Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Krystyny

Przeciwny płatnemu parkowaniu

(Zam: 29.09.2018 r., godz. 09.18)

Kandydat na burmistrza Piotr Turek nie dopuszcza myśli, by w Wyszkowie mógłby istnieć system poboru opłat za parkowanie. Chce też obniżać lokalne podatki i opłaty za śmieci.

Perspektywa wprowadzenia w Wyszkowie stref płatnego parkowania to dla niektórych radnych zły pomysł, co wyrazili na sesji 27 września (więcej na ten temat w najbliższym numerze „Wyszkowiaka”). Na razie przyjęli dokument „Zrównoważona polityka transportowa miasta Wyszkowa” zawierający propozycję działań dotyczących usprawnienia ruchu m.in. w centrum. Dokument przygotowała firma Trako Projekty Transportowe z Wrocławia. Jego sporządzenie to element szerszego projektu gminy Wyszków dofinansowanego z Unii Europejskiej, w ramach którego samorząd buduje m.in. kładkę pieszo-rowerową przy moście na Bugu. Płatne parkowanie to jedno z możliwych rozwiązań, którego celem jest wyeliminowanie problemu braku wolnych miejsc w centru miasta.
- Uważam, że trzeba poczekać na uruchomienie miejsca „parkuj jedź” (przy ul. Leśnej - przyp. red.) - zobaczymy jak będzie to funkcjonowało. Lepiej wprowadzić metodę zachęty, a nie kary - podkreślił Piotr Turek, który wraz z innymi kandydatami Polskiego Stronnictwa Ludowego spotkał się 28 września z dziennikarzami. - Płatne parkowanie to żadne rozwiązanie. Brak miejsc parkingowych to konsekwencja wieloletniej polityki, w ramach której miejsca parkingowe były pomijane, nie były planowane. Ważne były inwestycje, ale nie do końca dbano o infrastrukturę parkingową.
Jak stwierdził kandydat, opłata za wywóz śmieci jest zbyt wysoka.
- Na spotkaniach z mieszkańcami wielokrotnie słyszałem pytanie, dlaczego w naszej gminie jest tak wysoka opłata za śmieci, dlaczego w innych gminach może być taniej. Uważam, że opłaty mogą być uzależnione od wielkości rodziny - zaznaczył Piotr Turek.
Jego zdaniem, zamiast jednakowej opłaty naliczanej od osoby w rodzinie, gmina powinna naliczać stopniowo niższe opłaty od każdego kolejnego członka rodziny.
Piotr Turek twierdzi, że mieszkańcy pytali go, dlaczego w Wyszkowie są tak wysokie lokalne podatki. Zadeklarował, że w pierwszej kolejności obniżenie podatku od nieruchomości.
- Chciałbym, by było to impulsem do tego, żeby w Wyszkowie nie tylko żyło się fajnie, ale też taniej, żeby było atrakcyjnie, ekonomicznie, by ludzie chcieli się tu budować i mieszkać - zaznaczył.
J.P.
Komentarze

Dodane przez Leśna, w dniu 29.09.2018 r., godz. 12.26
Zaproponujcie Nowosowi pałtny parking - ten właśnie który pobudował na Leśnej przy hali Borka. Idę o zakład, że pan biznesmen nie opłaci abonamentu swoim pracownikom za korzystanie. Może nie pozwie Was różowy balonik do sądu w trybie wyborczym? Ma w sądach chody, wyświeczkował się pod nimi
Dodane przez pisior, w dniu 29.09.2018 r., godz. 13.00
Panie Turek robicie co chwile ustawki z Nowosielskim i jego komitetami. Zaproponuj pan coś na tak a nie wszystko na nie. Co to za program, żeby PSL nie potrafił nic zrobić. A ten Bachański to jest z naszego powiatu ? A gdzie Wróbel, może już uzgadnia stanowiska z wiemy kim. Po co wasze gadanie po próżnicy jak radnym zostanie ktoś inny, bardziej sielski.
Dodane przez Marek, w dniu 29.09.2018 r., godz. 15.48
Nie przepadam za Turkami. Sołtys miał załatwić destrukt na drogi na osiedlu to wolał położyć u siebie, na Złotej.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.09.2018 r., godz. 17.01
Ładnie to tak kraść pomysły na kampanię wyborczą?
A wieś
Dodane przez Dominik, w dniu 29.09.2018 r., godz. 21.47
U mnie na wsi nic się nie dzieje wzglądam inwestycji i poprawy bezpieczeństwa w drodze do i z szkoły dzieci.Patrząc na Pana Nowosielskiego traktuje ludzie z wsi jako drugi sort!!!
Dodane przez Jan Skolan, w dniu 29.09.2018 r., godz. 23.33
Jak sprawuje się ten parking "parkuj i jedź" przy Leśnej? Ile osób z niego korzysta dojeżdżajac z wioski, zostawiając tam auto i wsiadając do autobusu do Warszawy. Dlaczego nie został zbudowany przez burmistrza przy stacjach autobusów i pociągów. Tereny są przecież przez gminą wykupione. Przeniesienie tego parkingu na Leśną, to fatalna decyzja Grzegorza Nowosielskiego. Nawet jak powstanie parking tego typu przy PKP, to nie zmieni faktu, że nie jest dobrze w naszym mieście. Takie działanie jest przeciwko zwykłym ludziom, a na rękę wybrańcom wyszkowskiego biznesu. Tak być nie może. Parking przy PKP będzie, bo być musi. Ale też nie kosztem zieleni tzw. Kolejowego Parku, tylko składziku węgla, opon i takich tam przyklejonych do kolejowej rampy. Dworce powinny być wizytówką miasta, czego nie udało się dokonać przez wiele lat prezesowania w TBS Markowi Siekierskiemu zarządcy terenu i obiektu PKP. Obudzili się i kilka dni temu postawili drabinę i zaczęli malować tanią farbą dworzec. Tyle mieszkańcy, podróżni i estetyka miasta dostała od urzedującego prezesa na finał jego dogasającej kariery w TBS trwającej ostatnie kilka lat. Niewiele, trzeba przyzać. Dogasająca, bo żadnym radnym z tej przebranej w patałaszki Platformy Obywatelskiej nie zostanie. Po nowym rozdaniu prawdopodobnie straci swoją ciepłą synekurę. Dlaczego ta polityka tak absorbuje tych ludzi? Bo to wygodny dla nich sposób na wygodne życie. Bo też niewiele pod dzisiejszymi rządami trzeba się wysilać. Panowie z PO korzystają właśnie z tego przywileju całymi garściami. A może nadszed już czas, żeby społeczność i w Wyszkowie odpowiednio, przy urnie za te ich rządzenie rozliczyła. I pokazała włąściwe im miejsce. Adam Mróz byłby dobrym komendantem Straży Miejskiej. Marek Siekierski mógłby zostć pracownikiem WOSiR na miejscu lub obok Jerzego Cabaja. Zróbmy im wspólnie małe lądowanie. Wystarczy im tego dobrobytu. Ja w każdym razie swoje przy urnie zrobię. I Wy to przemyślcie.
Dodane przez ~(), w dniu 30.09.2018 r., godz. 06.42
jeszcze burmistrz niech podniesie stawki o 100% za wodę, śmieci i niech mówi że to dla dobra mieszkańców
Dodane przez Anonim, w dniu 30.09.2018 r., godz. 10.30
Ostatnia podwyżka za wodę i ścieki o ponad 30% już pokazała jakie są zdolności destrukcyjne obecnego bur miszcza. Jak głosował pan kandydat z PSL?
Dodane przez Anonim, w dniu 30.09.2018 r., godz. 10.38
Nie wiem, czy Mróz byłby dobrym komendantem Straży Miejskiej. Pokażcie mi jego dokonania, rozliczenie za poprzednią kadencję. Co takiego ma na swoim koncie, żeby mnie przekonać, że jest dobry w czymkolwiek. Ale pomysł, żeby zorganizować wspólnie lądowanie dla panów bardzo dobry i przyszłościowy. Mróz niech razem z Siekierskim wylądują w WOSiR i zajmą się odchwaszczaniem gminnych ścieżek rowerowych. Przynajmniej będzie z nich jakiś pożytek.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.09.2018 r., godz. 13.34
Zastanawiam sie, czy ten wosier nie będzie dla Mroza i Siekierskiego zbyt poważnym wyzwaniem. Na wielekich stołeczkach będą bezpieczniejsi, tam niewiele się robi. Nikt z niczego nie rozlicza. Może niech zostaną na swoim. tak ładnie się usmiechają, szczerzą do aparatów. A to już, jak na ich możliwości, bardzo dużo.
Walka o infrastrukturę.
Dodane przez Prozmiana, w dniu 01.10.2018 r., godz. 09.41
Do postu Pana Marka z 29.09 i odnośnie drogowe; Panie Marku jeszcze się taki Nie urodził co wszystkim dogodzić. Jeśli chce mieć Pan Ładna infrastrukturę typu droga oświetlenie chodnik ścieżka rowerowa proponuje przeprowadzkę w okolice kasztanowe , z wiadomych względów powstająca tam infrastruktura nawet przy 2-3 domach powstaje nową drogą chodniki i oświetleniu Led nowka sztuka, a też jestem mieszkańcem Rybienka Nowego i walczymy o polepszenie bytu dla ogółu a nie tylko wybrańców. AAAA proponuje przejażdżkę tym destrukcję na złotej jak był a obwodnica to mało kół nie pogubiłem i jest tylko gorzej teraz. Pozdrawiam wszystkich
Dodane przez Anonim, w dniu 01.10.2018 r., godz. 09.52
o, już trzeci raz widzę bachańskiego w wyszkowie, szkoda, że tylko za sprawą kampanii. przecież od lat już tu nie mieszka, tylko w warszawie. przyjeżdza tu jedynie na sesje powiatu odebrać dietę i znika na cały miesiąc. to się nazywa odcinanie kuponów rodem z psl. oczywiście nie głosujemy już na warszawiaka bachańskiego.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.10.2018 r., godz. 11.38
Choć się często nie zgadzam z burmistrzem to muszę przyznać mu rację;gdzie byl radny Turek do tej pory?Przecież głosował tak samo jak inni tzn. tak jak burmistrz kazał,a teraz go raptem olśniło.Trzeba mieć trochę honoru!
Dodane przez wyborca, w dniu 02.10.2018 r., godz. 08.32
To numer wyborczy Turka, nawet w swoim okręgu 1 nie startuje bo się boi Wróbla, kumpla Nowosa.
Dodane przez zwolenniczka, w dniu 02.10.2018 r., godz. 08.54
Bardzo dobry pomysł pana Grzegorza Nowosielskiego z płatnym parkingiem, bo nie ma gdzie zaparkować i pójść do Galeo na zakupy. Zapłacę i będę miała miejsce. Spółdzielnie niech się ogradzają i zachowują intymność mieszkania. Ruch jednokierunkowy na niektórych ulicach też przyda się, żeby tylko nie parkowali na ulicy jak na Wąskiej tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Jeszcze panie burmistrzu Grzegorzu, wiadukt nad koleją na Pułtuskiej bo każdy przejazd pociągu korkuje ulicę. Bardzo dobre pomysły panie burmistrzu a inni niech szczekają. Jeszcze pan powróci do pomysłu centrum sportowego na Pułtuskiej, bo stadion w centrum to niepotrzebny hałas. Dobrze pan zrobił, że teraz rządzi Chodkowski w klubie bo ta piłka to i tak niepotrzebny koszt a pan Marcin dzielnie sobie poczyna. Niech szuka tych co chcą płacić na sport a nie tak z budżetu, czyli moich podatków. Powodzenia. Pan Turek to ogromne rozczarowanie i niech nie wraca do rady. Niech zajmie się myciem naczyń. Ręcznie bo zmywarkę jeszcze zepsuje i powie, ze to burmistrz.
Dodane przez rozwollenniczka, w dniu 02.10.2018 r., godz. 10.27
Niech kolejkny parking dla ludzi zafunduje pod hala Borka. Syn będzie miał wygodniej.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.10.2018 r., godz. 10.57
Nie ma co na Nowosielskiego i partyjnych kandydatów głosować to są pasożyty, politycy drugiego sortu, którzy nic nie potrafią załatwić dla Wyszkowa a do tego zajmują miejsca dla naszych wykształconych i zdolnych dzieci. Czy PSL, PiS , PO załatwili coś dla Wyszkowa, prawie nic, jak już coś zrobią to z Bożej łaski i po wielu miesiącach denerwowania się w korkach czy rozkopią ulicę na wiele miesięcy jak w Rybnie, Sowińskiego, na Sienkiewicza, Okrzei czy na moście, więcej płacimy za ich pensje i ich partyjnych kolegów. Lepiej już głosować na Ogrodzińskiego czy komitet Szczerby, Głowackiego i Andrzejewskiego. W Serocku i Ostrowi obwodnica już jest, w Łochowie zaczyna się budować, w Pułtusku jest planowana a w Wyszkowie Tiry nadal przez centrum miasta i światełka w tunelu nie widać. Śmiech ogarnia gdy najpierw oddają ekspresówkę od Ostrowi do Poręby a nie od Turzyna do Poręby.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.10.2018 r., godz. 14.20
Ile można czekać na ważna dla mieszkańców relację z konwencji komitetu Masz Wybór? Inni piardną i już za moment jest o tym na pierwszej stronie. Przypadek?
Do zwolenniczki
Dodane przez Anonim, w dniu 02.10.2018 r., godz. 16.56
Droga zwolenniczko burmistrza.Zawsze możesz zaparkować na pięknym , szerokim i pustym parkingu na ul Leśnej i z buta iść na zakupy.Widac,że wielbicielką piłki nożnej nie jesteś ale za to jesteś wielbicielką pana Marcina. I tu muszę Cię zmarwic bo Twój burmistrz nadal będzie dotował piłkę nozną i nie masz pojęcia jakie sporty jeszcze i ile idzie na to pieniędzy. Gdyby głupota umiała latać to nad tym wiaduktem przeleciałabys bez problemu.Nie pozdrawiam.
Dodane przez ~(), w dniu 04.10.2018 r., godz. 18.13
to może jeszcze metro, w roku wyborczym wszystko jest możliwe
najlepszy pomysł
Dodane przez tom, w dniu 10.10.2018 r., godz. 15.55
Tramwaj wodny to zdecydowanie najlepszy pomysł z programu pana Turka. Inne są prawie tak samo prawdziwe i to, że zawsze dotrzymuje słowa!!!
Dodane przez Obywatel, w dniu 10.10.2018 r., godz. 18.33
Myślę że Pan K Ogrodzińsk to najlepsza osoba na stanowisko Burmistrzem Wyszowa. Konkrety facet który zrobi porządek w Gminie. Proszę również o sprawdzenie inwestycji wykonanych przez Pana Nowosielskiego $ kto z kim $ gdzie $ za ile $ po co$ i wszystko JASNE.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.10.2018 r., godz. 08.24
Turek uznał się za wielkiego kandydata, a jak przyszło sprawdzam i debata to nie potrafił wypowiedzieć słowa i nic na temat. Podpiera się Struzikiem ale niewiele ściągnięto funduszy na drogi wiejskie w Wyszkowie. Po co te bajki ?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl