Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lutego 2019 r., imieniny Łukasza, Zbigniewa

Wielki zjazd absolwentów

(Zam: 05.07.2018 r., godz. 10.10)

W październiku w Wyszkowie odbędzie się zjazd absolwentów szkół zawodowych organizowany z okazji 70-lecia szkolnictwa zawodowego w naszym mieście. Zainteresowani już teraz powinni się rejestrować na to wydarzenie.

To doskonała okazja na spotkanie po latach, odświeżenie znajomości i długie rozmowy z kolegami i koleżankami z ław szkolnych. Powstał już wstępny program uroczystości planowanej na 5 października (może ulec nieznacznie zmianie). W jej ramach z uczestnicy przejdą z Zespołu Szkół nr 1 do Sanktuarium św. Idziego, gdzie o godz. 9.00 odprawiona zostanie msza w intencji uczniów, absolwentów, nauczycieli, pracowników edukacji. Po niej zebrani wrócą do Zespołu Szkół nr 1, gdzie o godz. 10.30 zaplanowano część oficjalną uroczystości, występ artystyczny absolwentów i uczniów, a także koncert absolwenta, śpiewaka Bogusława Morki.
Po obiedzie rozpocznie się konferencja organizowana w sąsiedzkim Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” zatytułowana „Szkolnictwo zawodowe - szanse i zagrożenia”. Uczestnicy zjazdu będą mogli też przekonać się jak zmieniły się placówki, w których się uczyli - będzie możliwość zwiedzenia Zespołu Szkół nr 1, Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”, a także spotkania absolwentów w obiektach szkolnych.
Zjazdowi w Zespole Szkół nr 1 mają towarzyszyć stoiska uczniów, lokalnych firm, które będą prezentować swoje produkty.
Wieczorem w Gościńcu pod Jesionem zaplanowany jest bal absolwentów.
Zespół Szkół nr 1 i komitet organizacyjny obchodów są otwarci są na sugestie dotyczące przebiegu zjazdu. Zapraszają też osoby oraz firmy, które zechciałyby wesprzeć wydarzenie organizacyjnie i finansowo.
Osoby zaangażowane w przygotowanie zjazdu spotkały się 4 lipca, by przedyskutować dotychczasowe przygotowania i zaplanować kolejne działania. Organizatorzy szykują wiele niespodzianek m.in. pamiątkowy medal zapakowany w etui z wyrytym imieniem i nazwiskiem, który otrzyma każdy uczestnik zjazdu. Zaprojektował go absolwent szkoły Adam J. Karpiński. Planują też wydać okolicznościowy folder zawierający m.in. złotą księgę wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Z prośbą o wsparcie finansowe wydawnictwa wystąpili do marszałka województwa.
Organizatorzy wstępnie też zarezerwowali miejsca noclegowe dla absolwentów, którzy przyjadą na zjazd. Powstaje też izba pamięci zawierająca kroniki z życia szkoły i prace dyplomowe.
Bliższe informacje na temat jubileuszu można uzyskać w sekretariacie szkoły (Wyszków, ul. Świętojańska 89, tel. 29 742 54 27, e-mail zs1@zs1wyszkow.edu.pl). Tam można pobrać i złożyć formularz zgłoszeniowy na zjazd. Formularz wydrukujemy też najbliższym numerze „Wyszkowiaka” - można go wyciąć, wypełnić i złożyć w szkole lub wysłać pocztą na jej adres. Ci, którzy mają dostęp do internetu mogą skorzystać z formularza elektronicznego znajdującego się pod linkiem http://www.zs1wyszkow.edu.pl/losabs_dodaj.php. Opłata za uczestnictwo w zjeździe to 100 zł, za uczestnictwo w zjeździe i balu - 200 zł. Wpłaty należy dokonać do 25 lipca 2018 r. na konto Rady Rodziców przy Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie: 46 8931 0003 0002 0007 4000 0001.
Do udziału z zjeździe szkoła zaprasza wszystkich absolwentów z lat 1948-2018 kształcących się w zasadniczych szkołach zawodowych, liceach zawodowych, technikach, a także liceach ogólnokształcących.
J.P.

Komentarze

Realia
Dodane przez Earl, w dniu 05.07.2018 r., godz. 20.04
Chodziłem do tej szkoły.To był najgorszy okres w moim życiu.Uwzięła się na mnie prawie cała klasa.Nie chodziło o jednego gościa,7-8 kolesi tropiło mnie po szkolnych korytarzach jak zwierzynę,obrażając,nękając i zmieniając moje życie w koszmar.Byłem dręczony za małe rzeczy za wszystko,właściwie każdy powód był dobry,żeby mi dokopać.To było okropne.Bałem się chodzić na każdą lekcję bo wiedziałem,że będą się nade mną znęcać.Udało mi się ukończyć tą potworną szkołę i zostawić swoje demony za sobą.Dzięki sile charakteru wyszedłem na ludzi,skończyłem studia,prowadzę normalne życie.A ilu przez takie coś się nie udało? Via Columbine High School.Nie wiem czy do tych ludzi dotarło jakimi podłymi dupkami byli wtedy?(mają dzieci) Dlatego drodzy rodzice rozmawiajcie ze swoimi dziećmi i sprzeciwiajcie się jakimkolwiek oznakom dręczenia,które zauważycie.Pierwsze litery imion niektórych tych dupków:M,S R.Teraz role by się odwróciły ale po co.
Dodane przez J.A., w dniu 06.07.2018 r., godz. 10.16
Ja również miałem problemy w tej szkole. Za namową wychowawcy zwierzyłem się z moich dolegliwości pani pedagog M.P. Zamiast pomocy upubliczniono problem. Co za przykre wspomnienia.
Komentarz pozytywny
Dodane przez Cezary Biernacki, w dniu 06.07.2018 r., godz. 23.57
Do tego wpisu zainspirowały mnie dwa negatywne komentarze. Nie mam podstaw nie wierzyć dręczonym dżentelmenom, jednak chciałbym podkreślić, że takie przypadki to margines i zapewne zdarzają się w wielu szkołach. Ja chodziłem do Technikum Drzewnego (matura 1982) i nie znam przypadku by ktoś kogoś gnębił. Nie zamierzam pisać peanów na cześć Szkoły, ale z czystym sumieniem powiem, że to było fajne pięć lat. Pozdrawiam.
Dodane przez Al, w dniu 07.07.2018 r., godz. 12.40
Ale bierze Pan poprawkę, że to było 35 lat temu? Od lat 90 wszystko poszło w złą stronę. To samo w Norwidzie.
samozwaniec
Dodane przez philip, w dniu 07.07.2018 r., godz. 13.13
Przewodnicząca narobiła wiatru wokół swojej osoby i chwacit.
Odpowiedź dla Al
Dodane przez Cezary Biernacki, w dniu 07.07.2018 r., godz. 19.21
A zatem jest Pan wyznawcą zasady „Kiedyś to było”. Oczywiście, że po 89 relacje międzyludzkie uległy przewartościowaniu, ale większość młodych ludzi bez problemu funkcjonuje w tej rzeczywistości. Znam kilku maturzystów Norwida z ostatnich kilku lat i proszę mi wierzyć, to mądrzy ludzie, o szerokich horyzontach. Należy domniemywać, że szkoła miała duży wpływ na to kim są.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.07.2018 r., godz. 22.31
W Norwidzie nie było tego typu patologii
Czy to powód do dumy?
Dodane przez Były pracownik Warsztatów Szkolnych, w dniu 08.07.2018 r., godz. 07.32
Organizatorzy piszą: "podczas zjazdu odbędzie się konferencja naukowa pt:„Szkolnictwo zawodowe - szanse i zagrożenia”. Proponuję zmianę tematyki. (Przyczyny upadku szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie a zwłaszcza zniszczenia bazy szkoleniowej i osoby za to odpowiedzialne). Tym którzy będą uczestniczyć w Zjeździe radzę zwiedzić byłe Warsztaty Szkolne i zastanowić się nad przyczyną takiego stanu rzeczy. Tym bardziej, że destrukcja bazy szkoleniowej dotyczy tylko szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie, gdzie indziej w Polsce była zaś ona modernizowana i rozwijana.
w nawiązaniu do byłego pracownika warsztatów szkolnych
Dodane przez Gerard Składanowwski, w dniu 08.07.2018 r., godz. 22.10
Popieram komentarz byłego pracownika warsztatów szkolnych i czekam na odwagę adwersarza
p. Skladanowski
Dodane przez stanislaw matura 1975 technikum mechaniczne, w dniu 08.07.2018 r., godz. 23.55
podpisuje sie pod powyzszymi wypowiedziami. warsztaty szkolne pozwalaly na kontakt z realiami, ale najwiecej doswiadczen dostarczaly miesieczne praktyki w zakladach pracy (FSO w-wa) ..Pozdrowienia dla p. Skladanowskiego.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.07.2018 r., godz. 07.49
Liczę na to że podczas Zjazdu osoby odpowiedzialne za zniszczenie szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie przeproszą. Trochę cywilnej odwagi panie M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl