Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 czerwca 2019 r., imieniny Adolfa, Laury

Przemyślana strategia, skuteczne działanie

(Zam: 19.10.2018 r., godz. 10.05)
Foto
Adam Mróz

Komitet Wyszkowscy Demokraci skupia ludzi kreatywnych, otwartych, umiejących współpracować, posiadających szeroką wiedzę i doświadczenie. Jestem człowiekiem, który również posiada te cechy, dlatego kandyduję do Rady Powiatu Wyszkowskiego. Jestem dumny z rezultatu wielu działań, które dotychczas podjąłem w pracy samorządowej. Oto niektóre, z których jestem szczególnie zadowolony i które będę kontynuował w najbliższych latach.

Foto
.

Z szacunkiem dla przeszłości
Okrywamy nieznane historie, pielęgnujemy lokalną tożsamość. Dzięki współpracy powiatu ze Stowarzyszeniem Wizna 1939 r. pod Łączką udało się postawić krzyż upamiętniający powstańców styczniowych. Poprzedziły go badania w terenie, które pozwoliły na odkrycie śladów obozowiska powstańczego. Te lokalne historie, przekazywane niejednokrotnie z pokolenia historie, są bezcennym kapitałem, który buduje więzi międzypokoleniowe i pozwala nam nazwać Wyszków swoim domem. W poznawanie, pielęgnowanie historii angażujemy młodzież. Nasz pomysł na nową powiatową imprezę, którą roboczo nazwaliśmy piknikiem militarnym, ma łączyć zabawę z edukacją, w sposób nieszablonowy przypominać o ciekawostkach i ważnych wydarzeniach z lokalnej historii i inspirować do jej poznawania.
Krok po kroku, ślad po śladzie zbieramy skrawki przeszłości budując fundament dla współczesności.
Foto
Okrywamy nieznane historie, pielęgnujemy lokalną tożsamość. Dzięki współpracy powiatu ze Stowarzyszeniem Wizna 1939 r. pod Łączką udało się postawić krzyż upamiętniający powstańców styczniowych


Skuteczni w pozyskiwaniu środków
Mówi się „Unia daje pieniądze”, ale wcale nie jest to takie proste. Trzeba dobrze przygotować i uzasadnić wniosek, spełnić szereg warunków i wygrać konkurencję z wieloma samorządami. Nam wielokrotnie się to udało. Dzięki pieniądzom unijnym i wkładowi własnemu ociepliliśmy Dom Pomocy Społecznej w Brańszczyku, Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie i dawną bursę szkolną przy ul. Świętojańskiej. Budynki są ładniejsze, wyglądają współcześnie. Trwa przebudowa drogi powiatowej wiodącej przez Brańszczyk i Długosiodło. W poprzedniej perspektywie finansowej Unii dzięki jej wsparciu m.in przebudowaliśmy ul. Świętojańską zarówno na odcinku miejskim, jak i w Leszczydole-Nowinach. Korzystamy też dofinansowań ze źródeł państwowych. Za te pieniądze powstało m.in. boisko i bieżnia przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik, czy droga powiatowa wiodąca do Rybna. Czy wyobrażacie sobie Państwo dziś brak tego boiska lub niewyremontowane drogi pełne dziur bez ścieżek rowerowych i chodnika? Trudno to sobie wyobrazić, a tak jeszcze niedawno było. Dzięki profesjonalizmowi wydziału pozyskiwania funduszy Starostwa, ale także dobrej strategii działania przygotowanej m.in. przeze mnie skutecznie pozyskiwaliśmy pieniądze. Zapewniam, że w dalszym ciągu będę zabiegał o pieniądze dla powiatu, by był nowoczesnym miejscem, atrakcyjnym do pracy i wypoczynku.
Foto
Mówi się „Unia daje pieniądze”, ale wcale nie jest to takie proste. Trzeba dobrze przygotować i uzasadnić wniosek, spełnić szereg warunków i wygrać konkurencję z wieloma samorządami


Metamorfoza szpitala
Ocieplenie budynków, budowa lądowiska, remont oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, zakup nowoczesnych urządzeń, aparatury, informatyzacja i e-usługi - w ostatnich latach wyszkowski szpital powiatowy przeszedł szereg inwestycji, które tym bardziej cieszą, że w zdecydowanej większości były współfinansowane ze środków unijnych. Trwa remont oddziałów wewnętrznego i kardiologii, a w planach są ważne inwestycje - SPZZOZ pozyskał kolejne unijne środki na zakup aparatury i sprzętu medycznego. To ogromna metamorfoza placówki i ogromny sukces powiatu. Jestem dumny, że miałem w nim swój udział. Zależy mi, by opieka medyczna w wyszkowskim szpitalu była na wysokim poziomie. Będę zabiegał o rozwój wyszkowskiego szpitala.
Foto
W ostatnich latach wyszkowski szpital powiatowy przeszedł szereg inwestycji, które tym bardziej cieszą, że w zdecydowanej większości były współfinansowane ze środków unijnych


Śmiałe decyzje dla dobra mieszkańców
Wyprowadzenie się z murów XIX-wiecznego pałacu w Dębinkach do niewielkich, przytulnych domków w Wyszkowie było dla dzieci i młodzieży z domu dziecka niesamowitą zmianą. W końcu trzeba było podjąć odważną decyzję w sprawie nowej siedziby domu dziecka. Jako samorząd powiatowy postanowiliśmy ją zbudować w Wyszkowie przy ul. Dworcowej. Kiedy w październiku 2016 r. przekroczyłem progi dwóch zbudowanych i wyposażonych domów pomyślałem, że to była naprawdę dobra decyzja. Zobaczyłem zaciszne pokoje dla dzieci, kolorowe ściany, nowe meble, dobrze wyposażoną kuchnię, miękkie dywany, sofy, wszystko, co pozwoli dzieciom poczuć się komfortowo. Poczułem coś, co można nazwać dobrą atmosferą miejsca. Dzieci i młodzież otaczają opieką dobrze wykształceni wychowawcy z powołaniem, którzy pracują nad tym, by podopieczni zdobywali umiejętności pomocne w dorosłym życiu.
Jestem przekonany, że warto podejmować śmiałe decyzje dla dobra naszych małych społeczności.
Foto
Wyprowadzenie się z murów XIX-wiecznego pałacu w Dębinkach do niewielkich, przytulnych domków w Wyszkowie było dla dzieci i młodzieży z domu dziecka niesamowitą zmianą


Atrakcyjne szkolnictwo dla powiatu
Powiatowe szkolnictwo to dziś nowoczesne, dynamicznie działające placówki. To nie tylko lekcje prowadzone w klasach, czy pracowniach. To także projekty edukacyjne, wyjazdy na staże zagraniczne, lekcje historii w terenie itp. Czy wiecie, że uczniowie klas mundurowych z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” niedawno wzięli udział w szkoleniu spadochronowym, które sfinansowało Ministerstwo Obrony Narodowej? Bez wątpienia nasze szkoły powiatowe mają atrakcyjną ofertę, nieszablonowe pomysły na kształtowanie młodych ludzi, które cały czas rozwijają. Dziś wraz z podległym mi wydziałem edukacji pracujemy nad wzmocnieniem roli i wizerunku szkolnictwa zawodowego. Jestem przekonany, że wielu młodych ludzi wybierze tę perspektywiczną ścieżkę edukacji.
Inwestowaliśmy także w infrastrukturę. Dzięki unijnym pieniądzom w Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie i dawna bursa (dziś Schronisko Młodzieżowe „Jowisz”) przeszły termomodernizację. Wyposażone zostały pracownie. Wraz z dyrektorami szkół, nauczycielami, fachowcami w dziedzinie edukacji będę nadal walczył o atrakcyjne szkolnictwo dla powiatu.
Adam Mróz
Nr 1 na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Wyszkowscy Demokraci


Foto
.

***
Materiał sfinansowany przez KWW Wyszkowscy Demokraci

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl