Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 maja 2019 r., imieniny Joanny, Zuzanny

Na cześć Hubala

(Zam: 05.10.2018 r., godz. 12.50)

Jak co roku w Porębie hucznie obchodzono rocznicę pobytu mjra Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w miejscowości. Inscenizacja batalistyczna i pokaz kawaleryjski to niektóre elementy wydarzenia, zorganizowanego 30 września.

Przed południem pod muralem poświęconym Hubalowi odbył się koncert „Niepodległej - pieśni i ballady” w wykonaniu Arlety Lemańskiej i Wojciecha Bardowskiego. Odbyło się złożenie kwiatów pod tablicami ku czci poległych żołnierzy i apel poległych. Po mszy odprawionej w południe dalsza część uroczystości odbyła się na placu za plebanią. Tam odbyła się inscenizacja, która wprowadziła widzów w tematykę historyczną. Przygotowało ją Stowarzyszenie Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych „Szwadron” z Białej Piskiej, Szwadron Kawalerii im. Dywizji Kawalerii ZAZA z Białegostoku i Stowarzyszenie „Jazda Historyczna” z Grajewa. Dużym zainteresowaniem cieszył się też pokaz czołgu Leopard I.
W uroczystościach wzięli udział uczestnicy I Rajdu Rowerowego „Szlakiem Hubala” któremu przewodniczył wicestarosta Adam Mróz. Obecni byli też członkowie Stowarzyszenia Wizna 1939, którego prezes Dariusz Szymanowski prezentował swoją książkę „Bój pod Łączką”. W tematykę publikacji, opracowanej na podstawie badań przeprowadzonych przez stowarzyszenie na terenie powiatu wyszkowskiego, wprowadził Adam Mróz.
W czasie uroczystości wręczono nagrody w konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży „Kim jest obrońca ojczyzny - przykłady ze 100-letniej historii niepodległej Polski”. W kategorii kl. I-III pierwsze miejsce zajęli Karol Wujkowski (kl. III Szkoła Podstawowa w Białymbłocie), Oskar Styś (kl. I Szkoła Podstawowa w Nowych Budach), drugie - Oskar Kurowski (kl. 0 Szkoła Podstawowa w Knurowcu, trzecie - Nikola Krzepicka (kl. III Szkoła Podstawowa w Turzynie), Oliwia Kubat (kl. I Szkoła Podstawowa w Dybkach). Wyróżnienia: Dorian Piórkowski (kl. I Szkoła Podstawowa w Białymbłocie), Paweł Marszał (kl. II Szkoła Podstawowa w Trzciance), Kacper Szymański (kl. II Szkoła Podstawowa w Białymbłocie).
W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajął Dawid Szymański (kl. VI Szkoła Podstawowa w Trzciance), drugie - Patrycja Roguszewska (kl. IV Szkoła Podstawowa w Knurowcu), trzecie - Andżelika Szymańska (kl. V Szkoła Podstawowa w Porębie), wyróżnienia: Wiktoria Roguszewska (kl. IV Szkoła Podstawowa w Nowych Budach), Aleksandra Fydrych (kl. VI Szkoła Podstawowa w Brańszczyku).
W kategorii klas VII-VII i gimnazjum pierwsze miejsce zajęły Marlena Samowska (kl. VIII Szkoła Podstawowa w Porębie), Anna Maria Fydrych (kl. III gimnazjum Zespół Placówek Oświatowych w Brańszczyku), drugie Karolina Pułaska (kl. VII Szkoła Podstawowa w Trzciance), trzecie - Julia Iwańska (kl. III gimnazjum Zespół Placówek Oświatowych w Porębie), wyróżnienie - Mateusz Wojciechowski (kl. VII Szkoła Podstawowa w Dybkach), Małgorzata Błaszczak (kl. VIII Szkoła Podstawowa w Brańszczyku). Nagrody wręczali przedstawiciele organizatorów uroczystości starosta Bogdan Pągowski, wicestarosta Adam Mróz, wójt gminy Mieczysław Pękul i proboszcz ks. Andrzej Grzybowski. Prace laureatów można było podziwiać na prezentowanej podczas uroczystości wystawie.
J.P.
Komentarze

Ładne zdjęcia
Dodane przez Barbara, w dniu 08.10.2018 r., godz. 21.54
co zauważyłam, że na Wyszkowiaku są zawsze ładne, dobre zdjęcia, czego nie można powiedzieć o zdjęciach w niebieskiej gazecie
Dodane przez Ładne zdjęcia, w dniu 10.10.2018 r., godz. 14.36
Drogi aparat to i zdjęcia dobre
Dodane przez Anonim, w dniu 10.10.2018 r., godz. 16.48
Zależy jeszcze kogo fotagrofują.
Dodane przez oko, w dniu 10.10.2018 r., godz. 19.14
szary obiektyw za łączną sumę 9 stron reklam wyborczych
Dodane przez Sitwa, w dniu 11.10.2018 r., godz. 09.14
Mieczysław Pękul zapraszając do mikrofonu Mroza, jednoznacznie opowiedział się za promocją na ziemi wyszkowskiej PO. Sam udaje, że nie jest z PSL.
ja
Dodane przez ja, w dniu 12.10.2018 r., godz. 09.55
Jestem za tym żeby zapytać autora słów co miał na myśli, a nie wypisywać farmazony i narzucać innym swoją negatywną interpretację. Piękna cykliczna inicjatywa która co rok wygląda lepiej. Precz z partiami w naszym samorządzie!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl