Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 maja 2019 r., imieniny Joanny, Zuzanny

Chcą słuchać ludzi

(Zam: 16.09.2018 r., godz. 20.55)

"Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie" – to hasło, które ma przyświecać kandydatom zabrodzkiego PiS-u w wyborach samorządowych. O stanowisko wójta ubiega się dyrektor Gimnazjum Publicznego w Zabrodziu Elżbieta Oleksiak.

- Wszyscy jesteśmy mieszkańcami gminy Zabrodzie, nie jesteśmy anonimowi, znamy siebie, problemy gminy. Jako liderkomitetu PiS mam zaszczyt przedstawić naszych kandydatów, osoby, które 21 października będą ubiegały się o urząd wójta, mandat radnych powiatowych, radnych do rady gminy – podkreśliła Joanna Bala, która kandyduje do sejmiku województwa mazowieckiego.
Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 14 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu wyjaśniła sens zaprezentowanego hasła.
- Każdy musi przyznać, że rząd PiS skutecznie wprowadza reformy i przede wszystkim dotrzymuje słowa i wyborczych obietnic – stwierdziła. – Po trzech latach PiS zdało test na wiarygodność. Jestem przekonana, że dobra zmiana powinna się dokonać w samorządach, także w naszej małej ojczyźnie. Zmiany, jakie zaszły w trakcie rządów Beaty Szydło, a potem premiera Mateusza Morawieckiego są widoczne gołym okiem. Ambitne programy 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie płacy minimalnej, walka z mafiami vatowskimi, a teraz plan dla wsi zmieniają Polskę, polskie rodziny są zamożniejsze. To dobry czas dla Polski, nadzieja na lepsze jutro. Wielu dzisiejszych włodarzy stoi po stronie totalnej opozycji. Czy tacy samorządowcy są w stanie skutecznie zmieniać Polskę, współpracować z rządem i pozyskiwać środki finansowe? Jestem przekonana, że samorządowcy PiS lepiej się odnajdą w swojej roli, we współpracy z władzami państwa, by zapewnić nam wszystkim lepsze życie.
Głos zabrała Elżbieta Zofia Oleksiak, która prywatnie i zawodowo jest związana z gminą Zabrodzie od 36 lat.
- Podjęłam tu pierwszą pracę w szkole podstawowej, jestem dyrektorem Publicznego Gimnazjum w Zabrodziu. Mieszkam tutaj, w tym środowisku, problemy mieszkańców tej gminy są moimi problemami, będzie więc mi tym bardziej zależało, by je rozwiązać – stwierdziła. – Nie chodzi tylko od drogi, choć one oczywiście muszą być. Ta sprawa myślę, że będzie prosta do rozwiązania, Mateusz Morawiecki zapowiedział środki na budowę dróg lokalnych. Trzeba mieć jednak jeszcze cel, by drogami wyruszyć w świat, trzeba być do tej podróży przygotowanym od dziecka. Potrzebne są więc dobrze funkcjonujące żłobki, przedszkola, szkoły, by nikt nie twierdził, że trzeba zawieźć dziecko do miasta, bo tam dobrze uczą.
Kandydatka wspomniała o potrzebie budowy wodociągów, kanalizacji, gazociągów.
- Nie jesteśmy zieloną wyspą, smog dotrze i do nas, musimy się włączyć w program „Czyste powietrze|. Planuję pozyskać środki finansowe, bo nie jest łatwą sprawą zmienić ogrzewanie domu na gazowe. Trzeba finansowo ludziom pomóc. Termomodernizacja budynków też jest potrzebna – stwierdziła. – Rolnicy cierpią z różnych powodów, w tym roku była susza. Trzeba takim zjawiskom przeciwdziałać i ograniczyć ich złe skutki. Mam w planie małą retencję Fiszoru, by przeciwdziałać skutkom suszy, a przy okazji zrobić kąpieliska. Mamy bardzo duże możliwości rozwoju, jesteśmy wspaniale usytuowani, przy drodze S8. Ludzie się do nas sprowadzają, wpłacają podatki do naszej gminy. Trzeba im dać odpowiednie warunki, by tu chcieli mieszkać, tworzyć wspólne środowisko i łożyć na potrzeby mieszkańców tej gminy.
Elżbieta Oleksiak chce też m.in. zwiększyć zasięg internetu w gminie.
- Dochody naszej gminy to ok. 26 mln zł. Wiem, że jest duże zapotrzebowanie na środki, ale trzeba nimi przede wszystkim mądrze gospodarować – zaznaczyła. – Są środki rządowe, unijne, które będę chciała pozyskać na realizację zadań w naszej gminie. Środków UE jest coraz mniej, dlatego trzeba ich pilnować, by nie stracić żadnej okazji na ich pozyskanie.
Elżbieta Oleksiak zapewnia, że ma doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy.
- W 2005 r. jako pierwsza w gminie ściągnęłam 85 tys. zł w ramach projektu „Szkoła marzeń” – uczniowie jeździli do teatru, kina, na wycieczki, były kupione pomoce dydaktyczne. A potem co roku realizowaliśmy inny projekt z dofinansowaniem. Wszystkie skończyły się sukcesem. To doświadczenie wykorzystam na potrzeby gminy – zapewniła. – Przede wszystkim trzeba słuchać ludzi i tak pojmuję rolę wójta gminy. To oni mają potrzeby i oczekują od włodarzy realizacji zadań. Nie należę do partii politycznej, dla mnie ważni są ludzie, niezależnie od ich poglądów. Dam radę, bo idą ze mną do wyborów wspaniałe osoby. Dziękuję tym, którzy zgodzili się na ciężką pracę, służbę ludziom.
Do Rady Powiatu z zabrodzkiego PiS-u kandydują Ewa Bartosiewicz i Tomasz Wójcik.
Do Rady Gminy:
Okręg nr 1(Wysychy) – Paweł Kamiński
Okręg nr 2 (Anastazew, Basinów, Płatków, Podgać) – Dariusz Małachowski
Okręg nr 3 (Mostówka ul. Dworcowa, Graniczna, Krótka, Napoleońska, Osiedlowa, Piwna, Projektowana, Rekreacyjna, Wesoła, Wiejska, Zaciszna) – Katarzyna Kurzątek
Okręg nr 4 (Mostówka ul. Akacjowa, Dębowa, Jasna, Kolejowa, Krzywa, Leśna, Łączna, Modrzewiowa, Nadgórze, Piaskowa, Polna, Przelotowa, Słoneczna, Sosnowa, Spacerowa, Wrzosowa, Zajazdowa) – Monika Czuba
Okręg nr 5 (Adelin, Mościska, Choszczowe) – Piotr Maniecki
Okręg nr 6 (Lipiny) – Marzena Wójcik
Okręg nr 7 (Karolinów, Obrąb, Przykory, Kiciny) – Magdalena Powierża
Okręg nr 8 (Gaj, Zazdrość) - Monika Elimer
Okręg nr 9 (Zabrodzie ul. Starowiejska, Szkolna, Wspólna) – Wiesław Jakubowski
Okręg nr 10 (Zabrodzie ul. Aksamitna, Boczna, Chmielna, Ekologiczna, Majora Henryka Dobrzańskiego, Jasna, Kolejowa, Łączna, Osiedlowa, Różana, Wesoła, Wolności, Wł. St. Reymonta, Słoneczna, Zielona) – Tomasz Katner
Okręg nr 11 (Głuchy) – Daniel Pieńczuk
Okręg nr 13 (Niegów ul. Cicha, Dobra, Handlowa, Leśna, Piaskowa, Polna, Spacerowa, Spokojna, Warszawska, posesje bez ulicy) – Ewa Markuszewska
Okręg nr 14 (Niegów ul. Klonowa, Kościelna, Nadbużańska, Wierzbowa) – Barbara Sikora
Okręg nr 15 (Dębinki) – Emilia Gierek
- Wierzę, że te osoby są godne zaufania. Proszę o wsparcie w kampanii wyborczej i współpracę – podsumowała Joanna Bala. - Jestem kandydatką na radną do sejmiku. Szerszy program przedstawię na konwencji wyborczej w „Hutniku”. Jestem mieszkanką gminy Zabrodzie od urodzenia, od 2,5 roku jestem dyrektorem oddziału KRUS. Z samorządem jestem związana od wielu lat. Prawie 10 lat pracowałam w Starostwie Powiatowym. Sprawy rolników są mi bardzo bliskie. Chciałabym być przedstawicielem, rzecznikiem ludzi na najwyższym szczeblu samorządu. Chcę ich wspierać, pomagać, słuchając ich potrzeb. Moim nadrzędnym celem jest dobro wspólnoty, którą chcę reprezentować. Najwyższy czas na to, by wojewódzkie finanse docierały tam, gdzie są potrzebne.
J.P.
Komentarze

...
Dodane przez Jii umba makkulu, w dniu 17.09.2018 r., godz. 14.17
Słuchać to jedno a robic co potrzeba to zupelnie co innego.jak chca tylko słuchać to niech ida do polskich nagrań.
Dodane przez aa, w dniu 17.09.2018 r., godz. 17.01
Chcą słuchać? Ok. Kiedy zaczną?
Dodane przez Widz, w dniu 17.09.2018 r., godz. 22.45
Miła ekipa, na pewno przyniesie zaniedbanej i zacofanej gminie Zabrodzie przewietrzenie, nowe pomysły i rozwiazania.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.09.2018 r., godz. 10.12
Jak w rządzie tak i w samorządzie - to już współczuję miejscowym ludziom.
Dodane przez Asia, w dniu 18.09.2018 r., godz. 11.41
Dziś gruchnęło info, że po 7 latach brania kasy, Waldek Sobczak zrezygnował z wice rady nadzorczej PWiK. Tak bez powodu, może z powodu wstydu.
opinia
Dodane przez sasiad z za miedzy, w dniu 18.09.2018 r., godz. 19.59
Miałem przyjemność poznać Panią Oleksiak bardzo miła i konkretna osoba. Kandydaci na radnych gminnych tych co znam, a znam niewielu OK, jednak co do radnych powiatowych to według mnie chybiony wybór, ale czas pokaże. Ogólnie w gminie wystawiono za dużo osób ze średnim poparciem społeczeństwa co skutkować może brakiem przedstawiciela z gminy w radzie powiatu. Program OK są pomysły, a realizacja życie pokaże. Na szczęście nie ma tu górnolotnych planów jak u kontrkandydata Pana Manieckiego, pijar ma opanowany na 100% jest parcie na władzę. Plan działania ma ambitny a w pewnym zakresie bajkowy wyssany z palca. Podawane przez niego na obecnym etapie terminy i koszty realizacji jego planów są po pierwsze przedwczesne, a dla osób mających pojęcie o tego typu przedsięwzięciach wyssane z palca i świadczące o braku jakiejkolwiek wiedzy w tym zakresie, co dziwi po kadencji w radzie gminy, ciekawe dla czego nie dążył do realizacji choćby części swoich pomysłów w trakcie kadencji. No ale cóż, cuda się zdarzają, a bajek zawsze słucha się z zaciekawieniem i nadzieją że się spełnią. Życzę powodzenia wszystkim kandydatom.
Do Asia
Dodane przez Antek, w dniu 18.09.2018 r., godz. 21.06
A może musiał bo inaczej przekroczyłby dochód i nie mógłby startować do wyborów. Przecież Prezes Kaczyński wyrażnie powiedział że nie można startować jak się zarabia powyżej 10 tys. a przecież miał 2 rady nadzorcze( PWiK oraz Wars), zresztą ma jeszcze emeryturę. Dziwie się tylko górze i wyborcom.
do Asi
Dodane przez Krzyś, w dniu 18.09.2018 r., godz. 22.23
A może to pokłosie zapowiedzi prezesa "wieczniedziewicy", który mówił, że żaden z członków rad nadzorczych nie będzie mógł startować w najbliższych wyborach? Ale Waldemar nadal jest w RN Wars SA, bo tam jest lepsza kasa.
Dodane przez Obserwator, w dniu 22.09.2018 r., godz. 00.27
Podobno z jakiejś zrezygnował. Z tej co miał najmniej. Czyżby dobił teraz do tych 10 tys. Szczęściaż emeryt. Szkoda chłopa w sumie niech nadrobi teraz w Radzie Powiatu.
Pani Oleksiak
Dodane przez Stanisław, w dniu 04.10.2018 r., godz. 14.46
Startuje bo potrzebuje ciepłej posadki do emerytury. Akurat gimnazjum się kończy. Więc tej pani podziękujmy.
???
Dodane przez sasiad z za miedzy, w dniu 08.10.2018 r., godz. 18.16
Dziwne te układy w PISie Pani Ewa B. startuje z PISu i jest w komitecie pani Oleksiak, a promuje się z kontrkandydatem Panem WM??? Chore układy

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl