Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Krystyny

Serce do pacjentów i piękna

(Zam: 06.10.2018 r., godz. 16.46)

Anna Boszko, Ewa i Bogdan Budzyńscy, Robert Dominowski i Iwo Panasewicz na co dzień pracują w wyszkowskim szpitalu. W wolnych chwilach tworzą. Zdjęcia i obrazy zaprezentowali podczas wystawy zorganizowanej w miejskiej bibliotece w ramach obchodów 55-lecia szpitala.

Niektórych z nich bywalcy miejskiej biblioteki z pewnością pamiętają, bo już prezentowali w niej swoje prace. Otwarcie zbiorowej wystawy odbyło się 5 października.
- Wystawa nie ma tematu, dominanty, przyczynkiem do niej jest święto szpitala wyszkowskiego - podkreśliła dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
- Pierwszy raz z historii naszego szpitala możemy połączyć wielki jubileusz z wielką sztuką, która wykonywana jest przez pracowników naszej placówki. Mają serce nie tylko do pacjentów, ale też i do piękna - zabrała głos dyrektor szpitala Cecylia Domżała. - Jako szpital istniejemy 55 lat. Jesteśmy jedyną placówką w powiecie świadczącą tak szeroki zakres usług. Mamy kadrę, która ciągle podnosi swoje kwalifikacje, tak byśmy mogli świadczyć pomoc profesjonalnie. Staramy się rozwijać, podejmujemy szereg działań w kierunku rozszerzania świadczeń. Robimy wszystko, by pacjenci mieli zapewnione kompleksową opiekę.
Jubileuszową wystawę można oglądać do 18 października.
Anna Maria Boszko jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie. Maluje od 15 lat. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Plastyków. Doskonali swoje umiejętności malarskie pod kierunkiem prof. Jacka Bukowskiego. Jej ulubionymi technikami są olej na płótnie oraz pastele. Uczestniczy w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.
Bogdan Budzyński fotografią zajmuje się od studiów, kiedy po raz pierwszy pojechał w Tatry. Urok gór jest głównym tematem jego zdjęć. Fotografuje też krajobrazy okolic Wyszkowa i Pułtuska oraz innych miejsc, które odwiedza.
Ewa Budzyńska ceni sobie chwile z malarstwem, fascynuje ją magia kolorów, nastrój. Jak mówi, dzięki sztuce poznała wielu ciekawych ludzi m.in. w Stowarzyszeniu Format, w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” i na plenerach.
Robert Dominowski jest lekarzem gastroenterologiem związanym zawodowo z wyszkowskim szpitalem od ponad 25 lat. Fotografuje od prawie 50 lat - fotografia fascynowała go od dziecka. Należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody. Przyroda jest głównym tematem jego prac. Wykonuje też zdjęcia przyrodnicze i portrety ludzi uwiecznione podczas liczyć wypraw po świecie.
Iwo Panasewicz urodził się na pograniczu Litwy i Białorusi. Jest lekarzem anestezjologiem. Ponad piętnaście lat pracował jako lekarz na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej. Od dwudziestu lat mieszka w Polsce. W malarstwie inspiruje się podróżami, literaturą, ulubionymi mistrzami malarstwa.
J.P.


Komentarze

Dodane przez mieszkaniec, w dniu 10.10.2018 r., godz. 19.10
co do'' kadry'' wyszkowskiego szpitala to chyba nie ubliżając wszystkim pracownikom szpitala ,ale mam pewne wątpliwości do oddziału wewnętrznego a szczególnie do pana ordynatora nie ma szacunku do pacjenta ,
To prawda
Dodane przez Majka, w dniu 12.10.2018 r., godz. 15.21
Bo pan ordynator jest z Ministerstwa Kultury i Sztuki.Jak się widzi taką sztukę to ciężko zachować kulturę.No cóż , nie wolno mylić wykształcenia z wychowaniem.Szkoda , że podstawowych zasad kultury na studiach nie uczą.Brak słów.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl