Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 marca 2019 r., imieniny Bogdana, Józefa

Z ambicjami na starostę

(Zam: 06.09.2018 r., godz. 21.22)

- Będziemy starać się powiększyć grono radnych, by mieć większy wpływ na to, co dzieje się w mieście, powiecie, a może nawet, by pokusić się o fotel starosty, wicestarosty - deklaruje lider komitetu wyborczego wyborców Razem dla Ziemi Wyszkowskiej Paweł Deluga. Zamierza wystawić kandydatów do rady powiatu i rady miejskiej.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 6 września w Rubel Cafe prezentowali się liderzy list Mariola Brzezińska, Marcin Turowski, Katarzyna Kacpura, Sylwia Czubkowska (pełnomocnik finansowy komitetu) oraz Paweł Deluga (pełnomocnik komitetu).
- Zgromadziliśmy doświadczonych i młodych kandydatów z różnych środowisk - podkreślił Paweł Deluga.
Razem dla Ziemi Wyszkowskiej wraz z innymi komitetami popierającymi Grzegorza Nowosielskiego jako kandydata na burmistrza zaprezentuje swój program i kandydatów podczas konwencji wyborczej 13 września w WOK „Hutnik”.
- Nasz komitet stawia na politykę prorodzinną, wsparcie rodzin, mobilne dyżury radnych, lepszy kontakt z wyborcą - Paweł Deluga zdradzał niektóre elementy programu.
Sam przyznaje, że interesuje go funkcja starosty.
- Koalicja, w której funkcjonujemy skończy się wraz z kadencją, wchodzimy w okres wyborów, a każdy ma swoje cele, marzenia. Chciałbym mieć realny wpływ na kierunek rozwoju powiatu. Mam na niego realne pomysły - zaznaczył. - Niektóre projekty, obietnice składane przed wyborami są brane kapelusza, kandydaci nie rozumieją, jak działa samorząd albo liczą, że wyborcy tego nie wiedzą. My idziemy do wyborów w koalicji więc mamy wspólne elementy programu, ale też działamy na swój rachunek, walczymy o więcej radnych.
Paweł Deluga (w tej kadencji radny powiatowy) powtarza zatem za komitetem Wyszkowscy Demokraci m.in., że trzeba zastanowić się nad funkcjonowaniem Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu.
- Jeśli mamy POKiS zostawić, to trzeba go zreformować, rozszerzyć. Jeśli ma istnieć, to nie z obecnym budżetem - zaznaczył.
Zawodowy strażak Marcin Turowski po raz pierwszy kandyduje do Rady Miejskiej (cztery lata temu bez powodzenia starał się o mandat radnego powiatowego).
- Chcę wnieść świeżość do samorządu, ale też utrzymać dobre elementy, które funkcjonują. Popieramy stabilną politykę Grzegorza Nowosielskiego. Chciałbym, by Wyszków stale się rozwijał - zaznaczył.
Docenia m.in. rozwój parku, nadbrzeża rzeki, ale uważa, że dobrym rozwiązaniem byłoby stworzenie mariny służącej nie tylko korzystającym z wody, ale też ułatwiającej prace służbom ratowniczym.
- Chcę uczestniczyć w przebudowach dróg, bo te pożarowe mogą być budowane w lepszy sposób niż obecnie - zaznaczył. - Wyszków jest wspaniałym miastem, jest rozpoznawalny w innych powiatach. Chciałbym uczestniczyć w jego rozwoju, dlatego kandyduję.
- Nie zapominajmy o obszarach wiejskich, gdzie jest deficyt w komunikacji. Osoby starsze mają utrudniony dostęp do miasta, muszą polegać na swoich rodzinach, w niedzielę nie mogą się dostać nawet do kościoła - zaznaczyła Mariola Brzezińska.
- Niektórzy chcą obiecać wszystko, my mamy świadomość, jakie są zadania gminy, jakie jest finansowanie, na co można pozyskać środki - stwierdziła Katarzyna Kacpura. - Znam osiągnięcia rady miejskiej, powiatu, burmistrza i popieram go w wyborach.
Katarzyna Kacpura pracuje w Ośrodku Pomocy Społecznej w Wyszkowie, działa w zarządzie stowarzyszenia Promenada i zarządzie lokalnej grupy działania.
- Chcę się skupić na aktywizacji społecznej mieszkańców. Chcę zwrócić uwagę na osoby potrzebujące pomocy, starsze, niepełnosprawne, osoby doznające przemocy w rodzinie - zadeklarowała.
J.P.


Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 06.09.2018 r., godz. 21.52
Kur..! To jak popierasz politykę Nowosielskiego to po jakiego h... tworzysz swoj komitet?przecież wiadomo,ze Twoj komitet,Mroza i burmistrza to jedno.Po co ten cyrk?A kolega Paweł to coś wniosł do tej rady?Celebryty wyszkowskie!
Dodane przez Norwid, w dniu 06.09.2018 r., godz. 22.17
Pan Deluga powinien przejść test na inteligencje.
Dodane przez Imbecyl do 2, w dniu 06.09.2018 r., godz. 23.51
...trzeba zastanowić się nad funkcjonowaniem Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Jeśli mamy POKiS zostawić, to trzeba go zreformować, rozszerzyć... Proszę zwrócić uwagę, jak antyligent Deluga rozwinął skrót POKiS czyli - Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji. Antyinteligentowi w gumowcach z POKiS wyszło POSiR. To i cały miszcz! Z aspiracjami na starostę. Masakra!
lelum polelum
Dodane przez Miazek, w dniu 07.09.2018 r., godz. 07.08
Niech pan Deluga oszczędzi sobie wstydu. To nie jest poziom bicia po mordzie na ringu.
Dodane przez Maria Świętojańska, w dniu 07.09.2018 r., godz. 08.41
Na czym reforma POKiS miałaby polegać? Dzisiaj placówka jest organizatorem wielu cennych inicjatyw, w tym patriotycznych i religijnych, po reformach pana Delugi możemy się spodziewać przerobienbia POKiS na stajnię zakompleksionych bokserków i amatorów innych "sztuk" walki. Z POKiS zrobi nam rzeźnię, a budżet podporządkuje organizacji mordobicia pod szumną nazwą "GALA".
Dodane przez A, w dniu 07.09.2018 r., godz. 09.32
On jako radny powiatowy to jest już jedna wielka pomyłka. Proszę prześledzić jego aktywność na sesjach. Gęby nie potrafił z sensem otworzyć, a marzy mu się fotel starosty. Przyznam, że jeszcze nie wiem na kogo oddam swoje tzry głosy, ale na pewno wiem, że nie oddam ich na ludzi pokroju tego zakompleksionego bokserka.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.09.2018 r., godz. 10.19
Paweł Deluga wg krs : Członek zarządu (WICEPREZES ZARZĄDU) STOWARZYSZENIE KUŹNIA MISTRZÓW K2M 2. HUNT-WAY spółka komandytowa - wspólnik 3. HUNT-WAY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Członek zarządu. a jakie powiązania? w zestawieniu z oświadczeniem majątkowym - mam wątpliwości co do pańskiej wiarygodności. Nic dziwi mnie, że po drodze panu z opcją PO-PSL. A jedna z Pań to organ nadzorczy w stowarzyszeniu?
Olaboga
Dodane przez Ziom, w dniu 07.09.2018 r., godz. 10.52
Deluga, typ dla ktorego liczą się tylko pieniądze.
Dodane przez Sylwia Sylwia, w dniu 07.09.2018 r., godz. 11.42
Obiecanki, a co Pan Deluga dobrego zrobił w mijającej kadencji jako radny powiatowy? Nic, brzmi odpowiedź i przy okazji zainkasował kilkuletnią dietę radnego z dodatkami za komisje, w których też niczym się nie popisał. Czyli całe te radzenie Pana Delugi to nic innego niż łatwy sposób na podreperowanie własnego budżetu. W takim razie nalezy mu już podziekować i życzyć znalezienia uczciwej pracy. Dziękuję za uwagę.
Młodzież faszerowana, pięknie panie trenerze.
Dodane przez Rodzic, w dniu 07.09.2018 r., godz. 15.18
Kuźnia Kurpiowska - to też marka tzw. energetyków. Te od pana Delugi zachwalają podwyższoną zawartość substancji dopalających. Czy w abonamencie za treningi dla młodzieży uwzględnione są te pańskie napoje energetyczne? Proszę się nie krępować i szczerze odpowiedzieć.
Ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.09.2018 r., godz. 08.42
Oczywiście głosuję na przesympatyczną i śliczną panią Mariolkę Brzezińską - kompetentna, pracowita, konkretna, solidna!
Dodane przez uczeń, w dniu 09.09.2018 r., godz. 13.22
Brawo dla pana Pawła, był świetnym nauczycielem i dobrze propaguje sport. Trzymam kciuki i oddam swój głos
Dodane przez balon, w dniu 10.09.2018 r., godz. 10.59
przecież Grzesiowi potrzeba takich entelegnów, nie bystrzejszych od niego, nikt nie wie o co chodzi ( Pan Paweł ciągle rozumu szuka i póki co nie znalazł ale ma chłop zapał może znajdzie) a Grześ na swoje wychodzi a jakby co to nie on tylko rada albo ktoś z jakiejś komisji albo innego dziadostwa
Zgadzam się z Rodzicem
Dodane przez Były uczeń, świadomy, w dniu 10.09.2018 r., godz. 11.40
Pan Paweł Deluga (PO) daje się poznać, jako bezkompromisowo nastawiony na zysk kombinator. Świadczy o tym również skandaliczna postawa w sprawie promocji wśród wyszkowskiej młodzieży energetycznych napojów dopalających pod marką tożsamą z nazwą sekcji "sportowej" - Kuźnia Kurpiowska. Poniżej podaję informację o związanym z promowaną substancją zagrożeniu. Ku przestrodze. "Picie napojów zawierających duże ilości kofeiny może być jedną z głównych przyczyn palpitacji serca, nadciśnienia tętniczego, padaczek, a w skrajnych przypadkach zatrzymania akcji serca prowadzącej do śmierci – dane WHO z 2013 roku. Mówi się, że wypijanie dużej ilości tego typu napojów może doprowadzić do zawału serca. Zarówno u starszych, jak i młodych. Wiele osób uważa, że w Polsce powinno ograniczyć się dostęp małoletnim do tego typu napojów. Co jakiś czas do Ministerstwa Zdrowia trafiają pytania, dotyczące właśnie wprowadzenia zakazu ich sprzedaży poniżej 18. roku życia. Przypomnijmy, że w lutym 2018 r. posłanki Platformy Obywatelskiej Lidia Gądek i Ewa Kołodziej złożyły interpelację w sprawie wprowadzenia zakazu sprzedaży napojów energetycznych dzieciom i młodzieży. - W Norwegii, Danii i Islandii można je dostać tylko w aptekach. We Włoszech i Francji wprowadzenie na rynek "energetyka" wymaga zezwolenia Ministerstwa Zdrowia. Niestety, okazuje się że najczęściej spożywają je dzieci i młodzież w okresie dojrzewania. Przyjmowanie dużych dawek kofeiny oraz substancji pochodnych może być dla nich tragiczne w skutkach – zauważały posłanki."
Dodane przez Jasiek małolat, w dniu 10.09.2018 r., godz. 13.48
Na dodatek, na każdej puszcze dopalacza Kuźnia Kurpiowska widnieje wabik dla potencjalnych klientów informujący, że energetyk "Kuźnia Kurpiowska" zawiera podwójną dawkę napalającej młodzież substancji. Twarz "Kuźni Kurpiowskiej" i właściciel Paweł Deluga ma ambicje być starostą, czyli prowadzącym szkoły średnie. Czy możemy sie spodziewać puszki energola dla każdego ucznia w tych szkołach zamiast szklanki mleka, czy jabłka? Szok, że tacy ludzie w ogóle zasiadają w jakichkolwiek radach decyzyjnych.
Dodane przez Siergiej Szojgu, w dniu 10.09.2018 r., godz. 15.58
To typ na hajs sprytny bo jego kariera właśnie się dopala.
Dodane przez Bolo, w dniu 10.09.2018 r., godz. 16.28
Uwaga na lansowane przez pana Delugę - kandydata na sic! starostę - energetyki. Młodzieży, jak będziecie pić te cuda, będziecie wyglądali jak ten pan, patrz 1 zdjęcie!
Dodane przez Sylwia Sylwia, w dniu 11.09.2018 r., godz. 13.23
A towarzyszące panie to też są zwolenniczkami faszerowania młodzieży energetycznymi dopalaczami? Obcej młodzieży w szkołach, jak i swoich dzieci, o ile je mają.
hahaha
Dodane przez gaweł, w dniu 12.09.2018 r., godz. 11.31
on na Starostę śmiechu warte
Dodane przez ..., w dniu 13.09.2018 r., godz. 13.27
wzrok tęskniący za rozumem...
Dodane przez Anonim, w dniu 13.09.2018 r., godz. 15.53
Ciekawe który kandydat pchający się do samorządu robi to bezinteresownie? A może tak oddamy głosy na tych, co zrezygnują z diet i innych profitów. Który przed wyboramy podpisze takie zobowiązanie?
do ...
Dodane przez Anonim, w dniu 13.09.2018 r., godz. 17.12
Pozostali to też asiory tej samej kategorii...
Dodane przez MB, w dniu 13.09.2018 r., godz. 19.44
Kiedy prześledzimy karierę Pana Pawła Delugi, jako rednego w powiecie , to czego się dowiemy? Niczego! Po za załatwieniem dotacji na galę sztuk walki i powiatowej sali do jej organizacji, to właściwie niczym wiecej się nie wyróżnił. Gala jak gala,ale żeby takie robić nie trzeba być na siłę radny. No bójcie się Boga.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.09.2018 r., godz. 10.23
Radny Deluga tak samo jak radny Śniadała potrafi tylko gwiazdorzyć na fb.Są to osoby,które wykorzystują funkcję radnego do reklamowania swoich osobistych ambicji związanych z ich działalnością w klubach sportowych

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl