Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Krystyny

Mecz przyjaźni

(Zam: 30.09.2018 r., godz. 07.44)

Przedstawiciele komitetów Wspólnota Samorządowa Wyszków, Wyszkowscy Demokraci i Razem dla Ziemi Wyszkowskiej w sobotę wzięli udział w meczu piłki ręcznej nazwanym "Meczem przyjaźni".

Komitety, które rywalizowały na boisku Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” łączy fakt, że popierają Grzegorza Nowosielskiego jako kandydata na burmistrza. Jedną drużynę stworzyła Wspólnota Samorządowa Wyszków, która stanęła naprzeciwko drużyny składającej się z reprezentantów komitetów Wyszkowscy Demokraci i Razem dla Ziemi Wyszkowskiej. Wspólnota przegrała 8:12. Sędziował Piotr Trześniewski.
Spotkanie połączone było ze zbiórką charytatywną na rzecz zawodniczki Loczków Wyszków Natalii Chimkowskiej, której organizatorzy przekażą 338,52 zł.
Przed meczem lider komitetu Razem dla Ziemi Wyszkowskiej Paweł Deluga przedstawił program, z którym jego kandydaci walczą o uzyskanie mandatów. Proponują zatem połączenie Zespołu Szkół nr 1 i Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” oraz budowę hali sportowej dla placówki. Dla jej uczniów chcą stworzyć salę do ćwiczeń z samoobrony. Mają zamiar dążyć do skutecznego wprowadzenia reformy edukacji. W ich programie znalazła się bezpłatna rehabilitacja dla dzieci i seniorów, punkt dializ w Wyszkowie, rozszerzenie katalogu usług i lepszy dostęp do specjalistów w wyszkowskim szpitalu.
- Reorganizacja samorządu powiatowego w zakresie działania starostwa i jego jednostek celem poprawienia jakości pracy i obsługi, wydłużenie godzin działania Starostwa Powiatowego - Paweł Deluga prezentował kolejny postulat. - Dlaczego Urząd Miejski może pracować dłużej, a Starostwo nie? - dodał.
Kandydaci chcą, by więcej usług z zakresu administracji świadczonych było drogą elektroniczną. Planują działania na rzecz podniesienia bezpieczeństwa powodziowego, stosowanie oznakowania, progów zwalniających i innej infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo na drogach, pomoc ochotniczym strażom pożarnym, wspieranie klubów sportowych i aktywnych mieszkańców, budowę strzelnicy sportowej.
- Jeśli nie udałoby się pozyskać środków z Ministerstwa Obrony Narodowej na strzelnicę z broni palnej, to własnymi siłami można dostosować obiekt szkolny do potrzeb strzelnicy pneumatycznej - zaznaczył Paweł Deluga.
Komitet zapowiada organizację amatorskich rozgrywek ligowych (szóstki piłkarskie, siatkówka, piłka ręczna). Chce reorganizacji zasad współpracy i udzielania dotacji organizacjom pozarządowym (obecnie, według niego, przeznaczane pieniądze są nieadekwatne do potrzeb). Deklaruje prowadzenie konsultacji z mieszkańcami, wdrażanie międzygminnej współpracy, aktywizację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych i ich rodzin.
J.P.


Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 30.09.2018 r., godz. 09.31
Juz mi się niedobrze robi jak widzę te komitety i obietnice z nimi związane Kur.. !!! Ja się pytam,gdzie byliście do tej pory?!! Ile to można słuchać tego pier......a ?! Deluga,Mróz,Nowosielski jestescie w radzie od kilku i kilkunastu lat,ile zrobiliście z poprzednich obietnic?Ja wam powiem;cały h.. !! I teraz będzie to samo
Dodane przez DARO, w dniu 30.09.2018 r., godz. 12.31
Deluga szykuje się na dyrektora nowej dużej placówki - od dawna się o tym mówi.
Dodane przez Bida z nędzą, w dniu 30.09.2018 r., godz. 13.30
338 zł ze zbióki, z której panowie "klasa" wyborcze narzędzie propagandy zrobili. Popatrzcie na pensje, diety inne profity tych "przyjaciół' z boiska. Wstydźcie się tą zbiórką gołodup...ce! Widać, że kosztem dziewczyny, za marne grosze, 4 litery sobie wycieracie. Myśląc aby tylko utrzymać się przy swoim korycie, na którym robicie całkiem niezłe pieniądze. Wstyd i żenada. Kogo następnego pan Deluga weźmie do politycznego wykorzystania? Wy wieczorem na przysłowiowe piwo w popku wydacie kilkakrotnie więcej. Ręce opadają jak się na wasze postępowanie patrzy. Obłuda i hipokryzja.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.09.2018 r., godz. 19.31
Hojni panowie, oj hojni. Dziewczynki nawet na podpaski nie starczy, no może najtańsze z dyskontu. Ale jaja!!! Reklama tanim kosztem? Tak tanim, to antyreklama.
do DARO
Dodane przez werus, w dniu 30.09.2018 r., godz. 22.44
Jakiej nowej dużej placówki? Powiatowej czy gminnej?
Dodane przez Anonim, w dniu 01.10.2018 r., godz. 09.43
Zbiórka była nadęta i małoefektowna. Po co z ludzkiej krzywdy robić wyborczą kampanię Panie Deluga. Źle to o Panu świadczy.
Dodane przez tak to się robi, w dniu 01.10.2018 r., godz. 10.31
Dobry mecz. Swoje drużyny, swój sędzia - zawsze wygrają nasi. A ty głupi wyborco myśl, że masz wybór.
Do werus
Dodane przez Anonim, w dniu 01.10.2018 r., godz. 11.46
Powiatowej.Z tego co wiem to on szykuje się na starostę i już grzeje stołek swojej 1 z okręgu wiejskiego pani Marioli.On starosta a p.Mariola wice.Tylko co na to Mróz? Śledzę Delugę i Śnidałę na fb i się zastanawiam,co oni w tych radach robią?W swoich zawodach się spełniają,ale na pewno nie w radzie.Rządzenie miastem to wielka odpowiedzialność,a ja widzę dwóch fejsbukowych celebrytów,którzy nic nie zrobili w działalności bycia radnym.To tyczy wielu osób,które ubiegają się o mandat
do werus
Dodane przez DARO, w dniu 01.10.2018 r., godz. 12.41
Powiatowej.
Mam wybór a celebryci niech sie zajmą swoimi głupotami
Dodane przez Paweł, w dniu 01.10.2018 r., godz. 13.00
Zgadzam się z Rodzicem Dodane przez Były uczeń, świadomy, w dniu 10.09.2018 r., godz. 11.40 Pan Paweł Deluga (PO) daje się poznać, jako bezkompromisowo nastawiony na zysk kombinator. Świadczy o tym również skandaliczna postawa w sprawie promocji wśród wyszkowskiej młodzieży energetycznych napojów dopalających pod marką tożsamą z nazwą sekcji "sportowej" - Kuźnia Kurpiowska. Poniżej podaję informację o związanym z promowaną substancją zagrożeniu. Ku przestrodze. "Picie napojów zawierających duże ilości kofeiny może być jedną z głównych przyczyn palpitacji serca, nadciśnienia tętniczego, padaczek, a w skrajnych przypadkach zatrzymania akcji serca prowadzącej do śmierci – dane WHO z 2013 roku. Mówi się, że wypijanie dużej ilości tego typu napojów może doprowadzić do zawału serca. Zarówno u starszych, jak i młodych. Wiele osób uważa, że w Polsce powinno ograniczyć się dostęp małoletnim do tego typu napojów. Co jakiś czas do Ministerstwa Zdrowia trafiają pytania, dotyczące właśnie wprowadzenia zakazu ich sprzedaży poniżej 18. roku życia. Przypomnijmy, że w lutym 2018 r. posłanki Platformy Obywatelskiej Lidia Gądek i Ewa Kołodziej złożyły interpelację w sprawie wprowadzenia zakazu sprzedaży napojów energetycznych dzieciom i młodzieży. - W Norwegii, Danii i Islandii można je dostać tylko w aptekach. We Włoszech i Francji wprowadzenie na rynek "energetyka" wymaga zezwolenia Ministerstwa Zdrowia. Niestety, okazuje się że najczęściej spożywają je dzieci i młodzież w okresie dojrzewania. Przyjmowanie dużych dawek kofeiny oraz substancji pochodnych może być dla nich tragiczne w skutkach – zauważały posłanki."
Dodane przez Anonim, w dniu 01.10.2018 r., godz. 20.14
wniosek taki. pomaganie jest super, ale już nie koniecznie robienie z tego polityki jak w takiej sytuacji
Dodane przez wyborca, w dniu 02.10.2018 r., godz. 08.35
Norwid jest przy WOSIRze i młodzież nie może korzystać z boisk obiektu bo musi dużo płacić i tłuką się na swojej hali. To jaka to jest współpraca Nowosa i Mroza, gminy i powiatu ?
Panie komendancie wyszkowskiej PO-licji
Dodane przez Pała, w dniu 02.10.2018 r., godz. 14.27
Dziś straciłem szacunek do tej kasty. Może na przykładzie powiecie jeaka jest wykrywalność przestępstw w naszym PO-wiecie? Jakie są statystyki bimbania PO-licjantów na chorobowym L-4? I dorabianiu PO-kątnie w czasie choroby panie komendancie.
Dodane przez do Pała, w dniu 02.10.2018 r., godz. 17.41
Statystyka przestępstw jest żenująco niska. Widać, że na wyszkowską komendę nie dotarła dobra zmiana.
Dobry przyklad
Dodane przez USA, w dniu 02.10.2018 r., godz. 22.01
Wyszków to nie Kalifornia, a Deluga to nie Schwarzenegger. Ale może jaki powiat taki gubernator czytaj przyszły starosta. Pan Deluga myśli że rządzenie Powiatem to mordobicie na ringu. Ale jak to mawiał imć Pan Zagłoba ,,każdy wiatrak myśli że grunt to łopatami machać a wiecie dlaczego bo ma plewy pod kopułą alias w głowie,, Pozdrawiam i życzę wyborczych sukcesów.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.10.2018 r., godz. 22.25
Nowosielski artysto, kiedy oddasz pieniądze za mural Sowińskiego z Bożej łaski. Z tego mogłaby się pośmiać cała Polska.
do Daro i Anonim
Dodane przez Anonim, w dniu 03.10.2018 r., godz. 14.22
Dziękuję. Już myślałem, że chce zająć miejsce pana Marszała w Gminie. A tak patrząc na kandydatów z komitetów Burmistrza to płakać się chce widząc prawie samych fachowców od sportu. Ostatnio Burmistrz znowu przypomniał sobie o emerytach i mamy jedno drzewko więcej w mieście.
Dodane przez Do pana co ma ambicję zostać STAROSTą, w dniu 03.10.2018 r., godz. 14.53
Na dodatek, na każdej puszcze dopalacza Kuźnia Kurpiowska widnieje wabik dla potencjalnych klientów informujący, że energetyk "Kuźnia Kurpiowska" zawiera podwójną dawkę napalającej młodzież substancji. Twarz "Kuźni Kurpiowskiej" i właściciel Paweł Deluga ma ambicje być starostą, czyli prowadzącym szkoły średnie. Czy możemy sie spodziewać puszki energola dla każdego ucznia w tych szkołach zamiast szklanki mleka, czy jabłka? Szok, że tacy ludzie w ogóle zasiadają w jakichkolwiek radach decyzyjnych.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.10.2018 r., godz. 10.15
Co Wy piszecie.?Jak nie macie pojecia to lepiej w ogole nie piszcie. Pani Mariola startuje do rady gminy a starostą moze zostac jeden z radnych powiatowych. He he he
Dodane przez Mariola, w dniu 04.10.2018 r., godz. 11.00
A może inaczej panie Pawle. Co pan wyprawia? Niczym w ogóle, zero, nie zabłysnął pan na sesjach jako radny powiatowy. A jak już to lepiej tego nie przypominać. Wstyd i żenada. Jak ma być tak dalej to lepiej w ogóle nie startować i się dalej nie kompromitować. Proszę się ogarnąć, bo niema pan o samorządzie zielonego pojęcia.
Meczy przyjaźni kombinatorów
Dodane przez Drugi Uczeń, w dniu 09.10.2018 r., godz. 18.08
Cienki to program Delugi. Żadnych propozycji dla miasta i powiatu na całą kadencję radnego. Wstyd i żenada a do tego żadnej inicjatywy. Czytam o odgrzewaniu kotletów podczas "Meczy przyjaźni". Może lepiej faktycznie nie startować. A w kwestii połączenia Zespołu Szkół nr 1 i Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” co na to Mróz, znawca wielu dziedzin życia w mieście i powiecie!? Jak grali na boisku CEZU to pewnie na ich konto. DARO masz cela.
Dodane przez aga, w dniu 09.10.2018 r., godz. 20.16
Ludzie mądrzy, myślący nie będą głosować na tego pseudoboksera, który ma takie parcie na szkło, że ręce opadają. Wstyd, że śmie startować po tak marnej swojej kadencji. A najlepiej, żeby w ogóle nic nie mówił, bo się do tego (jak i wielu innych rzeczy) nie nadaje.
Dodane przez magda, w dniu 09.10.2018 r., godz. 22.24
Deluga niech połączy nie tylko ZS 1 z CEZIU ale jeszcze z SP 1 i ZS 3 (wszystkie ze sobą sąsiadują) i ogłosi się dyrektorem nowego zespołu szkół. Siedź pan na tym swoim Skuszewie - żaden z pana polityk, żaden radny i marny celebryta.
Dodane przez Paniętasz szczupaka z Norwida?, w dniu 10.10.2018 r., godz. 10.15
Nie ufam sportowcom z zakompleksienia, a tym bardziej bokserom! Jego pasja do boksu wynika z tego, jak to przed laty jako nagrzany gumowiec przyszedł pofikać na os. Norwida. Szponcił, szumiał aż wreszcie natknął się na niewinnie wyglądającego, szczupłego chłopaka, który zawadiace Deludze spuścił takie manto..., że ten postanowił wziąć się na poważnie za sport. Co wybrał? brudny sport pod nazwą "sztuki walki". Tak wygląda początek kariery chłopka z ambicjami na starostę. Zgrozo. Nie ważne, czy się dostanie do rady czy nie. Jest tym kim był wtedy na oś. Norwida i nic tego nie zmieni. Szkoda głosu tylko.
Dodane przez Szczupak, w dniu 11.10.2018 r., godz. 09.21
No to wszystko jasne dlaczego tacy panowie jak Deluga i Nowosielski doskonale się rozumieją. Obaj zaczynali od dresów w paski i dalej pod przykrywką marynarek skrywaja swoje prawdziwe oblicze.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl