Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 maja 2019 r., imieniny Joanny, Zuzanny

Za zasługi dla turystyki

(Zam: 18.09.2018 r., godz. 14.10)

Podczas Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego odbywającego się 17 września w Warce nad Pilicą Jerzy Sitek odebrał z rąk reprezentantów marszałka województwa mazowieckiego nagrodę za zasługi dla rozwoju turystyki Mazowsza. Jego kandydaturę zgłosił burmistrz. Nagrodzonemu przy odbiorze nagrody towarzyszył Grzegorz Nowosielski.

Jerzy Sitek od 42 lat działa na rzecz rozwoju turystki gminy Wyszków i województwa mazowieckiego. Swoją przygodę z turystyką rozpoczął w roku 1976 działając w Związku Harcerstwa Polskiego. Przez 14 lat pełnił funkcję Komendanta Hufca w Wołominie, w ramach którego organizował rajdy, wycieczki, imprezy turystyczne. Po przejściu na emeryturę nie zrezygnował ze swej pasji, jaką była i nadal jest turystyka. W Wyszkowie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 współtworzył Klub Ekologiczno-Turystyczny. Pasją turystyczną dzielił się też z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie i młodzieżą z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. Od obydwu szkół w dowód uznania otrzymał dyplom „Przyjaciela szkoły”.
W 2004 roku Jerzy Sitek wyszedł z inicjatywą utworzenia nieformalnej grupy o nazwie „Leśna Szkoła”. Działania „Leśnej Szkoły” opierają się na wychowaniu dzieci i młodzieży poprzez różnego rodzaju formy aktywnego spędzania wolnego czasu w kontakcie z przyrodą. Oprócz pracy z dziećmi i młodzieżą, Jerzy Sitek prowadzi wycieczki dla seniorów: piesze, nordic walking, rowerowe, samochodem terenowym, autokarowe po Mazowszu i Polsce, wpływy. Czasami łączy je z wycieczkami z udziałem dzieci i młodzieży. Jerzy Sitek działa z seniorami w ramach koła krajoznawczego „Białe Kruki” tworzonego wspólnie z Wyszkowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Prowadzi także wycieczki dla uczniów wyszkowskich szkół po najciekawszych zakątkach wyszkowskiej okolicy.
Wyszkowski Punkt Informacji Turystycznej z certyfikatem ** Polskiej Organizacji Turystycznej
Podczas uroczystej gali Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego burmistrz odebrał też certyfikat potwierdzający spełnianie kryteriów jakościowych przez wyszkowski Punkt Informacji Turystycznej. Certyfikacja stanowi ważny element realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną polityki zarządzania jakością Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Wyszkowski PIT otrzymał 2 gwiazdki. Na terenie powiatu wyszkowskiego to jedyna taka jednostka (w województwie mazowieckim są 23 centra informacji turystycznej). W sierpniu wyszkowski PIT odwiedziła komisja certyfikacyjna z Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (MROT), która pozytywnie oceniła działalność punktu.
Przypomnijmy, w okresie letnim PIT czynny jest od wtorku do soboty w godzinach 9.00-17.00 w neogotyckiej kordegardzie w Parku K.F. Wazy, zaś poza sezonem letnim w budynku Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 20.09.2018 r., godz. 12.57
Panu Jurkowi gratuluję!Ale start z list burmistrza skreśla pana w moich oczach.To pokazuje,że nic nie ma bezinteresownie... Szkoda! Coś za coś...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl