Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 czerwca 2019 r., imieniny Adolfa, Laury

Jubileusz szpitala

(Zam: 04.10.2018 r., godz. 10.38)

Swoje 55-lecie świętuje Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej. Pracownicy wyszkowskiego szpitala otrzymali medale nadane przez ministra zdrowia i dyplomy od marszałka województwa Adama Struzika. Medal Pamiątkowy Pro Masovia odebrała zaś dyrektor Cecylia Domżała za „wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego”.

Obchody rozpoczęły się 3 października w Gościńcu pod Jesionem. Honorowy patronat nad nimi pełni starosta Bogdan Pągowski. Prócz starosty w środowym spotkaniu wzięli udział marszałek Adam Struzik, członek zarządu województwa Elżbieta Lanc, wicestarosta Adam Mróz, zastępca burmistrza Aneta Kowalewska członkowie zarządu powiatu, rady społecznej szpitala, pracownicy placówki, radni miejscy i powiatowi i in. Obchody otworzyła dyrektor szpitala Cecylia Domżała, która od ponad 15 lat kieruje placówką.
- SPZZOZ to podmiot na rynku świadczeń usług medycznych, który zapewnia najszerszy w powiecie zakres świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców powiatu i powiatów ościennych - zaznaczyła.
Średnio rocznie ok. 25 tys. pacjentów korzysta z ambulatoryjnej opieki medycznej, w 17 poradniach udzielanych jest ok. 70 tys. porad. To tylko niektóre dane statystyczne o działalności placówki.
- Ciągle dbamy o to, by podwyższać kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w szkoleniach, konferencjach, kursach. Lekarze, pielęgniarki, położne, diagności kończą specjalizacje. Uczestniczymy w programach takich jak „Szpital przyjazny kombatantom”, „Szpital bez bólu”, profilaktyka raka piersi. Priorytetem jest dostosowanie jednostki do wymogów na rynku i doprowadzenie do poprawy warunków leczenia i pracy - podkreśliła Cecylia Domżała. - W ostatnich 5 latach udało się zrealizować inwestycje, dzięki którym osiągnęliśmy poprawę warunków. Termomodernizacja trzech budynków, likwidacja barier architektonicznych, doposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną, e-usługi - to wszystko było możliwe do realizacji, dzięki unijnym środkom finansowym i środkom z powiatu.
Remont i modernizacja oddziału anestezjologii i intensywnej terapii odbył się dzięki dotacji z powiatu i gmin.
- Najważniejszym dobrem szpitala są pracownicy. Dziękuję państwu za wasze zaangażowanie w pracę, trud, za to, że uśmiechacie się i poświęcacie dla dobra drugiego człowieka - podkreśliła dyrektor. - Dziękuje pracownikom emerytom. Państwo wnieśliście duży wkład w budowanie wizerunku szpitala. Jestem wdzięczna wszystkim, którzy wspierają szpital finansowo, na co dzień służą doradztwem, pomocą w rozwiązywaniu trudnych sytuacji. Dziękuję tym, którzy są z nami, którzy w ciągu tych 55 lat przyczynili się do sukcesów naszego szpitala - dodała.
- Historia zakładu to historia ludzi w nim pracujących, pacjentów, instytucji współpracujących z placówką - zabrał głos starosta Bogdan Pągowski. - Dla powiatu ważne jest, by szpital był jak najbardziej nowoczesny, funkcjonalny, by pacjenci i ich rodziny byli zadowoleni. Ostatnie lata były dla szpitala bardzo pozytywne. Chwile związane ze strajkami i wizytą ministra zdrowia to w zasadzie historia. Jako szpital i powiat przeszliśmy przez ten kryzys. Dziś świętujemy jubileusz. Podkreślamy osiągnięcia, sukcesy, współpracę wszystkich samorządów, które samoopodatkowały się na rzecz wyszkowskiego szpitala i prowadzonych w nim inwestycji. Dziś podpisały porozumienie na kolejne 5 lat, dzięki któremu przekażą grube miliony złotych na inwestycje w szpitalu.
Wśród ważnych dla szpitala momentów starosta wymienił wykupienie przez powiat od prywatnych właścicieli gruntów, na których stoi placówka. Akt własności działki pozwolił placówce na inwestowanie i pozyskiwanie pieniędzy m.in. z Unii Europejskiej.
- Cieszymy się, że szpital się rozwija, są na jego temat dobre opinie. Życzę dyrekcji, pracownikom, byście mogli go nadal rozwijać, by pacjent by zadowolony, kiedy już ze szpitala wyjdzie - zakończył starosta.
Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Zdrowia nadaną przez ministra zdrowia otrzymali pracownicy szpitala: lekarz oddziału chorób wewnętrznych Jolanta Jóźwicka, lekarz oddziału kardiologicznego Jarosław Ogonowski, lekarz oddziału chorób wewnętrznych, zastępca ordynatora Adam Orłowski, lekarz oddziału kardiologicznego, zastępca ordynatora Michał Radzio, lekarz oddziału chirurgicznego ogólnego, kierownik bloku operacyjnego Wojciech Trusiński, lekarz pododdziału chirurgii urazowo-ortopedycznej, zastępca ordynatora Jakub Zachara, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, zastępca dyrektora ds. Lecznictwa Wojciech Żubrowski. Wyróżnienie wręczyli starosta Bogdan Pągowski i dyrektor Cecylia Domżała.
Dyplomy od marszałka województwa otrzymało 58 pracowników szpitala. Marszałek Adam Struzik i członek zarządu województwa Elżbieta Lanc wręczyli Cecylii Domżale Medal Pamiątkowy Pro Masovia ustanowiony przez sejmik województwa dla wyróżnienia m.in. osób, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, publicznej lub realizacją swoich zadań na rzecz województwa mazowieckiego wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.
- Mamy na Mazowszu 100 szpitali, większość z nich to szpitale powiatowe. Trudno bez nich wyobrazić sobie opiekę medyczną na Mazowszu - podkreślił marszałek Adan Struzik. - Kiedy 20 lat temu dokonała się reforma administracyjna, przekazano szpitale powiatom, zaczęła się batalia wspólnot lokalnych o modernizację, rozwój szpitali, leczenie pacjentów na jak najwyższym poziomie - dodał. - Szacunek i uznanie należy się ludziom, którzy przez ostatnie 20 lat potrafili rozwijać placówki, nieść pomoc, zapewnić w skali kraju miliny hospitalizacji, dziesiątki milinów porad. Dzięki tej sieci szpitali mamy przyzwoita opiekę zdrowotną w naszym kraju. To nie jest nigdy zasługa jednego człowieka, ale wszystkich angażujących się w ten proces - podkreślił. - Nasze szpitale wymagały wielu nakładów. Gdyby nie fakt, że od 1 maja 2004 r. jesteśmy członkami UE i otrzymaliśmy od niej istotne wsparcie, to proces modernizacji byłby niezwykle trudny. W tym szpitalu po raz pierwszy byłem w 2002 r. Wtedy miał on duże trudności, ale wkrótce swoją funkcję objęła obecna dyrektor, która przez te wszystkie lata naprawdę zabiegała o ten szpital, walczyła o niego jak lwica.
W trakcie uroczystości przyznano też nagrody dyrektora szpitala „Otwarte serce” przyznawane na wniosek kapituły, której przewodniczącym jest Bogdan Pągowski. Za szczególne osiągnięcia, zaangażowanie wyróżnienie otrzymali: Jan Kalinowski - starszy inspektor ds. BHP, Hanna Kołakowska - kierownik pracowni bakteriologii, Zofia Mielczarczyk - zastępca pielęgniarki oddziałowej oddziału neonatologicznego, Barbara Nowak-Żelazna - ordynator neonatologii.
- Naszym planem jest dobra opieka nad pacjentami i realizacja kolejnych inwestycji. Mam marzenia i wierzę, że się spełniają, wierzę, że państwo będziecie nas wspierać, a sukcesy będą naszymi wspólnymi - podsumowała zwracając się do gości spotkania Cecylia Domżała.
W ramach obchodu jubileuszu 5 października w miejskiej bibliotece o godz. 16.00 zostanie otwarta wystawa prac artystycznych wykonanych przez pracowników szpitala. Na 9 października w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego zaplanowano spotkanie z krajowym duszpasterzem służby zdrowia ks. Dr Arkadiuszem Zawistowskim, a na 12 października wykłady prof. dra hab. Michała Marczaka i mgr Justyny Ciecióry, edukatora Klubu Zdrowej Formy w Wyszkowie.
W dniu patrona służby zdrowia św. Łukasza 18 października w kościele parafii św. Wojciecha odbędzie się msza pod przewodnictwem biskupa ks. Janusza Stepnowskiego.
J.P.
Komentarze

Dodane przez ~(), w dniu 04.10.2018 r., godz. 11.19
to nagroda dla pani dyrektor by się przydała, tak z 40 tysi do rączki
Dodane przez Anonim, w dniu 04.10.2018 r., godz. 13.39
co tam w sprawie cegiełek?
Dodane przez obserwator, w dniu 04.10.2018 r., godz. 20.26
To prawda ta Pani zasługuje na uznanie za to co zrobiła dla szpitala trzeba chcieć dokonać obiektywnej oceny i widzieć jak szpital się zmienia.
Dodane przez Cegielka Ogonowskiego, w dniu 06.10.2018 r., godz. 07.55
A w sprawie cegielek prokurator sie klanial. Ale chyba zamieciono pod dywan? I dzisiaj mozna nagrody odbierac. Swoj swojego doceni. Psl sie poodznaczal i ponagradzal.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl