Menu górne

Dziś jest 24 sierpnia 2019 r., imieniny Bartłomieja, Jerzego

Czas odmienić Wyszków

(Zam: 17.10.2018 r., godz. 08.51)

– Ja i moja drużyna mamy propozycje realne ekonomicznie i dobrze zaplanowane. Nie traktujemy mojego hasła „Marzenie o Wyszkowie” jako tego, które nie może być spełnione, jak twierdzi pan burmistrz. Marzenie oznacza rozwój i dążenie do celu – podkreślił kandydat na burmistrz komitetu Forum Samorządowe dla Wyszkowa Krzysztof Ogrodziński. Zorganizował konferencję prasową podsumowującą jego dotychczasowe deklaracje. Mocno skrytykował też obecnego burmistrza.

Skrytykował m.in. sposób wdrożenia reformy oświatowej w gminie Wyszków.
– Pan dobry burmistrz broniąc się przepisami prawa oświatowego zabronił wprowadzenia najbardziej sprawiedliwych rozwiązań dla całej społeczności szkolnej. My wcale nie chcieliśmy administracyjnie przenosić dzieci, chcieliśmy tylko wolnego wyboru rodziców do wszystkich oddziałów – stwierdził.
Zarzucił burmistrzowi odrzucenie ogólnopolskiego darmowego programu szkolenia piłkarskiego dla dzieci Polskiego Związku Piłki Nożnej – Akademia Młodych Orłów, popartego w petycji przez wielu mieszkańców.
– Pan burmistrz arogancko wycofał się z tego, narażając nasze miasto na niewiarygodność wobec włodarzy Polskiego Związku Piłki Nożnej – oznajmił kandydat.
Zarzucił G. Nowosielskiemu nierówne i nieuczciwe traktowanie stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego oraz brak kontroli nad tymi podmiotami.
– Taki właśnie system zarządzania i promocji miasta w milionowym budżecie doprowadził do krytycznej sytuacji w dwóch klubach KS Camper i MKS Bug Wyszków – podkreślił.
Zarzucił niewykorzystanie szansy budowy stadionu jako bazy pobytowej dla jednej z drużyn na Euro 2012.
– Kanalizacja Skuszewa w 2007 roku miała kosztować 3,7 mln zł, natomiast w 2014 roku kosztowała 4,7 mln – łatwo policzyć różnicę – stwierdził. – Budynek szkolny w Kamieńczyku to 650 m2 oraz ponad 2 ha działki, wydzierżawiony został na 10 lat za 1 100 zł brutto za miesiąc – dodał.
Według niego, opłaty za wywóz śmieci pobierane do mieszkańców są za wysokie. Sugerował, że wykorzystanie dofinansowania przyznanego na obwodnicę śródmiejską 8 lat temu dałoby korzyści finansowe gminie (według kandydata, zapłaciłaby o 8 mln zł mniej na realizację inwestycji).
– Park miejski przez 16 lat prawie się nie zmienił, nawet szaletu tam nie ma, nie ma miejsca na plażę miejską z miejscem na wypożyczanie kajaku czy roweru wodnego, na przystań z campingiem. Jest kładka za ponad 2 mln zł, a gdzie ścieżka rowerowa do Kamieńczyka dla mieszkańców Skuszewa? Tam naprawdę jest niebezpiecznie dla ruchu pieszo-rowerowego. Nawet odpadów od letników gmina nie odbiera – stwierdził.
Skrytykował pomysł Grzegorza Nowosielskiego stworzenia centrum sportu z basenem odkrytym.
– Miałoby to sens, jakbyśmy mieli wody termalne i nie mieli rzeki, a tak duże pieniądze włożone będą w tę inwestycje oraz w koszty utrzymania. Obok jest rozpadający się skatepark, brak sali sportowej w SP 2, hala WOSiR potrzebuje remontu, basen ma cennik z kosmosu, brak jest bieżni na stadionie, orlik jest do remontu przy SP 4 – oznajmił.
Krytykował pomysł wdrożenia płatnego parkowania i system „parkuj i jedź” przy ul. Leśnej.
– Deficyt na ten rok to prawie 30 mln zł, a jeszcze nie zrealizowano innych inwestycji bardziej potrzebnych ludziom – oznajmił. – Po 16 latach tej samej wizji zarządzania miastem czas odmienić Wyszków.
Głos zabrała też Justyna Garbarczyk z komitetu Przymierze Samorządowe Gmin i Powiatu, który poparł kandydaturę Krzysztofa Ogrodzińskiego.
– Nie bez kozery spotkaliśmy się na placu przed basenem miejskim. Ludziom związanym z Przymierzem dla Wyszkowa, Przymierzem Samorządowym zawdzięczmy największe inwestycje budowlane w mieście – basen, kompleks sportowy na osiedlu Polonez, bibliotekę miejską, salę gimnastyczną przy liceum, szpitalny oddział ratunkowy. Obecnie rządzący skupiają się na ławeczkach, chodniczkach. Moim zdaniem, to działania na miarę wójta gminy, a nie burmistrza dużego miasta – stwierdziła Justyna Garbarczyk. – Miarą Wyszkowa powinny być duże inwestycje, a takie przez ostatnie lata nie powstały, dlatego wspieramy Krzysztofa Ogrodzińskiego, aby wygrał te wybory. Doświadczeni samorządowcy, którzy są wśród nas będą go wspierać. Jest też dużo młodych osób, które mają nowe pomysły, nowe wizje i marzenia o Wyszkowie. Zwracamy się do wyborców, by 21 października zagłosowali na kandydatów Przymierza Samorządowego Gmin i Powiatu, Forum Samorządowego dla Wyszkowa – dodała.
Tłumaczyła, dlaczego Przymierze wystawiło kandydatów do Rady Powiatu.
– Chcemy zmian również w powiecie. Myślę, że 12 lat urzędującego starosty to dosyć, prochu już nie wymyśli. Rząd dobrej zmiany pozwolił na to, by takie komitety jak nasz mogły wprowadzić więcej radnych. W tej kadencji wójtowie nie mogą kandydować do rady powiatu. Moim zdaniem, było to oszustwo, kiedy wójtowie startowali do rady powiatu nie chcąc być radnymi. Startowali po to, by przysporzyć głosów danemu komitetowi, po wyborach składali rezygnację i w ich miejsce wchodzili inni kandydaci – zaznaczyła. – Drużyna, która zarządza obecnie powiatem moim zdaniem się wypaliła. Jeżeli kandydat z konkurencyjnego komitetu będący przez cztery lata w zarządzie powiatu mówi, że startuje po to, by usprawnić administrację powiatu wyszkowskiego, to chyba jest coś nie tak. Miał cztery lata, by administrację usprawnić. Inny kandydat mówi, że połączy zespoły szkół zawodowych, a doprowadził do likwidacji warsztatów szkolnych. Usprawniając administrację przenosi się tam bez żadnych konsultacji wydział komunikacji. Dobrze prosperujące warsztaty szkolne zostały zlikwidowane, maszyny wyprzedane, stacja kontroli pojazdów wydzierżawiona.
Justyna Garbarczyk podkreśliła, że powiat jest zadłużony na ok. 14 mln zł.
– Łatwo jest rządzić, kiedy zaciąga się kredyty i tylko na ich bazie funkcjonuje. My chcemy to zmienić, jesteśmy osobami, które chcą wprowadzić nową jakość w samorządzie – zaznaczyła.
Wśród uczestników konferencji byli też kandydaci komitetu Wolni i Solidarni, którzy również poparli Krzysztofa Ogrodzińskiego jako kandydata na burmistrza.
J.P.


Komentarze

Moje głosy dla WAS
Dodane przez Ja z Chopena, w dniu 17.10.2018 r., godz. 09.26
Ma Pani całkowitą rację. Komitetowi dziękuję za odwagę i dobrą prezentację. Dobrze to wszystko wyglada. Życzę powodzenia.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.10.2018 r., godz. 10.03
Nie zagłosuje na ten komitet i pana Ogrodzińskiego bo mam już swoich faworytów ale zgadzam się z tym co mówi
Dodane przez lipa, w dniu 17.10.2018 r., godz. 12.06
Mirosław Boruc z komitetu Wolni i Solidarni uważa, że rozwój naszego obszaru jest zbyt powolny, dlatego chce wprowadzić do rady powiatu świeżą krew chichot historii tow. Boruc
Dodane przez Wyszków, w dniu 17.10.2018 r., godz. 14.39
Jest Pan NAJLEPSZYM kandydatem na Burmistrza Wyszkowa,w wyborach 2018. Reszta jest skażona politycznie, ma pan muj GŁOS.
Dodane przez obserwator, w dniu 17.10.2018 r., godz. 19.36
Jak ładnie trzymają się za rączki...
Dodane przez lipa, w dniu 18.10.2018 r., godz. 09.59
reaktywacja Justyny do władzy lokalnej nierealna.no może poza tym że zostanie nieaktywną radną
Dodane przez chłop, w dniu 18.10.2018 r., godz. 10.40
TOWARZYSZ BORUC OFICER LUDOWEGO WOJSKA POLSKIEGO ZMIENIA PARTIE BYŁ W PZPR ,SLD A TERAZ WOLNI I SOLIDARNI 4 RAZY STARTOWAŁ DO SENATU SAM NIE WIE CZEGO CHCE CHYBA CZAPKA UWIERA.
koszt
Dodane przez eko, w dniu 18.10.2018 r., godz. 11.16
rzeczywiście cena za odpady wzrosła straszenie w pozostałych samorządach jest 20-50% taniej i tak np. segregowane Wyszków 12,5zł/os segregowane Serock 10 zł/os segregowane Pułtusk 5 zł/os
Dodane przez Tytus, w dniu 18.10.2018 r., godz. 23.51
Pani Garbarczyk, to chyba już się narządziła? Tyle zrobiła, że ho ho! Sama już nie pamięta. Nawet obwodnicę S-8 to ona budowała. Pewnie wejście Polski do UE też negocjowała?
Dodane przez Anonim, w dniu 19.10.2018 r., godz. 20.30
Róbcie swoje. Gang Nowosielskiego Olsena drży w PO-sadach.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl