Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Krystyny

Z pasją do nauki

(Zam: 06.10.2018 r., godz. 16.52)

Zaangażowane i ciekawe świata dzieci uczęszczające na zajęcia wyszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego przez najbliższe miesiące będą odkrywać świat nauk humanistycznych, przyrody, matematyki, techniki. W trakcie inauguracji semestru pierwsze zajęcia poprowadzili przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik.

Na początku tego roku gmina Wyszków uruchomiła projekt nazwany Uniwersytet Dziecięcy, w ramach którego raz w miesiącu odbywały się zajęcia z różnych dziedzin. Cieszył się on dużym zainteresowaniem uczestników, dlatego od października samorząd kontynuuje przedsięwzięcie. Inauguracja kolejnego „roku akademickiego” odbyła się 5 października w auli wyszkowskiej filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica. Przybyłe dzieci wraz z rodzicami, dzidkami, opiekunami witała doradca metodyczny, odpowiadająca za uniwersytet Agnieszka Deptuła. Jak podkreśliła, w nowy, rozpoczynający się właśnie semestr jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6-10 lat. W ofercie są dostosowane do możliwości i wieku odbiorców warsztaty, wykłady podzielone na bloki tematyczne. Kolejne zajęcia odbędą się w Urzędzie Miejskim, w którym dzieci zapoznają się z funkcjonowaniem samorządu, spotkają się z członkami Młodzieżowej Rady Miejskiej. Tam też odbiorą indeksy.
- Poprzednia edycja uniwersytetu przerosła nasze oczekiwania, dlatego staraliśmy się, by obecna była jeszcze lepsza, jeszcze ciekawsza - podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Życzę, by uniwersytet był dla was wielką przygodą w zdobywaniu wiedzy.
Dzieci witał też prorektor ds. filii w Wyszkowie Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica doc. dr Henryk Goryszewski.
- Uczelnia w Wyszkowie istnieje 20 lat. Wrosła w to społeczeństwo, stara się pełnić funkcje wychowawcze i społeczne. Dlatego, gdy padł pomysł Uniwersytetu Dziecięcego, od razu zgodziłem się byśmy jako uczelnia byli jednym ze współprowadzących to przedsięwzięcie - podkreślił. - Mam nadzieję, że zobaczycie, że nauka od samego początku może być ciekawa.
Przedstawiciele Centrum Nauki Kopernik z pewnością dzieci zaciekawili. Przeprowadzili pokazy popularnonaukowe „Ciśnienie” i „Umysł przyłapany”. Dzieci przekrzykiwały się w odpowiedziach i pomysłach na rozwiazywanie zagadek chemicznych.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl