Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Krystyny

W samorządzie od 24 lat

(Zam: 02.10.2018 r., godz. 22.55)

- Udowodniliśmy wieloletnim działaniem i rządzeniem na terenie powiatu i gminy Wyszków, ze nasze obietnice nie są czcze, że jeśli obiecamy, to zrealizujemy - podkreśliła Justyna Garbarczyk podczas konferencji prasowej prezentując niektóre punkty programu komitetu Przymierze Samorządowe Gmin i Powiatu. Pomysły w dziedzinie zdrowia, bezpieczeństwa pomocy społecznej omówił popierany przez Przymierze kandydat komitetu Forum Samorządowe dla Wyszkowa Krzysztof Ogrodziński.

Krzysztof Ogrodziński przez minione tygodnie prezentował poszczególne działy tematyczne swojego programu. Jego prezentację zakończył w niedzielę 30 września. Jego pomysły z zakresu zdrowia, bezpieczeństwa i pomocy społecznej prezentujemy poniżej.
Głos zabrała też Justyna Garbarczyk z komitetu Przymierze Samorządowe Gmin i Powiatu, ubiegająca się o mandat w Radzie Powiatu.
- Nasze Przymierze aktywnie uczestniczy w życiu samorządowym od 24 lat. Pierwszy komitet Przymierze dla Wyszkowa założyliśmy w 1994 r. i wówczas po raz pierwszy wystawiliśmy kandydatów na radnych Rady Gminy Wyszków. Cztery lata później nasi radni po raz pierwszy zostali radnymi powstającego wówczas powiatu wyszkowskiego - podkreśliła. - Dzięki ludziom, których skupiamy w komitecie reprezentującym niemal wszystkie środowiska zawodowe i społeczne w minionych latach w Wyszkowie oraz powiecie wyszkowskim powstały bardzo ważne i duże obiekty. Były to m.in. pływalnia, biblioteka, największe ośrodki sportowe. Również w powiecie możemy pochwalić się m.in. halą sportową, na którą liceum czekało kilkadziesiąt lat, budową szpitalnego oddziału ratunkowego.
W najbliższej kadencji radni Przymierza chcą skupić się m.in. na inwestycjach drogowych.
- Teraz środki na budowę dróg na terenie powiatu nie są równomiernie rozdzielane. Mamy kandydatów z gminy Rząśnik, Zabrodzie, którzy uważają, że są pomijani w inwestycjach - podkreśliła Justyna Garbarczyk. - Nadal będziemy rozwijać bazę oświatową. Rozbudowy i pomocy inwestycyjnej oczekuje nasze liceum i inne placówki. Będziemy również wspierać talenty uczniowskie, poświęcimy dużą uwagę edukacji dbając o podnoszenie kwalifikacji zawodowej kadry pedagogicznej, stwarzając optymalne warunki nauki dzieciom i młodzieży. Zadbamy o uzdrowienie kształcenia zawodowego odpowiadając na zapotrzebowanie rynku pracy.
Przymierze deklaruje starania o zwiększenie bezpieczeństwa poprzez m.in. współfinansowanie zakupu samochodów i innego sprzętu dla straży i policji. Obiecuje promocję powszechnych profilaktycznych programów zdrowotnych. Chce wspierać szpital w inwestycjach.
- Zajmiemy się kompleksowym zagospodarowaniem nadbrzeża rzeki Bug i rzeki Narew. Od wielu lat kandydaci z różnych opcji mówią o zagospodarowaniu rzeki Bug i kończy się to tylko na obiecankach. My udowodniliśmy wieloletnim działaniem i rządzeniem na terenie powiatu i gminy Wyszków, że nasze obietnice nie są czcze, że jeśli obiecamy, to zrealizujemy - zaznaczyła J. Garbarczyk.
Kandydaci Przymierza chcą też wspierać politykę społeczną m.in. tworząc powiatowy ośrodek dla seniorów

Program Krzysztofa Ogrodzińskiego:
Zdrowie

- powołanie Szkoły Zdrowia finansowanej m.in. z tzw. opłaty kapslowej i innych środków zewnętrznych; promocja zdrowia
- promowanie zdrowego stylu życia, profilaktyki dla seniorów (w formie dotacji i współpracy z organizacjami pozarządowymi)
- wprowadzenie w szkołach cyklicznych badań z zakresu stomatologii i wad postawy we współpracy finansowej z rodzicami
- promocja i wspieranie programów profilaktycznych z zakresu zdrowego stylu życia

Bezpieczeństwo
- usprawnienie działalności straży miejskiej przy współpracy z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” (klasa policyjna) i firmami ochroniarskimi; mobilność straży miejskiej (zakup rowerów i skuterów, co obniży koszty w okresie letnim).
- kontrola prywatnych posiadłości w celu zapewnienia estetyki (smog, koszenie trawy, wycinka krzewów, sprzątanie itp.)
- wprowadzenie systemu informatycznego lub krótkiego numeru telefonu alarmowego, aby usprawnić interwencje z zakresu bezpieczeństwa i porządku komunalnego
- doposażenie i zwiększenie roli ochotniczej straży pożarnej na wsiach
- stanowcza reakcja i kontrola nad sprzedażą napojów alkoholowych nieletnim i eliminacja spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych, reagowanie na sygnały mieszkańców

Pomoc społeczna
- wparcie finansowe i organizacyjne dzieci i rodzin kształtujących i realizujących pasje, marzenia i talenty np. dopłaty lub rozłożenie na raty wyjazdów organizowanych przez inne podmioty np. zimowiska, imprezy szkolne, wyjazdy edukacyjne itp.
- Ośrodek Pomocy Społecznej w jednym miejscu, gdzie profesjonalnie można udzielać wsparcia i pomocy każdemu kto jej potrzebuje (np. przekształcenie istniejącego całego budynku WOSiR pod potrzeby OPS)
- wspieranie rodzin z osobami niepełnosprawnymi nie tylko z gminy Wyszków - darmowe korzystanie z lokalnej infrastruktury sportowo-kulturalnej (np. wejście na basen, nauka pływania, kino).


Komentarze

Szkoła Zdrowia i kontrola sprzedaży alkoholu
Dodane przez Zafrasowana, w dniu 02.10.2018 r., godz. 23.28
Temat ciekawy. Interesuje mnie tylko co pod tym pojęciem się kryje? Może ktoś z komitetu chciałby to rozwinąć? Poza tym w jaki sposób planują państwo stanowczo reagować i kontrolować sprzedaż alkoholu nieletnim? To bardzo ważny problem.
Dodane przez Przykro, w dniu 03.10.2018 r., godz. 08.47
Co się dzieje, że Justyna organizuje konferencje w lesie, czyżby zeszli do podziemia ? Tak też patrzę na prasę lokalną, zamiast informować społeczeństwo o wszystkim to pokazują tych co im płacą za reklamy. Czy taka jest rola prasy ? Na jednym portalu zdjęcie, które nie oddaje charakteru konwencji i trzy zdania tekstu, innych nie ma wcale. Czy chcą, żeby był tylko jeden komitet, albo dwa komitety jednego kandydata na burmistrza ? Wybory to święto demokracji a nie tylko większy zysk dla prasy lokalnej. Można działać na innym terenie, ale nie nazywajcie się wtedy prasą wyszkowską. 4 lata też była niesprawiedliwa kampania w mediach, przekazywanie propagandy rządzących albo nawet pisanie nieprawdy i wiemy jak to się skończyło - kilkunastu radnych -bezradnych. Czy o to chodzi ?
Dodane przez Nowa Polska, w dniu 03.10.2018 r., godz. 11.23
Dwadzieścia cztery lata to aż o dwadzieścia cztery za dużo ,dla miejscowego lewactwa !Wystarczy .!
Dodane przez q, w dniu 03.10.2018 r., godz. 14.31
Całego budynku Wosir na OPS? Chyba budynku hotelu który stoi pusty? Bo gdzie mają być szatnie, magazyny wosiru ? Pan Ogrodziński będąc trenerem doskonale wie, że zawsze było mało miejsca w budynku na zaplecze dla sportowców. Będzie drugi etap rozwoju stadionu a kandydat gdzie myśli pomieścić drużyny na mecze jak odda wszystko dla OPS?
Dodane przez PRU, w dniu 03.10.2018 r., godz. 17.15
Tej pani już dziękujemy.Dość nawyrabiała
Dodane przez Uczennica, w dniu 03.10.2018 r., godz. 17.42
Ta Pani chyba zapomniała jak kilka lat temu miała pomoc szkole muzycznej ... I tak pomogła że uczniowie zostali pozbawieni sal do Ćwiczeń! Dobrze że prof Bieganowski przyjął szkołę muzyczną do budynku Orkiestry....
Dodane przez Anonim, w dniu 03.10.2018 r., godz. 18.55
Obiecują gruszki na wierzbie, byleby dopchać się do diety radnego, albo lepiej przewodniczącego rady, lub jakiego starosty, lub wice. Wyborcy nie dajmy się znowu nabrać.
Wyborcy nie dajmy się znowu nabrać.
Dodane przez Stare dobre dresiarkie czasy, w dniu 03.10.2018 r., godz. 23.11
Nie dajmy się nabrać na Nowosielskiego.
Popieram
Dodane przez WWY, w dniu 04.10.2018 r., godz. 09.58
Fajna ekipa .
Dodane przez Czytelnik, w dniu 04.10.2018 r., godz. 22.26
Powodzenia!
Do Węglowodanów
Dodane przez Obserwator, w dniu 04.10.2018 r., godz. 23.18
Najlepszy program Państwo macie, reszta komitetów SŁABIUTKO. WYSZKOWIACY w końcu jest Alternatywa ns zmianę WŁADZY.
Tancerka
Dodane przez Wyborca, w dniu 05.10.2018 r., godz. 13.48
Ooo! I pani z sylaby. No proszę
Pani Gontarczyk to nie lewactwo
Dodane przez Victor, w dniu 13.10.2018 r., godz. 11.27
Zdecydowanie krypto-PSL.
Odsunąć ZSLowców od władzy
Dodane przez Ryszard Lwie Serce, w dniu 14.10.2018 r., godz. 16.50
Czas najwyższy, by PSL zaorać. Dla dobra nieszkańcòw.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl