Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 czerwca 2019 r., imieniny Adolfa, Laury

Wspólnie dla Zabrodzia

(Zam: 29.09.2018 r., godz. 08.00)

To nazwa komitetu wyborczego wyborów, w ramach którego Krzysztof Jezierski kandyduje na stanowisko wójta. Aby osiągnąć sukces, musi on pokonać czterech rywali.

W wyborach na wójta gminy Zabrodzie biorą prócz niego udział (według danych Państwowej Komisji Wyborczej na 28 września): Tomasz Babańczyk (KWW Nasz Dom Gmina Zabrodzie), Kamil Giza (KWW Nasza Przyszłość Zabrodzie), Waldemar Maniecki (KWW Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia), Zofia Oleksiak (KW Prawo i Sprawiedliwość).
Krzysztof Jezierski 28 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu przedstawił kandydatów swojego komitetu na radnych. Są to: Krzysztof Kur, Arkadiusz Sternik, Sylwia Marciszewska, Tadeusz Suchenek, Maciej Hoffmann, Agnieszka Kwiatkowska, Jadwiga Reniewicz, Ewa Krzeczkowska, Andrzej Garbarczyk, Andrzej Strągowski, Leszek Wawryło, Alina Teodorczyk.
Zaprezentował się też Krzysztof Jezierski, który dziś pracuje w Urzędzie Gminy w Strachówce, wcześniej był zatrudniony w Urzędzie Gminy w Zabrodziu.
- Trochę zazdroszczę mieszkańcom Strachówki, że w ostatnich czterech latach udało się pozyskać 10 mln zł na wodociągi, oczyszczalnie ścieków, budowę sali gimnastycznej, bieżnię lekkoatletyczną przy szkole itp. Chciałbym takie inwestycje realizować w gminie, w której mieszkam - podkreślił kandydat. - Nie chcę składać obietnic bez pokrycia, licytować się w ilości inwestycji, nawet takich, na które samorząd nie ma wpływu. Oczywiście chciałbym zrobić jak najwięcej nie zaburzając kondycji finansowej gminy. Nie muszę się pracy w samorządzie uczyć, bo robię to 11 lat - najpierw w Zabrodziu, potem w Strachówce. Nie chcę składać dużej ilości obietnic, ale mam priorytety - zadeklarował.
Wśród nich wymienił przywrócenie funkcjonowania funduszu sołeckiego, dzięki któremu w każdej miejscowości mogłyby być realizowane drobne inwestycje (m.in. place zabaw). Poprawa stanu dróg i składanie wniosków o dofinansowanie na te inwestycje to kolejny z priorytetów kandydata, podobnie ja budowa wodociągów i kanalizacji.
- Trzeba zrobić dokładną analizę, która określi, gdzie należy budować przydomowe oczyszczalnie, a gdzie kanalizację sieciową - stwierdził Krzysztof Jezierski.
Kandydat chce przywrócenia gminnego systemu odbioru ścieków od mieszkańców. Deklaruje, że będzie dążyć do oprawy warunków nauczania we wszystkich szkołach.
- Marzy mi się w szkole w Zabrodziu duża stołówka z posiłkami dla uczniów w Zabrodzia i pozostałych szkół. Gmina miałaby wpływ na to, co dzieci jedzą. To korzystniejsze niż kupno posiłków od firm zewnętrznych - podkreślił.
K. Jezierski chce zadbać o czystość gminy, w tym o sprzątanie poboczy, chodników.
- W Urzędzie Gminy powinna być brygada solidnych pracowników wykonujących codziennie obowiązki - uznał.
Dużą wagę przywiązuje też do wykorzystania terenów atrakcyjnych inwestycyjnie położonych przy drodze krajowej nr 8.
- Gmina przy S8 praktycznie nie ma swoich gruntów. Należy przystąpić do rozmów z właścicielem - Krajowem Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa - i ustalić plan dla tego terenu - zaznaczył K. Jezierski.
Chce stworzyć sprawny, przyjazny dla mieszkańców urząd. Stawia na współpracę z gminami, bo partnerstwo z innymi samorządami może ułatwić pozyskanie środków zewnętrznych.
- Chciałbym jednocześnie prowadzić bardziej twarde rozmowy z władzami powiatowymi, bo jest rażąca dysproporcja w rozdziale środków na poszczególne gminy powiatu wyszkowskiego - zadeklarował. - Chciałbym z rozsądkiem podchodzić do swojej pracy. Nie uważam się za najmądrzejszego w gminie. Dobra współpraca z radnymi, sołtysami, mieszkańcami, dyrektorami szkół, rozmowa pomoże w realizacji celów.
Poparcia udzieliła kandydatowi Agnieszka Ołdak.
- Ten program jest możliwy do zrealizowania dzięki ludziom, którzy składając obietnice wiedzą, że słowa trzeba dotrzymać i się z nich rozliczyć. Mam nadzieję, że mieszkańcy gminy Zabrodzie dokonają słusznego wyboru - podkreśliła.
J.P.


Komentarze

Dodane przez Ewelina, w dniu 03.10.2018 r., godz. 19.39
Cieszę się, że w gminie Zabrodzie startuje na wójta ktoś, kto ma pojęcie o pracy w Urzędzie Gminy. Był kierownikiem inwestycji, pozyskał masę środków unijnych w Zabrodziu i w Strachówce, no i potrafi kierować ludźmi. Posiada największe kompetencje by zostać wójtem. Powodzenia Panie Jezierski.
Dodane przez Mateusz, w dniu 04.10.2018 r., godz. 08.25
To po co ten wójt w Strachówce, jak wszystko jest zasługą tego pana. Do środków pozyskanych w Zabrodziu też przyznawali się inni. Sukces ma wielu ojców, szkoda, że do porażek nikt nie chce się przyznać.
Dodane przez Witek, w dniu 04.10.2018 r., godz. 10.28
Nikt nie mówi ze wszystko jest zasługa Pana Jezierskiego, ale gdzie jest Pan Jezierski dzieje się dobrze - przypadek. Pan kandydat WM wymieni kadrę Urzędu Gminy zastępując jedno stanowisko wieloma - już kilkoro ma obietnice obiacie stanowiska sekretarza w gminie (a na marginesie podobno jest dogadany z Panem Bocianem z obecnej ekipy).
Dodane przez Anonim, w dniu 04.10.2018 r., godz. 23.12
Jest tylu kandydatów w tych wyborach bo obecny wójt jest normalny. Po co wracać do sytuacji zastraszania, zemsty, szczucia, szantażu, kumoterstwa, udawania, że się coś robi itp.? Już to mieliśmy. Przez brak inwestycji przy trasie gmina straciła miliony. Nasze drogi budują się dzięki temu gdzie indziej a szkolenia służące do zarobienia pieniędzy dawno wyparowały z głów. Ja chcę żeby w przyszłych wyborach było jeszcze więcej kandydatów. Czy tak będzie jeśli do władzy dostanie się ten Pan i wszyscy co go popierają? Radzę ostrożność. Decyzja wasza.
do anonima
Dodane przez mikef, w dniu 06.10.2018 r., godz. 21.28
Nie masz racji. Jest tylu kandydatów dlatego, że obecny wójt nie kandyduje. Władza "leży na ulicy" i wystarczy się schylić i po nią sięgnąć. PS. Też radzę ostrożność. Decyzja nasza.
Dodane przez Piotr, w dniu 07.10.2018 r., godz. 12.39
"Władza leży na ulicy" każdy z nas może kandydować, próbować... Każdy mógł wystartować...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl