Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 czerwca 2019 r., imieniny Adolfa, Laury

Porozumienie dla szpitala

(Zam: 04.10.2018 r., godz. 09.11)

Samorządy sześciu gmin oraz powiatu wyszkowskiego zobowiązały się przez najbliższe lata przekazywać pieniądze wyszkowskiemu szpitalowi. Dzięki nim placówka będzie mogła nadal inwestować w niezbędne remonty i zakup aparatury medycznej.

Zobowiązanie 3 października podpisali starosta wyszkowski, burmistrz Wyszkowa oraz wójtowie gmin Somianka, Długosiodło, Rząśnik, Zabrodzie, Brańszczyk. Gminy przekażą na rzecz placówki, tak jak w ramach poprzedniego wygasłego już porozumienia, miesięcznie po złotówce w przeliczeniu na jednego mieszkańca, samorząd powiatowy - 50 gr.
Dyrektor Cecylia Domżała nazwała spotkanie znaczącym dla przyszłości szpitala.
- Wszystkim, by się rozwijał, realizował kolejne inwestycje - zaznaczyła. - Czas szybko płynie, tak niedawno było podpisane historyczne porozumienie dotyczące wsparcia szpitala na lata 2015-2018. Powiat, nasz organ tworzący, i samorządy gminne wspierały inwestycje. Modernizacja i remont oddziału anestezjologii i intensywnej terapii była sfinansowana w większości ze środków przekazanych w ramach porozumienia.
Realizowany obecnie ze wsparciem unijnym remont i oddziału wewnętrznego i kardiologii też nie byłby możliwy bez samorządowych pieniędzy.
- Dziś przeżywamy kolejny historyczny moment - podkreśliła dyrektor Cecylia Domżała. - To bardzo cenna dla nas inicjatywa. Przed nami wiele inwestycji. Szpital będzie pozyskiwał kolejne środki finansowe z zewnątrz. W poniedziałek podpisaliśmy umowę z Urzędem Marszałkowskim na realizację projektu polegającego na wyposażeniu w sprzęt i aparaturę medyczną. Kolejną inwestycją na najbliższy czas, na którą dostaliśmy dofinansowanie, jest termomodernizacja budynku szpitala. Wczoraj spłynęła informacja, że kolejny wniosek na zakup sprzętu i aparatury medycznej dostał dofinansowanie. Cieszymy się z pieniędzy zewnętrznych, ale nigdy nie ma tak, że inwestycja jest pokrywana w całości ze środków unijnych. Musimy mieć 20 proc. wkładu własnego, stąd inicjatywa wsparcia ze strony samorządów.
Jak podkreślił starosta, w czasie przyszłej pięcioletniej kadencji samorządy przekażą szpitalowi w ramach porozumienia 6,6 mln zł.
- To poważny zastrzyk finansowy dla szpitala - stwierdził.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl