Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 marca 2019 r., imieniny Bogdana, Józefa

Wyjątkowy prezent dla domowników

(Zam: 14.09.2018 r., godz. 08.55)

Ocieplone, odnowione, bardziej estetyczne budynki cieszą podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Ich symboliczne przekazanie do użytku po remoncie odbyło się 12 września podczas dorocznej imprezy zatytułowanej Familijne Pożegnanie Lata.

Na spotkanie wszystkich domowników (w DPS mieszkają 194 osoby), ich rodziny, opiekunów zaprosili starosta oraz kierownictwo domu. Tematem przewodnim tegorocznego pożegnania lata była kultura ludowa, w związku z tym organizatorzy poprosili gości o założenie elementu ubioru zawierającego wzory ludowe. Na spotkanie przyjechali przedstawiciele władz samorządu Mazowsza, powiatu, gminy, szefowie wielu instytucji, placówek działających w powiecie wyszkowskim.
- Staramy się, by nasi domownicy nie zapomnieli o swoich pasjach, rozwijamy ich zainteresowania - podkreśliła dyrektor DPS w Brańszczyku Danuta Ziomek. - Staramy się się, by w ich życiu codziennym było przyjemnie, ciepło i radośnie, a przede wszystkim rodzinnie. Kochani mieszkańcy, choć w życiu spotykają nas różne przygody, niepowodzenia, zawsze powracamy do rodziny, najbliższych, bo członkowie rodzin powinni trzymać się razem, wspólnie szukać rozwiązań. Staramy się, by więzi rodzinne były podtrzymywane. Takie spotkania jak dziś pielęgnują bliskość serc, umysłów, tworzą płaszczyzny wzajemnego zrozumienia i miłości - dodała.
Starosta Bogdan Pągowski w swoim przemówieniu skupił się na przeprowadzonej przez starostwo termomodernizacji, na którą samorząd powiatowy pozyskał unijne dofinansowanie. Inwestycja dotyczyła budynku głównego, internatu, hostelu, a polegała m.in. na dociepleniu ścian zewnętrznych, wymianie okien i drzwi, montażu instalacji solarnej, wymianie parapetów. Inwestycja była częścią szerszego projektu, w ramach którego termomodernizację przeszły też inne budynki użyteczności publicznej podległe samorządowi powiatowemu - Zespół Szkół nr 1 w Wyszkowie, dawna bursa przy ul. Świętojańskiej w Wyszkowie (dziś Schronisko Młodzieżowe „Jowisz”).
- Projekt jako jedyny w województwie został dobrze oceniony i w pierwszym etapie uzyskał rozstrzygnięcie - zaznaczył Bogdan Pągowski. - Możemy powiedzieć, że ta inwestycja to prezent dla mieszkańców DPS-u z okazji 100-lecia niepodległości, 20-lecia samorządu powiatowego i z okazji Familijnego Pożegnania Lata
Radna sejmiku województwa mazowieckiego Cecylia Domżała odczytała list od marszałka Adama Struzika skierowany do uczestników spotkania. Towarzyszył jej radny mazowiecki Marian Krupiński.
Jak co roku, m.in. starosta Bogdan Pągowski, radna Cecylia Domżała, wójt Mieczysław Pękul wręczyli domownikom dyplomy w podziękowaniu za podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności. Podopieczni DPS przygotowali z kolei szeroki program artystyczny, któremu towarzyszył piknik i zabawa taneczna.
J.P.
Komentarze

Lans przed wyborami....
Dodane przez Elkaelka, w dniu 17.09.2018 r., godz. 10.03
PSL w natarciu. Dla miasta nie byli szczodrzy. To im pamiętamy.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl