Menu górne

Dziś jest 24 sierpnia 2019 r., imieniny Bartłomieja, Jerzego

Liczymy na pozytywny werdykt

(Zam: 18.10.2018 r., godz. 13.24)

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości 17 października podsumowali kampanię wyborczą prowadzoną w powiecie wyszkowskim. Jej mocnym akcentem była środowa wizyta premiera Mateusza Morawieckiego.

Kandydatka na burmistrza Ewa Runo oceniła jako najbardziej owocne bezpośrednie spotkania z wyborcami.
- Kampanię powinno się prowadzić merytorycznie, a nie przez pranie brudów, jak to robiły inne komitety - podkreśliła. - Obecny samorząd przez cztery kadencje miał czas, by zmienić dużo. Potrzeba nam jest zmiana kierunków rozwoju miasta i gminy.
Jak podkreśliła, tworząc swój program wyszkowski PiS opierał się na programach rządowych dających możliwość uzyskania dofinansowania.
- My na rząd nie będziemy się obrażać, będziemy z nim współpracować. Mamy w nim realne wsparcie, co widać chociażby po wizycie premiera Morawieckiego, po wcześniejszych wypowiedziach ministra Marka Zagórskiego czy posłanek Krystyny Pawłowicz, Teresa Wargockiej, Jesteśmy w łączności z rządem i na jego wsparcie możemy liczyć. Na pewno z tej szansy skorzystamy.
Ewa Runo jeszcze raz podkreśliła, że ważne jest dla niej wspieranie lokalnej przedsiębiorczości.
- To ma być pomoc nie jednorazowa, ale długofalowa - zaznaczyła.
Zadeklarowała stworzenie planu inwestycji wraz z planem finansowania na całą kadencję i konsekwentną jego realizację.
- Nie będziemy prowadzić polowania na czarownice, będziemy prowadzić szerokie konsultacje społeczne. Tylko pełna współpraca z rządem daje gwarancje wykorzystania programów rządowych - zaznaczyła. - Zachęcam do udziału w wyborach. Jako jedyna kobieta kandydująca na stanowisko burmistrza apeluję szczególnie do kobiet Wyszkowa, by nie zaprzepaściły szansy i poszły do wyborów.
Kandydatka do sejmiku województwa mazowieckiego Joanna Bala kampanię wyborczą określiła jako trudną.
- Zasięgiem obejmowała wiele powiatów, była krótka i intensywna. Byłam w każdym powiecie okręgu. Wykonałam ogrom pracy, by dotrzeć do każdej gminy - stwierdziła. - Było to bardzo trudne i wyczerpujące, ale mam nadzieję, że przyniesie zamierzony cel. W rozmowach ludzie mówią o swoich problemach, które napotykają w życiu codziennym. Powiat wyszkowski nie różni się pod tym względem od innych - ma te same problemy z drogami, komunikacją kolejową, czy jakością budynków szpitali. Jeśli uzyskam zaufanie w wyborach, będąc przedstawicielem społeczności w sejmiku będę starała się pomagać. Jeśli obiecuję wsparcie, to staram się dotrzymywać słowa idąc w ślad za dewizą „Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie”.
Podkreśliła, że jeśli zostanie radną sejmiku będzie wspierała działania, o których mówiła w swojej kampanii Ewa Runo.
- Sejmik jest jednym z ogniw potrzebnych do tego, by nasze cele były możliwe do osiągnięcia. Nie obiecujemy, że zrobimy wszystko w ciągu roku, ale chcę podkreślić, że nasze deklaracje to nie są obiecanki wyssane z palca, ale realne plany do realizacji - dodała. - Na moje zaproszenie do Zabrodzia przybył premier. Było to sympatyczne spotkanie poświęcone kołom gospodyń wiejskich. Kilkanaście minut rozmawiałam z Mateuszem Morawieckim i marszałek Senatu Marią Koc w cztery oczy. Uzyskałam ogromne wsparcie ze strony pani marszałek i premiera.
- Wielkim dniem dla nas członków PiS była dzisiejsza wizyta premiera w dwóch miejscowościach - podkreślił przewodniczący PiS w powiecie wyszkowskim Waldemar Sobczak.
Podkreślił, że kandydaci komitetu wyszli do mieszkańców, odbyli z nimi liczne spotkania.
- Takie spotkania odbywały się we wszystkich gminach, gdzie kandydaci na wójtów prowadzili bardzo intensywną kampanię, chodzili od domu do domu. Oczekujemy pozytywnego werdyktu naszych wyborców. - stwierdził. - Jako PiS nie wstydzimy się swojego szyldu, nie obiecujemy takich inwestycji, które są nie do zrealizowania. Wiem, że wielu kandydatów mówi o posykiwaniu pieniędzy, ale nie chcę prognozować czy są w stanie po nie sięgnąć, kiedy widać niechęć do obecnego rządu. My kontakt z rządem mamy, jest to gwarancja, że będziemy wnioskować do wszystkich instytucji, gdzie są potężne środki, by je pozyskiwać i dbać o zrównoważony rozwój - dodał. - Będziemy się starali, by w Wyszkowie dobra zmiana nastąpiła. Liczymy, że wyborcy wspomogą nas i oddadzą głos na naszych znakomitych kandydatów. Nie zawiedziemy.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 18.10.2018 r., godz. 13.57
Pani Ewo, warto zacząć coś będąc samemu czystym i z ludzmi czystymi. Nie nazywajmy smrodu perfumą.
dobra zmiana Mateusza klamczuszka
Dodane przez alan44, w dniu 18.10.2018 r., godz. 14.01
No same sławne osoby z Wyszkowa zanim oddam głos na ten Wielki PiS chciałbym się dowiedzieć gdzie to Pani Bala zdobyła takie bogate doświadczenie w dziedzinie samorządu i jakie fakultety ukończyła
„Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie”
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.10.2018 r., godz. 14.51
Większego kłamstwa i obłudy już nie mogliście wymyśleć. Gdzie 500 zł na KAŻDE dziecko? Gdzie darmowe leki dla emerytów? Gdzie wolna kwota od podatku 8000 zł? Gdzie pomoc niepełnosprawnym? Gdzie pomoc dla frankowiczów? Innych obietnic nie składali, ale za to otrzymaliśmy zniszczoną polską armię, zniszczone szkolnictwo, likwidację niezawisłości sądów, wszechobecne kolesiostwo, Misiewicze, okradanie państwa na każdym kroku na niespotykaną nigdy w historii skalę, sprowadzenie Polski do poziomu państwa trzeciego świata na arenie międzynarodowej, izolacja i próby wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Można by wyliczać jeszcze długo. I wy macie jeszcze czelność sięgać dalej po władzę?
Ten nadęty z prawej - kombatant to czy konfident???
Dodane przez Krystian, w dniu 18.10.2018 r., godz. 14.57
Nie pokazujcie tego społecznego PSUJA. Sobczak wstydu to ty nie masz. Proszę odpowiedz czy z ciebie kombatant czy konfident. Społeczność lokalna chce wiedzieć i to przed wyborami.
Marku,
Dodane przez Anonim, w dniu 18.10.2018 r., godz. 20.47
jak mówili że polska w ruinie to to zaczyna się spełniać, to jest kuśwa ich obietnica kłamczuchy
Dodane przez Tadek, w dniu 18.10.2018 r., godz. 20.55
Najlepsze jest to, że ta pani z Ochudna nawet sama na siebie nie zagłosuje. "Misiewiczówna" też na nią nie zagłosuje. I już dwa głosy mniej.
Komatant czy konfident ??????????
Dodane przez Krystian, w dniu 19.10.2018 r., godz. 07.39
Sobczak jak Wałęsa "Bolek". Do chwili obecnej nie wiadomo kim był i co robił w minionym ustroju. Polak doświadczony przeszłością Wałęsy nie powinien głosować na człowieka, który ukrywa swoją przeszłość. Tylko ślepy i naiwny odda głos na kogoś kto nie wiadomo czy jest tym czym się przedstawia. Panie Sobczak proszę publicznie zaprzeczyć, że nie był pan tym co o panu mówią. dopóki pan nie zaprzeczy przyjmuję wersję, że przyznaje się pan go stawianych panu zarzutów.
pozytywny werdykt
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.10.2018 r., godz. 07.51
Najpozytywniejszym werdyktem dla Wyszkowa będzie eliminacja pana Waldemara Sobczaka z Rady Powiatu. Przyczyna takiej oceny jest bardzo prosta. Pan Sobczak doprowadził bowiem swoją wieloletnią, szkodliwą działalnością do marginalizacji wyszkowskiego Prawa i Sprawiedliwości. Wprowadzenie do 21osobowej Rady Miejskiej w minionych wyborach jedynie jednego radnego z list PiS pod kierownictwem pana Sobczaka, bardzo słaby wynik kandydata na burmistrza oraz słaby wynik w radzie powiatu są na to najlepszym dowodem. Nikt do tej pory go z tego nie rozliczył. Powinni więc to zrobić zwolennicy PiS w tych wyborach. Zrozumiałym jest, że zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości będą chcieli głosować na listy tej partii. Mogą więc zagłosować po prostu na inną osobę z tej listy.
Dodane przez PiS tak Sobczak nie!, w dniu 19.10.2018 r., godz. 10.37
Na wczorajszym spotkaniu w Rząśniku z poseł Wargocką i przewodniczącym Sobczakiem nawet nie było pół sali osób. Wsty żeby Rząśnik nie miał własnych struktur gminnych PiS! Jak widać za Sobczaka panuje swego rodzaju patologia. Liczą się stołki, dobre pensje a przy tym zero pracy organicznej od podstaw. Czy PiS w Rząśniku odbije z rąk PSL władzę, czy pomnoży stan posiadania, zdobywająć wiekszość w radzie? A jeśli nie, to czy Sobczak, główny "spin doctor" pisowskiej kampanii uderzy się w pierś, przyzna do porażki i ustąpi z pełnionych funkcji.
Wpiszcie w wyszukiwarkę: premier Zabrodzie youtube
Dodane przez Adam, w dniu 19.10.2018 r., godz. 11.00
"Wielkim dniem dla nas członków PiS"mówi Pan Sobczak A a gdzie podział się Pan Sobczak w Zabrodziu (nie dotarł?, szkoda fatygi?). Premiera wita Pani Joanna Bala a Pana Sobczaka nie widać. Premier dziękuje za zaproszenie Pani Bali a o Panu Sobczaku nie wspomina. Wielki dzień Panie Sobczak naprawdę wielki. Wyborcy wybierajcie rozsądnie pamiętając że ważni są członkowie partii ale kierunek obierają przywódcy.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.10.2018 r., godz. 12.22
Głowacki w Wyszkowie będzie dobrze, ale jeszcze jedna osoba musi wycofać się ze sceny politycznej: TY . Robisz więcej złego niż dobrego. A właściwie to co Ty zrobiłeś dobrego dla Wyszkowa?. Jak grzecznie pytają to się odpowiada, proszę pana.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.10.2018 r., godz. 12.38
No nie sądziłem, że przyjdzie mi bronić Sobczaka z PIS-u, ale kiedy słyszę jakąś plotkę i w dodatku żądanie aby osoba pomawiana sama udowodniła swoją niewinność to się nóż otwiera sam w kieszeni. Czy wy nie słyszeliście o zasadzie domniemania niewinności do chwili udowodnienia komuś winy? W każdym cywilizowanym kraju to nie obwiniony/oskarżony ma udowadniać, że nie jest np. wielbłądem, ale pomawiający ma udowodnić jego winę. Zasada stara jak świat.
Kogo wybierzecie tego będziecie mieli.
Dodane przez Antoni z Tłuszcza, w dniu 19.10.2018 r., godz. 12.56
Nie jestem politykiem. Nie startuje w żadnych wyborach. Znam jednak pana Sobczaka od bardzo, bardzo dawna. Wiem jedno, Sobczak to po prostu niezbyt dobry człowiek, krętacz, egoista i karierowicz na każdym etapie swojego życia. Teraz wychodzą na jaw inne sprawy i chyba jest coś na rzeczy. Może nie wszyscy wiedzą, że Stacja Kolejowa Tłuszcz jako stacja węzłowa do chwili opuszczenia naszego Kraju przez Rosjan była stacja pod specjalnym nadzorem tychże i naszych służb. Ludzie mniej zaufani byli tam źle widziani. Co ten człowieczek robi w PiS??? i dlaczego startuje na radnego?????? Może ludzie nie wszystko wiedzą i dlatego wybierają kogoś takiego.
do Krystian
Dodane przez Sprawiedliwy, w dniu 19.10.2018 r., godz. 13.36
W IPN już go nasi aprawdzili. WS jest poszkodowanym i można go nie lubić, ale nie oczerniajcie niewinnego człowieka.
do Marek Głowacki
Dodane przez Członkini PiS, w dniu 19.10.2018 r., godz. 13.44
Panie Głowacki... pomarzyć Pan możesz. Tylko to Panu zostało. Tymi durnymi wpisami zrobiliście tylko kampanię Sobczakowi. Założę się o co Pan chce, że będzie miał więcej głosów niż w ubiegłych wyborach. Wiem, że trudno się Panu pogodzić z faktem, że Andrzejewski nie jest kandydatem PiS na burmistrza, ale my takich ludzi nie potrzebujemy. Niech się może rozliczy ze swoich finansów najpierw, a potem myślcie o stanowiskach. My Prawi i Sprawiedliwi takim ludziom jak Pański podopieczny mówimy stanowczo nie! A wyborcy dokończą dzieła upadku.
pozytywny werdykt
Dodane przez Adam, w dniu 19.10.2018 r., godz. 13.57
Zgadzam się z Panem Marek Głowackim, Pan Sobczak na swoim stołku czuje się jak Pan i władca wszech magistratu. Szary człowiek nie ma szans załatwienia sprawy. Wieczne "ą i ę" jaśnie pana urzędnika. A ziomale biznesmeni robią co chcą w Wyszkowie. Chyba czas na zmianę....
Rekomendacja dla Teresy Czajkowskiej
Dodane przez Anonim, w dniu 19.10.2018 r., godz. 17.25
Teresa Czajkowska, to kobieta, która każdego dnia stara się być dobrym człowiekiem, wytrwale służyć Jezusowi i Ojczyźnie. Patriotyzmu i niezależności uczyła się od swojego taty kapitana Mariana Czajkowskiego. Jest silnie związana ze środowiskiem niepodległościowym. Od lat zawodowo i społecznie działa na rzecz Osób niepełnosprawnych. Jest uczciwa, kompetentna i doświadczona w służbie ludziom. Głos oddany na Teresę Czajkowską to gwarancja spokojnego sumienia, że wynikła z obywatelskiego obowiązku powinność przyniesie same pozytywne skutki.
do członkini PiS
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.10.2018 r., godz. 18.06
Ja tylko przekazuję swoje oceny. Każdy oczywiście sam sobie te sprawy rozważa i decyduje. Powiem tak, najdelikatniej jak mogę. Moja ocena całej działalności pana Sobczaka jest bardzo negatywna. I podaję konkretne argumenty. Są nimi wyniki wyborów sprzed 4 lat. Jest ich dużo, dużo więcej. Ale pani może go oceniać inaczej. Być może w przyszłości zweryfikuje panie swoje oceny. A założyć będziemy mogli się jedynie w przypadku kiedy poda pani swoje nazwisko. Przesyłam pozdrowienia.
Dodane przez Krystian, w dniu 19.10.2018 r., godz. 18.26
Wałęsa też ma status poszkodowanego. Rzeczywistość o Wałęsie mówi co innego. Nie we wszystko w IPN należy wierzyć.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.10.2018 r., godz. 18.32
Pisiory, czy was już do reszty porąbało? Dziś wyszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Przyszłość dokonała usunięcia mojego baneru z okolic fontanny, gdzie wisiał w sąsiedztwie banerów pisowskich. Za bardzo kuło w oczy, PIS nie wytrzymał nerwowo takiego sąsiedztwa.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.10.2018 r., godz. 18.45
Czyżby proboszcz pisał rekomendacje kandydatkom? Już nic mnie nie dziwi po tym, jak Rydzyk wprowadził podobny wymóg dla kandydatów na jego uczelnię.
do marek eychler
Dodane przez Anonim, w dniu 19.10.2018 r., godz. 18.57
dlaczego spoldzielnia mieszkaniowa usunęła?chyba ze to jej teren to trzeba miec pozwolenie na pismie od prezesa Marszała na wywieszenie baneru
Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 19.10.2018 r., godz. 20.25
Wisaił panie Marku obok baneru Sobczaka i w tym cała tajemnica. Jeszcze kilka h wcześniej nie sądziłeś, że przyjdzie ci bronić Sobczaka na tymże forum. To dopiero przewrotnosć w waszym z Sobczakiem zgniłym układzie. Śmieszne
Uwaga! Akcja! Pomóżmy zwrócić Sobczaka Rodzinie!
Dodane przez Sobi jest sPOko ;), w dniu 19.10.2018 r., godz. 21.17
Dodane przez LipaLi, w dniu 17.10.2018 r., godz. 11.55 Chłopie, skończ już z tą PO-lityką, pomóż zmęczonej żonie i jeszcze lepiej zajmij się dzieckiem.
Dodane przez Buziaczek, w dniu 19.10.2018 r., godz. 21.27
M. Eychler (nie mylić z Piotrem), chciał sie ogrzać przy Sobczaku, wieszając swój banerek obok. Nie ten POziom kolego, albo "nie dla psa kiełbasa". Zaorane.
Oto prawda o nas samych
Dodane przez Wybór w naszych rękach, w dniu 19.10.2018 r., godz. 22.30
Od przełomu sierpnia z wrześniem pan Sobczak chodząc po chałupach opowiadał, że ogonić od potencjalnych kandydatów sie nie może. Świat kultury i biznesu wali drzwiami i oknami a ponadto tacy ludzie jak: Bierzuńska, Idzkiewicz, Wiśniewska, Osik, ten dentysta z Rybienka - Dziemianowicz? itd. Blefował, chcąc podnieść swoje akcje w nadziei na naiwność słuchaczy. Żadna z wymienionych osób nie zasiliła jednak listy krojonej przez pana Sobczaka oprócz zwykłej, prostolinijnej, uczciwej i łatwowiernej Czajkowskiej. Zaledwie przez kilka dni dobrze było, ale szybko się skończyło. Myślał nasz ten maszynista, że na Jej plecach zajedzie do powiatu wciągając za sobą drugą na liście kandydatkę Wyszyńską. Tymczasem po mieście i gminie wieść się rozeszła, że Pani Teresa cieszy się poparciem podwójnym, bowiem zdecydowanie swoje uznanie wyrazili członkowie i sympatycy komitetu Masz Wybór. Co wszystkich innych by ucieszyło w PiS zapanowała z tego powodu panika. Co najmniej Wyszyńska, wieczna kandydatka, poczuła sie zagrożona. Nie tak miało być, przecież to ona miała wjechać do powiatu na plecach Czajkowskiej jak na ślepej kobyle. No jak to w naszym wyszkowskim PiS najczęściej bywa, zaczęła się stosowana w formie marketingu bezpośredniego uprawianego przez pana Sobczaka jatka, czyli jazda po Czajkowskiej. Nieoficjalnie, udzielona Jej rekomendacja została cofnięta. Co w tych okolicznościach znaczą te wszystkie fotki z ojcem kandydatki Marianem Czajkowskim, świeczki pod pomnikami Wyklętych? Jak się okazuje dla tych ludzi nie ma żadnych świętości, w celu osiągnięcia swojego, nie cofną sie przed niczym. Pani Czajkowska została ofiarą bezwzględnej nagonki na łonie swojej nowej partii, bo jak juz wszystkim wiadomo Sobczak to typ - ten typ tak ma, nienawidzi wszystkich, którzy przerastają go choć o centymetr. Chyba nie tak miało być? Idę o zakład, że gdyby w czas na oczy przejrzała, gdyby ojca swojego posłuchała, to by w to g... nie wdepnęła. Dziś jesteśmy świadkami bezpardonowej walki z nią, tylko dlatego, że ktoś poczuł się jej startem zagrożony. Jej sytuacja do złudzenia przypomina tę z 2015 r. Andrzejewskim, kiedy to jednego dnia pan Sobczak zrobił z niego kandydata do parlamentu, a drugiego zaczął kopać pod nim dołki. Jak widać historia w tym bagienku lubi się powtarzać. Do grona niszczonych przez pana Sobczaka osób, cytując za Głowackim należą: w przeszłości byli to Rusak, Szklarski, Gajewski, Głowacki, Trzaska, Fornal, Warpas i inni. Dziś są to Andrzejewski, Bala, Król… obecnie do tego grona należy dopisać jeszcze Teresę Czajkowską. Również dlatego warto oddać głos na przedstawicielkę zdrowej gałęzi ogólnie chorego wyszkowskiego PiS – Panią Teresę Czajkowską.
Do wszystkich
Dodane przez Do wszystkich, w dniu 19.10.2018 r., godz. 22.35
Pani Runo i jej wypowiedzi. Tylko w Polsce możliwe jest żeby dyrektorka szkoły wypowiadała się na poziomie przedszkolaka, z całym szacunkiem dla przedszkolaków.
Waldek odejdź
Dodane przez Roman, w dniu 22.10.2018 r., godz. 09.05
Pan Sobczak po raz drugi w wyborach na burmistrza wystawia, za przeproszeniem, słupa. Te panie są mile, pewno i znają się na tym co robię, ale nie nadają się do walki o wywalenie Nowosielskiego. Partyjny macher, któremu zależy na własnym stołku w powiecie, a nie na tym, żeby PiS wygrał w mieście. Widać obecny układ mu odpowiada i z tą radą nadzorczą to już musieli go dobrze przycisnąć. Obciach na całą Polskę, PiS najpopularniejsza w ostatnich wyborach sejmowych partia w Wyszkowie, a znowu poniesie klapę w wyborach na burmistrza i do rady miasta.
Bóg Honor i Ojczyzna
Dodane przez Frazesopis, w dniu 23.10.2018 r., godz. 10.58
Jest już data wspólnego, koalicyjnego świeczkowania przeciw PiS pod sądem w Wyszkowie?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl