na podwórku, tylko trawę będziecie mogli posadzić. Czemu wchodzą starsi do rady a młodzi nie mają przebicia? Wchodzi taki Zaremba czy Piórkowska. A gdzie Brejnak? A chociażby Płochocki?? Ten ma głowę na karku, kilka świetnych pomysłów i co? Młodości nam potrzeba w radzie! Szczerba z Osikiem sami nie dadzą rady walczyć o równe traktowanie. Było jeszcze kilka młodych osób, chociażby z 1 okręgu. Ci którzy by pracowali i nie bali się odezwać - zostali zagłuszeni. Zrywanie plakatów, rozgadywanie negatywnych opinii. Zobaczymy który z radnych którzy byli sołtysem na wsi zrezygnuje teraz z sołtysowania. Bo na Białek nie liczę - oderwali ją od koryta radnej to sołtysem na pewno dalej będzie. Jak dla mnie powinno byc tak - jesteś radnym , nie mozesz byc sołtysem. Nie da się być na dwóch stanowiskach i dobrze sobie radzić.... Mam tylko nadzieję, że nowa rada nie zapomni przycisnąć burmistrzunia o dokończenie remontu sowińskiego... Bo z domu wyjśc się nie da od maja....
Dodane przez MAR, w dniu 30.10.2018 r., godz. 12.06
Emeryci na emerytury a nie do rady! Tylko dzięki młodym ludziom jest szansa na rozwój!
do anonimka
Dodane przez jasio małolat, w dniu 30.10.2018 r., godz. 13.24
pytasz się "Czemu wchodzą starsi do rady a młodzi nie mają przebicia?" Na to jest prosta odpowiedź, bo wybierają ich ludzie! a dlaczego wybierają ich ludzie, bo ci ludzie ich znają od dawna i na nich głosują. Młode komitety popełniają kilka kardynalnych błędów w walce o elektorat i dlatego tę walkę przegrywają. Po Twoim poście wnioskuję, że jesteś zwolenniczką KW "MASZ WYBÓR". Jeżeli interesuję cię moja opinia na temat co zrobiliście źle lub nieprofesjonalnie, to podaj mi swój adres e-mail, a opiszę Ci szczegółowo. Nie chcę zaśmiecać forum moimi, długimi "wypocinami";)
Dodane przez Wiesiek, w dniu 30.10.2018 r., godz. 13.25
Teraz hurtem powinni przejść do Rady Seniorów...
Do Jasia Małolata
Dodane przez Anonimka, w dniu 30.10.2018 r., godz. 16.09
A niby jak Ci mam ten adres podać? RODO :) Nie jestem zwolennikiem żadnej partii - jestem zwolennikiem myślenia i tworzenia. Powinno się głosować na człowieka, nie ma partie czy listę. Tyle młodych osób, które się wybijają świeżością umyslu, teraz musi znosić dogrywki ludzi na forum. Mówisz o wyborach ? Wiesz jak ludzie wybierają? ,,o tego znam, ten kradnie mało to go bierze". Tekst który usłyszałam na wsi.... Serio? Zamiast dać szanse młodym - dziadostwo rządzi. ,,Masz Wybór" mieli najniższa średnia wieku. A nie dostali się tylko dlatego że ,,w Wyszkowie nie liczy się partia". Mówię to ironicznie. Pozdrawiam.
Dodane przez wszyscy to łosie, w dniu 30.10.2018 r., godz. 18.34
stary komuch jasio chce uczyć młodego wilczka od Głowackiego który w jednym wpisie 3 razy zmienia płeć.Jasio bohater drugiego planu,jak mogłeś pomóc to czemu tego nie zrobiłeś.Mądrzyć sie to każdy potrafi zreszto twoje wypociny są już nudne
Wszyscy to łosie
Dodane przez Anonimka, w dniu 30.10.2018 r., godz. 20.55
Człowieku a czy bierzesz pod uwagę to, że ktoś może pisać przez telefon ze słownikiem ? I że ktoś może poprostu nie zauważyć błędów. Sam taki nieomylny jesteś? Bez skazy ?? Rzecz ludzka się mylic - madry człowiek przyzna się do błędu i poprawi. A głupi dalej będzie brnął w Temat.
A kiedy 1 sesja nowej rady
Dodane przez Anna, w dniu 30.10.2018 r., godz. 23.05
Ktoś wie?
ilu ?
Dodane przez andrzej f czerwinski, w dniu 31.10.2018 r., godz. 03.19
To ilu ich jest ? 4 milionowe Los Angeles ma 15 radnych.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl