Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 maja 2019 r., imieniny Joanny, Zuzanny

Stulecie polskiego lotnictwa

(Zam: 15.09.2018 r., godz. 20.09)

Z okazji jubileuszu w sobotni wieczór w Wyszkowie wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Wcześniej odbyło się złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach upamiętnienia lotników.

Delegacje odwiedziły cmentarz parafialny przy ul. Białostockiej, gdzie znajduje się grób por. pil. Stefana Okrzei i płk. Tadeusza Bylińskiego oraz pomnik przy drodze krajowej koło Krąg, znajdujący się w miejscu śmierci por. pil. Stefana Okrzei. Złożyły kwiaty pod tablicą umocowaną na ścianie Szkoły Podstawowej nr 1 poświęconą mjr. pil. Janowi Mioduchowskiemu oraz pod tablicą płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego na terenie Szkoły Podstawowej nr 4.
W hali sportowej Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się część oficjalna obchodów. Tam honorowy obywatel gminy Wyszków płk pil. Janusz Decewicz w swoim przemówieniu m.in. dziękował władzom miasta za kultywowanie pamięci lotników polskich.
Płk pil. Piotr Iwaszko z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Mińska Mazowieckiego w imieniu dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych wręczył okolicznościowe pamiątkowe medale, które zostały przyznane burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kręgach Elżbiecie Walaszczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Mystkowskiej Monice Kluczek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie Hannie Dziubiel, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie Ewie Runo, mjr Agnieszce Krystman z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie.
Na finał uroczystości wystąpił prezentujący się jak zawsze na najwyższym poziomie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, który wykonał repertuar wojskowy i rozrywkowy.
J.P.
Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Wyszkowiaka”
Komentarze

koncert RZAWP w Wyszkowie
Dodane przez Szary, w dniu 17.09.2018 r., godz. 10.09
Występ RZAWP na bardzo, bardzo wysokim poziomie. Rewelacyjny pogram oraz profesjonalne i arcymistrzowskie podejście do sztuki zapewniają temu zespołowi bezkonkurencyjność. Prawdziwa Kultura ... przez duże K.
Dodane przez szary obiektyw, w dniu 17.09.2018 r., godz. 23.53
Wybitne zdjęcia pani redaktor. Gratuluję
koncert RZAWP w Wyszkowie
Dodane przez Szary, w dniu 18.09.2018 r., godz. 12.57
Dołączam się do gratulacji dla Pani Redaktor. To jest zdecydowanie najlepsza relacja fotograficzna z tego wydarzenia.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl