Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Krystyny

Jubileusz szkolnictwa zawodowego

(Zam: 05.10.2018 r., godz. 13.48)

Dawni i obecni nauczyciele, pracownicy, a także absolwenci i obecni uczniowie spotkali się w Zespole Szkół nr 1, który świętuje 70-lecie szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie.

Na zjazd zapisało się ponad 250 absolwentów, a wieczornym balu ma wziąć udział 170 osób. W piątek 5 października rozpoczęły się od dawna planowane uroczystości. Najpierw w Sanktuarium św. Idziego odbyła się msza. Po niej uczestnicy przeszli do Zespołu Szkół nr 1, gdzie młodzież przywitała ich wspólnym czytaniem „Przedwiośnia”. Organizatorzy wydarzenia nie zapominają bowiem, że odbywa się ono w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 20. rocznicę powstania powiatów (organ prowadzący szkołę), 15. rocznicę nadania szkole imienia Marii Skłodowskiej-Curie. Przygotowaniem uroczystość zajął się komitet organizacyjny, którego przewodniczącą jest Katarzyna Zglinicka. Gości witał dyrektor Marian Popławski, a wśród nich byli przedstawiciele samorządów powiatowego i gminnego, wójtowie, emerytowani i obecni nauczyciele oraz pracownicy szkoły, absolwenci i in.
- Absolwenci są w samorządach, są przedsiębiorcami, tworzą powiat wyszkowski. Szkoła to bowiem nie tylko miejsce zdobywania zawodu, ale też przygotowania do dorosłego życia. Wielu absolwentów rozjechało się po Polsce, czy wyjechało za granicę - podkreślił starosta Bogdan Pągowski.
Spotkanie było okazją do wspomnienia historii szkolnictwa zawodowego, osób go tworzących i z nim związanych. Gościom i absolwentom wręczono okolicznościowe medale. Wystąpili absolwenci, w tym śpiewak Bogusław Morka.
J.P.
Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Wyszkowiaka”


Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 05.10.2018 r., godz. 15.21
Kto te flakony z kwiatami stawiał?Toć to na groby takie...
Dodane przez Nie absolwent, w dniu 05.10.2018 r., godz. 20.22
Malutko tych absolwentów przybyło jak na tyle roczników
Dodane przez Absolwent, w dniu 05.10.2018 r., godz. 22.27
Więcej gości zaproszonych niż absolwentów. A nowoszesny leń to też absolwent.
Dodane przez ?, w dniu 05.10.2018 r., godz. 22.54
Trzeba było postawić swoje . Zawsze znajdzie się jakiś któremu coś nie pasuje.
Dodane przez Edukacja, w dniu 06.10.2018 r., godz. 08.27
Państwo organizatorzy Popławscy pokazali klasę. Czy to wynika z nieznajomości etykiety, bycia na bakier z protokołem, czy PSL-PZPR- lowskich kompleksów?
Pracownik MEN
Dodane przez Mirosław P., w dniu 06.10.2018 r., godz. 19.43
Jestem absolwentem jednej z tych szkół. Po ukończeniu studiów cały czas pracowałem w administracji oświaty zawodowej. "O 70 leciu" Szkolnictwa Zawodowego w Wyszkowie dowiedziałem się czytając internetowe wydanie lokalnej prasy. Moim zdaniem jest to jubileusz smutny, bardzo smutny. Otóż ludzie którzy doprowadzili do praktycznego zniszczenia oświaty zawodowej w Wyszkowie świętują jej rozwój. Pierwszy Starosta - po zmianie ustroju - w Wyszkowie pan Stanisław Jastrzębski doprowadził do podziału Zespołu Szkół Zawodowych tylko i wyłącznie z powodów dla których zniszczono wiele zakładów pracy w całej Polsce. Jednym z beneficjentów owej zmiany a być może i pomysłodawcą był pan Marian Popławski ówczesny radny powiatowy. (Bylem wówczas maturzysta i pamiętam owe czasy). Następstwem tego podziału było unicestwienie całej bazy szkolenia praktycznego. Dla ludzi wtajemniczonych oznacza to likwidację warsztatów szkolnych bez względu na ich nazwę. Prawdziwego szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie już nie ma i chyba długo nie będzie. Nie da się tego wytłumaczyć zmianami w trendach oświatowych w czasie przemian ustrojowych. Gdzie indziej podobnie nie postępowano a na pewno nie było takiego obowiązku a bazę szkolnictwa zawodowego doposażano i rozbudowano bo były ku temu możliwości. Obecnie wyszkolony pracownik obróbki metalu czy drewna ma zagwarantowana dobrze płatna pracę już w połowie swojej edukacji prawie w całej Europie. Trudno oprzeć się wrażeniu, że działania związane z przekształceniem szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie były bardzo interesowne i szkodliwe dla społeczności lokalnej.
Do Mirosława P.
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 07.10.2018 r., godz. 00.11
Niestety zmiany w szkolnictwie zapoczątkowały rządy takiego jednego z AWS który wprowadził między innymi reformy edukacji , ZUS, służby zdrowia itp itd rozp......... cały dobrze działający system kształcenia zawodowego w Polsce .
Czyj to jubileusz?
Dodane przez uczeń, w dniu 07.10.2018 r., godz. 09.46
Taki jubileusz to chyba tylko dla Popławskich i zaproszonych gości. Absolwentów brak. No o czymś to świadczy.
Dodane przez Absolwent rocznik 1975, w dniu 07.10.2018 r., godz. 10.43
Szanowny Panie Mirosławie P smutne jest to, że ludzie pracujący w administracji oświaty piszą takie słowa bo to znaczy że nie są zorientowani w sprawach oświaty a szczególnie w specyfice szkolnictwa zawodowego. To właśnie tacy ludzie doprowadzają do niszczenia szkolnictwa zawodowego. Zamiast pomagać szkodzą. Wielki szacun dla organizatorów 70 lecia bo przynajmniej środowisko lokalne dowiedziało się że w 1948 powstało i w dalszym ciągu ma się bardzo dobrze szkolnictwo zawodowe. Brawo Absolwenci brawo Organizatorzy! Jesteście Wielcy. Wielki Bal Absolwentów który trwał do białego rana pokazał że nie warto słuchać pesymistów tylko robić swoje. Pozdrowienia dla Absolwentów i Organizatorów.
Dodane przez Absolwent do uczeń, w dniu 07.10.2018 r., godz. 11.06
chyba o innym wydarzeniu mówisz uczniu, opatrz na zdjęcia to zobaczysz ile było Absolwentów, pozostali zwiedzali szkolę i gościli w swoich klasach. zapewniam Cie uczniu ze było nas WIELU.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.10.2018 r., godz. 16.51
Jaki organizator, taki jubileusz.
Dodane przez Z małej, w dniu 09.10.2018 r., godz. 11.49
Panie Popławski, to podobno było świeto 70- cio lecia szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie. Sam wraz ze Starostą zajęliście w Kościele miejsca w pierwszej ławce a gdzie była Pani Kalinowska dyr. CEZiU , otóż pominięta siedział bardzo daleko od Panów a manowicie w środkowej części Kościoła. Podobnie było w sali gimnastycznej ,pierwszy rząd zajęli w/w Panowie i inni goście a Dyrekcja CEZiU z dala od pierwszych miejsc. Egoizm i buta aż nadto widoczna przez Pana Popławskiego
Jaki koń jest każdy widzi.
Dodane przez Były uczeń., w dniu 09.10.2018 r., godz. 14.35
Panie Popławski pana egoizm i zarozumialstwo wylewa się panu uszami. Szkolnictwo zawodowe w Wyszkowie powołano po przeciwnej stronie ulicy. Tam był początek, tam powinny być uroczystości. Pan jak zwykle albo coś przywłaszczy (np. obchody) albo kogoś zniszczy. A fe panie Popławski, a fe.
Wstyd.
Dodane przez Jacek, w dniu 09.10.2018 r., godz. 14.49
Państwo Popławscy jak zwykle pokazali "klasę"a raczej brak dobrego wychowania i odpowiednich manier. Chyba już czas na emeryturę. Układy PZPR-owskie o PSL-owskie kończą się. Smrodek pozostanie. Ludzie będą pamiętać.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.10.2018 r., godz. 23.05
Szkolne warsztaty (CKP) przedstawiają dziś żałosny widok. Wszystkie maszyny posprzedawane. Na czym uczniowie mają się uczyć swoich zawodów, na chińskich wiertarkach z Biedronki? Co Mróz, jako likwidator tego dziedzictwa pokoleń, teraz jako kandydat zaproponuje?
Przemiany maja swoich wykonawców.
Dodane przez Mirosław P., w dniu 10.10.2018 r., godz. 08.02
Pan Popławski wraz z panem Stanisławem Jastrzębskim dla własnych korzyści, dla stołka którym szczycie się do chwili obecnej, dla realizacji swojej chorej wizji doprowadził do stanu obecnego szkolnictwo zawodowe w Wyszkowie. Wyszków gdzie szkolono zawodowo tylu fachowców, stał się pustynią szkolnictwa zawodowego i będzie tą pustynia szkolnictwa zawodowego przez długie, bardzo długie lata. Nikt zniszczonej bazy szybko nie odbuduje. Zniszczenie CKP (warsztatów szkolnych), całej bazy szkolenia praktycznego w Wyszkowie to ogromna szkoda dla lokalnej społeczności to wreszcie ogromne pieniądze które gdzieś zniknęły. Tego o czym piszę nie zrobiło siedmiu krasnali a konkretne osoby. Ktoś za to wszystko odpowiada.
Dodane przez lipa, w dniu 10.10.2018 r., godz. 08.14
Niestety posty na temat Popławskich są trafne i zasadne.pozdrawiam
Dodane przez Marian, w dniu 10.10.2018 r., godz. 09.34
To sobie poświętowali. Nad pustą wydmuszką kształcącą młodzież do nic robienia.
Dodane przez kol, w dniu 10.10.2018 r., godz. 14.55
Wstyd Panie Popławski, brak szacunku i lekceważenie innych, a sam po nagrody, ordery i medale
do Były uczeń z dnia 910.2018 g. 14,35
Dodane przez Agata, w dniu 11.10.2018 r., godz. 12.29
Zgodnie z pana słowami "Szkolnictwo zawodowe w Wyszkowie powołano po przeciwnej stronie ulicy. Tam był początek, tam powinny być uroczystości." zgadzam się całkowicie, ale jest jedno ale, skoro tam był początek to dlaczego Pani dyr Grażyna Kalinowska nie podjęła się zorganizowania tej uroczystości a powinna. Wtedy uroczystość byłaby po drugiej stronie i pani dyr siedziałaby w pierwszej ławce w kościele. Najłatwiej jest krytykować, a zawsze znajdzie się coś co można skrytykować, nie wszystkim można dogodzić, każdy ma swoje priorytety.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.10.2018 r., godz. 15.18
Dwie szkoły i dwie pierwsze ławki w dwóch rządach w kościele św. Idziego. Dyrektor drugiej szkoły się nie zmieściła? To chyba organista rezerwował i ustalał te miejsca. Naprawdę nie mogła się zmieścić? A kogo tam posadziliście? Mroza?
to jest nasza szkoła
Dodane przez Anonim, w dniu 11.10.2018 r., godz. 21.42
W moich czasach kiedy chodziłem do technikum budowlanemu, to był zaszczyt, z Wyszkowa w mojej klasie to było tylko cztery osoby z Wyszkowa, Każdy ,kto uzyskał tytuł technika, to się cieszyła uważaniem na całym świecie, Wyszkowskie technikum uznawane było na całym świecie łącznie z Australią .Nową Zelandią, Kanadą czy Ameryką . a TERAZ NIE POSIADA NIC,technik/ osoba/ który kończy technikum jest robolem , bezwartościową masą.Nie uzyska uprawnień,ma dwa razy więcej wiedzy jak obecny student w Polsce a w Niemczech co najmniej sześć razy .
Byłem widziałem
Dodane przez ?, w dniu 11.10.2018 r., godz. 23.43
Zajęcie miejsca przez Panią Kalinowską to tylko i wyłącznie wolny wybór Pani Grażyny. Jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe to system kształcenia roz...lił pan były premier wprowadzając nieprzemyślane reformy a w Wyszkowie ustawa o szkolnictwie zawodowym zabraniająca nauczania przez pracę. CKP natomiast wymieniana tutaj i chwalona Pani dyrektor z polecenia panów starostów. No cóż ale takie mamy klimaty.
Barbarzyństwo to zbyt mało.
Dodane przez Były uczeń., w dniu 12.10.2018 r., godz. 08.00
Żaden premier, żadna ustawa nie nakazywała niszczyć bazy szkoleniowej szkolnictwa zawodowego. Nigdzie w żadnej ustawie nie zakazano nauczania poprzez pracę. Ustawa zakazywała szkolenia praktycznego na rzecz produkcji rynkowej. Niezbyt dużo przypadków takiego barbarzyństwa i pustogłowia w stosunku do oświaty zawodowej jak w Wyszkowie można w Polsce wskazać. Większość szkolnictwa zawodowego przetrwała ten trudny okres i teraz ma się dobrze. Zniszczenie ma swoich konkretnych autorów i konkretny cel. Cel to posadki dla swoich - typowe dla PSL. Osoby to pan Stanisław Jastrzębski i pan Marian Popławski. Adresat polityczny to wyszkowski PSL.
Dodane przez Czytelnik., w dniu 12.10.2018 r., godz. 08.25
Reformy szkolnictwa zawodowego choć może niezbyt przemyślane nie zniszczyły szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie. Szkolnictwo zniszczono kilka lat później poprzez interesowne poczynania Starostwa zdominowanego przez PSL. Cel - jak zwykle profity dla swoich, racje społeczne, dobro młodzieży to frazesy w ustach tych ludzi - no i tak to trwa do chwili obecnej. Takie mamy czasy.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.10.2018 r., godz. 17.54
Macie rację ale rządy AWS i PSL z buzkiem na czele zaczęli , dokończyli inni m. innymi włodarze Wyszkowa . A zakaz pracy dla ,, uczni,, jak mówi jeden ze starostów to odgórny nakaz .
Dodane przez Absolwentka 90’, w dniu 13.10.2018 r., godz. 13.52
Byłam na Zjeździe 70-lecia. Pomodliłam się ze wszystkimi pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stefanka, spotkałam wspaniałych ludzi, wielu nie znanych. Wszyscy uśmiechnięci. Nauczyciele uwijali się jak mróweczki by nam Absolwentom nic nie brakowało podczas pobytu w Dużej szkole. Były zdjęcia, wspólna kawa, wspomnienia przywołane przez młodzież i absolwentów i wspaniały występ starszego Kolegi Bogusława Morki. Otrzymałam prezenty, wcale się tego nie spodziewałam. Taki cudowny Medal, książkę a i specjalną torbę z drobiazgami. Wszystko to przypomina mi wspólne spotkanie 5 października 2018. Dziękuję organizatorom. Musieliście się napracować. Czytając wpisy odnoszę wrażenie, że robi to kiepski nauczyciel. Może być, że absolwent (wątpię), którego uczył właśnie ten kiepski nauczyciel. Mam tylko pytanie: dlaczego Starosta nie może zatrudnić osoby odpowiedzialnej za oświatę w powiecie? Wyraźnie mi tego brakowało. Widziałam, że dyrektorka z Małej czuła się dobrze, nie miała żadnych obowiązków. Gratuluję Pani umiejętności takiej aktywności. Nawet nie znalazła chwili by z nami porozmawiać. Piękna szkoła, piękna uroczystość, wspaniali nauczyciele z dyrektorem Popławskim na czele. A jakie kwalifikacje można zdobyć w wyszkowskich szkołach, naliczyłam z 12 na poziomie technika. Tego nigdy nie było. Gratulacje!
Dodane przez Obserwatorka, w dniu 13.10.2018 r., godz. 14.31
Serdecznie pozdrawiam. Pracujący w Oświacie dziełą radość Waszego Świętowania. Dziękuję za możliwość udostępnienia niektórych wiadomości. Bądźcie szczęśliwi szczęściem Jubileuszowych Dni. Organizatorzy tej wspaniałej Uroczystości mogą być dumni z tego, co Im się udało dokonać.
Dodane przez Optyka, w dniu 13.10.2018 r., godz. 20.39
⬆️Zaczynaj dzień z uśmiechem i pomyśl, że dzisiaj spotka Cię coś wspaniałego ...😄 ⬆️Myśl pozytywnie a takie rzeczy będę Cię spotkać 😍 ⬆️Uśmiechaj się - uśmiech rodzi uśmiech 😀 ⬆️ Pomagaj jeśli możesz - dobro do nas... wraca ..🍀 ⬆️ Przestań zamartwiać się rzeczami na które nie masz wpływu ...🙈 ⬆️ Bądź wdzięczny za to, co masz...🙌 💯KOCHAJ ❤ Wspaniałego dnia 🍀
Dodane przez Grażyna, w dniu 13.10.2018 r., godz. 21.58
Mój wpływ, jaki mam, to mój głos w wyborach powszechnych. Nie oddam go na chłopów z PSL. Tyle

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl