Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 lutego 2019 r., imieniny Eustachego, Leona

Nocne atrakcje w bibliotece

(Zam: 11.06.2018 r., godz. 12.11)

„Noc Bibliotek” to pomysł na niekonwencjonalną promocję czytelnictwa. Do akcji po raz kolejny przyłączyła się Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, która zaprosiła najmłodszych czytelników do wspólnej wieczorno-nocnej zabawy.

Wyszkowska biblioteka to miejsce, gdzie nie tylko wypożycza się i udostępnia książki. To także centrum kulturalne, gdzie odbywają się spotkania poświęcone literaturze, historii, wernisaże, koncerty, warsztaty plastyczne, zajęcia dla dzieci itp. Oferta jest bogata i skierowana do osób bez względu na wiek. Noc Bibliotek jest szczególnym świętem, do którego przyłącza się co roku wiele placówek (w tym roku prawie 2 tys.). Hasło tegorocznej akcji to „RzeczpospoCzyta”, bo odbywa się ona w roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Miejsko-Gminna biblioteka Publiczna w Wyszkowie zaprosiła do swojej siedziby 9 czerwca, by od godz. 19.00 do 22.00 pokazać dzieciom, jak dobrze można bawić się razem i rozwijać umiejętności. Przed budynkiem odbywały się gry i zabawy związane m.in. z bańkami mydlanymi, malowaniem buzi, rysowaniem. Placówka zaproponowała także projekcję filmową, podróż w przyszłość związaną ze snuciem wizji biblioteki za 100 lat i in. Odbył się też III Salonik Gier Planszowych i kącik gier planszowych dla najmłodszych.
Noc Bibliotek jest programem Centrum Edukacji Obywatelskiej, organizacji pozarządowej, którą wspiera w realizacji akcji Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prócz wyszkowskiej biblioteki, przyłączyły się do niej m.in. Gminna Biblioteka Publiczna w Brańszczyku, Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle.
J.P.
Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl