Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 marca 2019 r., imieniny Bernadety, Lubomira

Nowy wizerunek centrum

(Zam: 02.08.2018 r., godz. 17.39)

"Będzie piękny, nowoczesny, funkcjonalny i będzie świetną wizytówką Wyszkowa – w centrum miasta właśnie rozpoczyna się budowa placu Miejskiego" - informuje Urząd Miejski i prezentuje wizualizację tego miejsca, które ma być oddane do użytku jeszcze w tym roku.

We wtorek31 lipca odbyło się formalne przekazanie terenu inwestycji wykonawcy. „W ten sposób powstanie rynek w formule społecznej, miejsce, gdzie wyszkowianie będą mogli przyjemnie, komfortowo i rodzinnie spędzać czas. Ponadto Wyszków zyska nowy, reprezentacyjny wizerunek przestrzeni miejskiej i zieleni publicznej” - zapewnia gmina, która jest inwestorem w tym przedsięwzięciu.
Jak podaje magistrat, plac będzie składał się z kilku funkcjonalnych stref. Powstanie plac wodny w postaci beznieckowej fontanny przynoszącej chłód i orzeźwienie w upalnym czasie, ale też uatrakcyjniającej przestrzeń miejską. Nawierzchnia niecki będzie pokryta kamiennymi płytami. Fontanna będzie wyposażona w trzy dysze wieloobrazowe bijące wodą na wysokość około 9 metrów i ze średnicą 8 metrów. Zaplanowani jej podświetlenie reflektorami ze światłem ledowym.
W strefie spotkań pojawią się elementy do siedzenia i odpoczynku, mała architektura, m.in. podświetlane kubiki. Druga część strefy spotkań zaplanowana jest w zieleni, zorganizowana będzie w prostokątnych kwietnikach z licznymi miejscami do wypoczynku wyposażonymi w siedziska w cieniu drzew.
Atrakcyjnie ma wyglądać plac Miejski także od ulicy Gen. J. Sowińskiego. Tutaj pojawią się pergole z pnączami, dające cień i relaks, ale także izolujące plac od ruchu miejskiego i sąsiedniej zabudowy. W tej strefie wystaw plenerowych i spotkań można będzie tworzyć przestrzeń gastronomiczną i wystawową.
Strefa wejściowa z przejściem i przejazdem przez plac usytuowana będzie w jego części środkowej.
Strefa zieleni i miejsc na sceny będzie w części południowej placu - tutaj zaplanowano adaptację zieleni istniejącej z możliwością ustawienia scen: mobilnej i stałej. Strefa ta ma być otwartym trawnikiem z nasadzeniami drzew i roślinami okrywowymi. Od ulicy 11 Listopada zarezerwowano teren pod ewentualny przyszły parking.
„Plac ma pięknie wyglądać i być wizytówką naszego miasta, ale ma także być użyteczny i funkcjonalny, ma służyć wyszkowianom i zachęcać ich do spotkań, integracji, odpoczynku. To będzie serce miasta, w którym odbywać się będą ciekawe i ważne wydarzenia, ale będzie też można po prostu posiedzieć ze znajomymi, poczytać książkę czy wyjść na spacer z dzieckiem. Plac wielopokoleniowy, pomyślany zarówno o potrzebach najmłodszych, jak i starszych mieszkańców. Pojawią się tam stoliki do gier, będzie zdrój uliczny, nie zapomniano o zwierzętach – będą poidełka i karmniki dla ptaków. Całość objęta zostanie monitoringiem miejskim, plac wyposażony zostanie strefę Wi-Fi” - tak widzą to miejsce władze miejskie.
W związku z przystąpieniem do realizacji inwestycji w najbliższym czasie gmina Wyszków ustawi dwie 2 tablice wizualizacyjne dla mieszkańców przy ciągach komunikacyjnych ul. gen. J. Sowińskiego i ul. Ratuszowej.
Inwestycję wykonuje firma ZIEL-BUD Wojciecha Rukata z Warszawy za niemal 6,2 mln zł. Roboty budowlane mają się zakończyć do 20 grudnia tego roku, a zieleń miasto zamierza nasadzić do końca maja roku przyszłego.
W zakres inwestycji wchodzą:
1. Wykonanie placu wodnego (fontanna beznieckowa) z komorą technologiczną wraz z niezbędnym zasilaniem koniecznym do funkcjonowania placu wodnego i technologią fontannową.
2. Wykonanie przyłącza wodociągowego i zasilania komory technologicznej placu wodnego, zdroju miejskiego, nawadniania zieleni.
3. Wykonanie kanalizacji deszczowej dla projektowanej fontanny i terenu utwardzonego oraz sanitarnej.
4. Wykonanie oświetlenia terenu oraz zasilania komory technologicznej, planowanej sceny tymczasowej (oświetlenie i zasilenie nagłośnienia).
5. Wykonanie monitoringu wizyjnego wraz z routerami Wi-Fi.
6. Wykonanie chodników i placów, zlewni dla placu wodnego.
7. Dostawa i montaż wyposażenia towarzyszącego typu: ławki, kosze na śmieci, stoliki do gier/stoliki kawiarniane, stojaki na rowery, psie stacje, zdrój uliczny, poidełka i karmniki dla ptaków, siedziska/meble przenośne, tablice informacyjne.
8. Wykonanie konstrukcji typu pergole/zacienienia.
9. Wykonanie zieleni wraz z systemem nawodnienia.
J.P.
Komentarze

następna porażka burmistrza
Dodane przez jasko z zadupia, w dniu 02.08.2018 r., godz. 19.40
drzewa posadźcie i przyroda sama park zrobi a nie beton.ale wiadomo-betony w starostwie.
Nowa patelnia
Dodane przez M.C, w dniu 02.08.2018 r., godz. 22.12
Przyglądając się wizualizacji to niestety będzie to nowa "patelnia". Pierwsza to otoczenie wokół memoriału Gloria Victis - 1 drzewo + dwa sztuczne krzewy przyniesione z tzw. placu wyzwolenia na 1 sierpnia. Druga to na tzw. placu wyzwolenia - 3,5 drzewa + 4 sztuczne krzewy. Trzecia to tzw. "plac ratuszowy"- kilka drzewek i krzewów, co do fontanny to mamy już dwie pseudo fontanny. 6 milionów można bardziej sensownie wydać. Co do sceny to chyba istniał kiedyś amfiteatr w parku, wydając pieniądze na projekt związany z zielenią i parkiem można było pomyśleć o miejscu na koncerty i letnie kino. To jest dobre miejsce na rynek, ratusz i podziemne parkingi których w Wyszkowie przecież brakuje. A co do spotkań to nie nie najlepsze na spotkania, już lepiej wybrać się do parku.
Dodane przez WWY, w dniu 02.08.2018 r., godz. 23.34
Myślę, że z tym Placem Miejskim powinni zaczekać aż ktoś naprawdę będzie miał na niego pomysł, a nie robić tylko po to, żeby zrobić, szkoda pieniędzy. Posadziliby trochę krzewów, ustawili ławki i coś, co dawałoby latem cień i możliwość odpoczynku, na wieczór i noc jakąś "opiekę", żeby miejsce nie służyło popijawom i "darciu ryja", i na razie by wystarczyło.
Nieźle to wygląda
Dodane przez CK, w dniu 03.08.2018 r., godz. 00.18
Na obrazkach prezentuje się nieźle, chociaż w takie upały jak teraz pewnie nie da się tam dłużej posiedzieć, za dużo betonu. No i ta beznadziejna nazwa tego placu. Poza tym mogliby w końcu coś zrobić z częścią parku od strony urzędu pracy. Strasznie zaniedbana. Za gęsto, co najmniej połowa drzew do wycinki. Kiepska wizytówka miasta.
zieleń
Dodane przez rabbit, w dniu 03.08.2018 r., godz. 06.13
Moźna nie lubić Nowosielskiego, ale jak czytam ekspertów kgp z propozycjami parkingu w tym miejscu, to zagłosuję na niego.
Mini drzewka na Sowińskiego
Dodane przez Edek z fabryki kredek, w dniu 03.08.2018 r., godz. 08.00
Otoczenie "fontanny" przy Sowińskiego to też niezła patelnia, tak jak cała ta ulica. Brak drzew dających cień.
biedne miasto
Dodane przez Pamiętliwy, w dniu 03.08.2018 r., godz. 08.41
Zakupiony plac kilkanaście lat wstecz za 6 milionów złotych pod ratusz po to aby teraz zamydlić ludziom oczy i zrobić za następne 6 milionów niby deptak.
Do Gburmistrza i berazdnych Radnych
Dodane przez 123, w dniu 03.08.2018 r., godz. 10.25
Na okolicznych osiedlach nie ma dróg, chodników a nawet kanalizacji, a GBurmistrz buduję kolejny plac za grube miliony w Centrum. Wcześniej Park, Plac Wolności, Plac Jana Pawła II, itd.. Czy w naszym mieście są tylko dwa osiedla Centrum oraz Borka i Nowosielskiego Szpitalna/3 Maja (obok i dojazdy do ich posiadłości i inwestycji), czy GBurmistrzu nie przesadzasz ? Czy nie przesadziłeś z ilością placów zabaw i stref rekreacji obok swojego domu i nowo budowanego osiedla Pana Borka pod którego zmieniacie plan na Szpitalnej, gdzie w osiedlu domów jednorodzinnych chce zrobić wieżowce do 8 pięter.
Inwestrycja pod Zyska Galeo i Łukasiuka Galerie
Dodane przez Anonim, w dniu 03.08.2018 r., godz. 10.30
Kolejna inwestycja pod lokalnych wybranych biznesmanów, typowa ustawka pod WYBRANYCH popleczników. Takie miliony powinny być przeznaczone na zagospodarowanie terenu nad rzeką BUG, bo tam nawet nie ma gdzie zwodować kajaka, nie mówiąc o toalecie.
Brak gospodarza
Dodane przez Ciekawy, w dniu 03.08.2018 r., godz. 10.41
Kto w urzędzie miasta jest odpowiedzialny za podlewanie drzewek przy pomniku na rogu Pułtuskiej i Sowińskiego ? Tragedia ! A z taką pompą były sadzone przez radnych.
Do 123
Dodane przez 456, w dniu 03.08.2018 r., godz. 12.27
W mieście muszą być tereny zarówno pod budownictwo jednorodzinne jak i pod wielorodzinne. Muszą ze sobą sąsiadować. Kto nie chce mieć obok bloków, niech wyprowadzi się pod Somiankę. Ten teren koło szpitala idealnie nadaje się na duże osiedle mieszkaniowe.
Do ciekawego
Dodane przez Anonim, w dniu 03.08.2018 r., godz. 13.18
A do czego nasi radni się nadają?Najlepiej im wychodzi pozowanie do zdjęć i nic więcej-gromadka leniwych emerytów
Do 456
Dodane przez 123, w dniu 03.08.2018 r., godz. 16.32
Niech budują bloki gdzie chcą, tylko dlaczego pod jeszcze nie wybudowane osiedle, budowana jest tak duża strefa rekreacji, których dla starych osiedlach nie ma wcale, a tam inwestycja za pare milionów. Takie strefy bardziej są potrzebne przy szkołach, niż na Szpitalnej.
Dodane przez Rybienko Lesne, w dniu 03.08.2018 r., godz. 16.39
Na Rybienku Leśnym, rownież nie ma żadnej strefy rekreacji, większość drog nieutwardzonych, a osiedle jedno z najstarszych, wstyd Panie Burmistrzu. Sąsiednie Drogoszewo ma wybudowane wszystki drogi, chodniczka, siłownie i płace zabaw, gdzie tutaj sprawiedliwość, wstyd Panie Burmistrzu, tak zaniedbać osiedle.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 03.08.2018 r., godz. 16.47
Ja też uważam, że powinno się uporządkować i wyrównać teren, zazielenić, drzewa wysokie, które miały być "pierzeją" od strony sądu i biblioteki, ewentualnie część terenu przygotowana pod parking ale nie taki docelowy z kostką i krawężnikami.Alejki i ewentualnie przygotowane miejsce pod festyny, żeby nie niszczyć stadionu miejskiego. Jeżeli nie ma na co wydać to proszę przeznaczyć pod budowę ulicy Dobrej Wróżki i ulicy Św. Mikołaja na Rybienku Nowym, które są w obecnym budżecie a nie są realizowane z powodu niskiego finansowania inwestycji. Ulice zabudowane, a na drodze potężny kurz z "materiałów budowlanych" wyrównywanych co pewien czas przez gościa wyznaczonego przez Gminę Wyszków. Po takim wyrównaniu głazy budowlane leżą na wierzchu ulicy utrudniając chodzenie, a przecież do centrum rekreacji na ulicy Kubusia Puchatka przychodzi przez ulicę Św. Mikołaja wiele osób z dziećmi i niekiedy z wózkami. Koszt dokończenia tego etapu inwestycji (133metry jezdni asfaltowej z chodnikami po obu stronach i wjazdami w ul. Dobrej Wróżki, 450 metrów drogi z kostki z chodnikiem i wjazdami na ulicy Św. Mikołaja oraz odejścia z ulicy Św. Mikołaja o łącznej 210 metrów z kostki oraz ew. ul. Kubusia Puchatka) to pewnie jeszcze z 2,5 mln zł oprócz tego co zainwestowano w ulicę Starej Baśni.
do Rybienko Leśne
Dodane przez jasko z zadupia, w dniu 05.08.2018 r., godz. 14.04
Zainwestowali w Latoszek zmieniając jego nazwę na Rybienko.Przekręt nie finezyjny ale skuteczny.Pan M.mingled powinien zwrócić za to pieniądze i pójść do paki razem z odpowiedzialnymi za to. Obecny radny (wiemy który) nie robi NIC więc czas by go zmienić.REWOLUCJA! :)
Dodane przez Anonim, w dniu 06.08.2018 r., godz. 11.21
Na Starej Baśni ta jezdnia z kostki to lipa, powinna być 10 centymetrów wyżej niż jest zrobiona, albo źle zaprojektowali albo zrobili. Czy to takie trudne?
Dodane przez Anonim, w dniu 07.08.2018 r., godz. 21.48
Ciekawe czemu Zyśk nie sprzedaje jeszcze mieszkań?Pewnie czeka az powstanie plac miejski,żeby móc podnieść stawkę.Czy mieszkancy Wyszkowa są aż tak głupi,ze nie widzą powiązań?
Do jaśko z zadupia
Dodane przez Jaśko z miasta, w dniu 08.08.2018 r., godz. 21.46
A jest jakiś radny, co coś robi?No chyba że podnoszenie ręki podczas głosowania uznajesz za robotę? Połowa z nich to leniwi emeryci,1/3 nie wie o co chodzi,a reszta próbuje błyszczeć wypowiedziami(ze słownictwem u nich biednie).Ale można się od nich dowiedzieć ciekawych rzeczy np.że w naszym powiecie jest miejscowość Słomianka xd

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl