Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 czerwca 2019 r., imieniny Adolfa, Laury

Celem sprawny samorząd

(Zam: 28.09.2018 r., godz. 20.48)

- Sprawny samorząd to nasz cel. Chcemy wykorzystywać jego mocne strony, eliminować słabe.Możemy to zrobić - jesteśmy przekonani, że uzyskamy większość koalicyjną, która pozwoli nam na zrealizowanie naszego programu - pokreślił Adam Mróz, który wraz z innymi kandydatami komitetu Wyszkowscy Demokraci zaprezentował priorytetu programu.

Spotkanie odbyło się na jednym z wyszkowskich blokowisk.
- Jako kandydaci chcemy słuchać ludzi, ich potrzeb, spróbować rozwiązywać ich problemy. Jesteśmy jednymi z nich, ja mieszkam niedaleko stąd, część z nas też ma rodziny w takich blokach - zaznaczył Adam Mróz powód organizacji konferencji prasowej na jednym z osiedli. - Przemyślana strategia na najbliższe lata jest niezbędna, aby powiat wyszkowski rozwijał się i wykorzystał swój niewątpliwy potencjał dla dobra mieszkańców. W połączeniu ze skutecznym działaniem możemy wdrożyć zmiany, które sprawią, że samorząd będzie nowoczesny, dynamicznie zmieniający się dla dobra nas wszystkich. Szeroka wiedza, doświadczenie, liczne kontakty, otwartość, umiejętność współpracy, ale także odważnego działania dla osiągnięcia celów to cechy moje, ale także tych wszystkich, którzy razem ze mną są w tym komitecie - kontynuował. - Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, propozycje ze strony wszystkich mieszkańców, które pozwolą usprawnić działanie urzędu, budować coraz lepszą infrastrukturę, budować przestrzeń, będącą domem dla nas wszystkich. W trakcie kampanii wyborczej zamierzamy przedstawić konkretny plan na najbliższe lata.
Zaprezentował zarys programu Wyszkowskich Demokratów, którzy planują stworzenie programu stypendialnego do szczególnie uzdolnionej i utalentowanej młodzieży, wprowadzenie bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla osób starszych, utworzenie miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnościami w instytucjach powiatowych. Te zadania miałyby być finansowane z budżetu samorządu.
Komitet postuluje zwiększenie wsparcia finansowego na usuwanie barier architektonicznych i innych form wykluczenia społecznego, zwiększenie nakładów na współpracę z organizacjami pozarządowymi realizującymi zadania publiczne.
- Dzisiaj przekazywane jest 120 tys. zł. To za mało, by wspierać organizacje pozarządowe w realizacji powiatowych zadań publicznych - podkreślił Adam Mróz.
Rozbudowa sieci ścieżek rowerowych wzdłuż dróg powiatowych i na terenach leśnych to kolejny cel Wyszkowskich Demokratów. Zamierzają wraz z Nadleśnictwem kontynuować ścieżkę leśną wzdłuż drogi w kierunku Ochudna. Adam Mróz wspomniał o konieczności reorganizacji spółek wodnych. Komitet postuluje wprowadzenie SMS-owego systemu powiadamiania o zagrożeniach, z którego będą mogli skorzystać mieszkańcy powiatu, organizację debat, spotkań i innych działań edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa. Wyszkowscy Demokraci obiecują dogłębną reorganizację Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu, „by był kuźnią młodych talentów, ale też miejscem, gdzie odbywają się przeróżne inicjatywy”.
Udostępnienie powiatowej infrastruktury sportowej dla potrzeb wszystkich mieszkańców powiatu to kolejny z punktów programu. Innym jest budowa strzelnicy.
- Niekoniecznie musi być finansowana przez samorząd powiatowy. Może być finansowana w ramach partnerstwa lub przez podmiot prywatny. Zapotrzebowanie na tego typu kształcenie sportowe jest w Wyszkowie duże. To zadanie powinniśmy zrealizować w najbliższej kadencji - stwierdził Adam Mróz.
Kandydaci myślą o stworzeniu wspólnej oferty turystycznej i kalendarza imprez organizowanych we wszystkich gminach w powiecie. Proponują organizację cyklicznego wydarzenia kulturalno-historycznego typu „piknik militarny”.
Przeniesienie wydziału komunikacji do nowej lokalizacji to pomysł na podwyższenie jakości obsługi interesantów. Adam Mróz zadeklarował, że niebawem gotowa będzie wizualizacja nowego punktu. Zlikwidowanie kolejek i skrócenie do minimum czasu oczekiwania na czynności związane z rejestracją pojazdów to kolejny postulat komitetu.
- Żeby to zrealizować niezbędny jest zespół ludzi kompetentnych, doświadczonych, posiadających wiedzę. Z nami są nie tylko urzędnicy, ale też osoby, które w swojej zawodowej karierze zajmowały się wieloma różnymi zadaniami i sprawdziły się. Takie osoby są niezbędne, by zmieniać powiat i osiągnąć zaplanowane cele - podkreślił Adam Mróz.
Podczas konferencji zaprezentowali się także Katarzyna Wysocka, Marek Siekierski, Jarosław Szczerba, Aneta Lenartowicz, Teresa Jastrzębska, Jerzy Sitek, Dorota Wojtkowska, Zbigniew Giełda, Magdalena Gryc, Krzysztof Włoszczyński, Paweł Wojtkowski, a także kandydat do sejmiku województwa z listy komitetu Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska Maciej Wójcik.
J.P.
Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 28.09.2018 r., godz. 22.48
Czy trójkomitet ma kandydatów,którzy nie są powiązani z różnymi instytucjami? Albo są to sami pracownicy zatrudniani przez urząd,albo ich rodziny,Kluby sportowe,które są na łasce urzędu itd. I jak tu wierzyć w waszą szczerość?Mam nadzieję,że doczekam czasów,gdzie ta szajka zostanie rozbita
Dodane przez Anonim, w dniu 28.09.2018 r., godz. 23.05
Gdzie byliście do tej pory?
kończ waść
Dodane przez krystyna, w dniu 28.09.2018 r., godz. 23.19
boże kochany kiedy to sie skonczy zenada
Dodane przez Kler, w dniu 29.09.2018 r., godz. 08.33
PO w nowym/starym wcieleniu. Mróz weź się za uczciwą robotę.No i pan budowlaniec, ten co w urzędzie miasta postawił kiosk z kilku płyt, paru halogenów za 100 tys. zł. Geszeft w biały dzień. Na urzędzie mówią, że ujęte do wymiany okna zostały jedynie umyte i dalej są stare. Kasa została jednak wzięta jak za nowe. Czy pan Mróz z Siekierskim nie czują "obywatelskiego obowiązku" wyjaśnić tej śmierdzącej na kilometr sprawy? A może taki Wyszków jest w ich interesie?
Dodane przez pisior, w dniu 29.09.2018 r., godz. 13.05
Jeden kandydat na burmistrza i trzy komitety. Co to za wybory ? Olewacie wyborców i nie szanujecie wyszkowian. Po co tu stoicie, przecież starostą ma być Deluga.
Dodane przez roms, w dniu 29.09.2018 r., godz. 19.30
Uzasadnienie wyboru miejsca prasowej prezentacji "Wyszkowskich Demokratów"na trawniku między blokami bliskością zamieszkiwania Adama Mroza i rodzin innych kandydatów stanowić może o skali oglądu spraw publicznych. Niewątpliwie ciekawsze byłoby zlokalizowanie tej konferencji na drodze powiatowej jaką jest ul.I.Daszyńskiego, a która już od lat ulega ciągłej degeneracji. Jej mieszkańcy zapewne chętnie wzięliby aktywny udział w takim wydarzeniu. Ale cóż, pewnie organizatorom chodziło o niewzbudzanie skojarzeń opłakanego stanu tej ulicy z kondycją partii, której zakamuflowanym liderem w Wyszkowie jest pełnomocnik komitetu, radny powiatowy i wicestarosta w jednej osobie.
A wieś
Dodane przez Dominik, w dniu 29.09.2018 r., godz. 22.01
Co z okolicznymi wioskami mało inwestycji.Przykład z ulicy Sosnowej miał być asfalt łączacy z Leśną.Jest ale zerwany z innej drogi i tam utwardzony.Mydlenie oczu i nic więcej.Leszczydół Działki brak asfaltu.Ale place zabaw i siłownie niedaleko Pana burmistrza można zrobić.
masz wybór?
Dodane przez były radny, w dniu 29.09.2018 r., godz. 23.28
W starostwie to chyba Głowackiego najwięcej kuzynostwa jest. Teraz w gminie chce instalować.
Dodane przez k, w dniu 30.09.2018 r., godz. 10.40
Dlaczego były radny? opowiedz swoją historię, jak to się stało, że dzisiaj jesteś jednak byłym radnym
Dodane przez WWY, w dniu 30.09.2018 r., godz. 17.20
Może na koniec kampanii jakieś efektowne zakończenie - wspólna wieczorna konferencja wszystkich trzech komitetów przed sądem ze świeczkami w rękach (i oczywiście białymi różami)? Ciekawe czy rozdzielali między siebie obiecanki wyborcze, np. my obiecamy nowy most na Bugu, wy obiecacie to, a wy tamto i tamto?
Dodane przez RUT, w dniu 01.10.2018 r., godz. 10.35
Bez młodych ,nowych ludzi w samorządzie , Wyszków nigdy nie ruszy w stronę cywilizowanego świata .Stara ekipa już pokazała .że nie rozumie rzeczywistości.Budować będą ścieżki rowerowe ,a nie dbają o to co w tym miejscu świata jest najlepsze - przyroda ,lasy ,rzeka .Nikt nie wymaga od miejscowych rządzących budowania nowej Doliny Krzemowej w Dolinie Bugu,ale kompletny brak pomysłu na to miasto ,na ten powiat budzi obawy o sensowny rozwój.Nikt z rządzących nie mówi co zrobić z zabójczym smogiem wiszącym nad miasteczkiem ,jak ochronić lasy ,wycinane i dewastowane ,jak otworzyc możliwość korzystania z wyjątkowej przyrody .NaturaTo jest największy atut Wyszkowa.Zamiast o nią dbać lekceważy się ten istotny problem.Panie Mróz zamiast tworzyć system powiadamiania o zagrożeniach np.o powodziach to trzeba najpierw zaprzestać wydawania niezgodnego z prawem ,pozwolenia na budowę na terenach zalewowych ,zamiast myśleć o likwidacji barier architektonicznych ,najpierw pozbyć się miejscowych geniuszy epoki renesansu w architekturze ,a problem sam się rozwiąże .Strzelnica dla kogo ?dla niedobitków miejscowych byłych zomowców i esbeków -to jest takie ważne? Prawda o was jest jedna nie macie zielonego pojęcia co zrobić dla Wyszkowa a większość waszych pomysłów nadaje się na śmietnik .Dopóki nie przyjdą nowi uczciwi ,młodzi ludzie , największą zdobyczą cywilizacyjną Wyszkowa będą ścieżki rowerowe , to prawie tak jak w zwidach pana Trzaskowskiego w Warszawie.Powodzenia wizjonerzy !
Dodane przez RUT, w dniu 01.10.2018 r., godz. 11.11
A może jeszcze jedno drodzy wizjonerzy ,czy nie ma czasem w waszych wspaniałych wizjach pomysłu , na taką niezmiernie ważną sprawę dla miasteczka jak doprowadzenie , w porozumieniu z rządem ,do WYBUDOWANIA KOLEJOWEJ OBWODNICY WYSZKOWA ?W ciągu kilku najbliższych lat transport kolejowy ,towarowy rozjedzie Wyszków totalnie .Czy nie wiecie o tym,czy zamierzacie puścić pociągi z węglem scieżką rowerową do Ostrołęki ?
OBWODNICA W CIĄGU DK-62
Dodane przez Monter, w dniu 01.10.2018 r., godz. 21.54
Linia kolejowa 29 przebiega przez miasto i bardzo dobrze bo stacja jest blisko Centrum. Są wiadukty - już dwa ! Więc nie ma problemu z bezkolizyjnym przejazdem (drugi będzie oddany już za miesiąc wraz z obwodnicą śródmiejską). Z pewnością jest potrzeba na tej jednotorowej linii odbudowa mijanek i reaktywacja stacji zdegradowanych do roli przystanków. Wówczas zwiększy się przepustowość linii i można stworzyć korzystniejszy rozkład dla pasażerów. Północna obwodnica Wyszkowa to jest to czego potrzebuje Wyszków wyprowadzić TIRy poza Wyszków. Jest to odpowiedz na komunikacyjne problemy miasta. Pozwoli na jeszcze lepszy rozwój i dogodne skomunikowanie także okolic z trasą S-8.
OBWODNICA W CIĄGU DK-62
Dodane przez Monter, w dniu 02.10.2018 r., godz. 16.14
Żaden kandydat nie mówi o potrzebie budowy PÓŁNOCNEJ OBWODNICY WYSZKOWA w ciągu DK-62 najlepiej w standardzie 2x2 ! Wyprowadzić TIRy z Wyszkowa ! Tak mocni są 'nasi" kandydaci. Kto ma zabiegać o tą trasę jeśli nie nasi przedstawiciele wybrani do władz samorządowych ?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl