Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 lutego 2019 r., imieniny Eustachego, Leona

Polska rodziną silna

(Zam: 11.06.2018 r., godz. 10.41)

W intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz wyszkowskich rodzin modlili się wierni, którzy w minioną niedzielę uczestniczyli w Marszu dla Życia i Rodziny.

Msza, podczas której modlono w obronie życia rozpoczęła się w kościele parafii św. Wojciecha o godz. 12.30. Wychodzący ze świątyni wzięli udział w Marszu dla Życia i Rodziny, by publicznie dać świadectwo przywiązania do wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodziny jako związku kobiety i mężczyzny, którego owocem są dzieci.
Na czele niedzielnego marszu szli wyszkowscy księża. Uczestnicy szli z transparentami m.in. „Polska rodziną silna”, „Zwyciężamy miłością”, „Marsz dla życia i rodziny”, „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mieście uczynili (Mt 25,40), „Miłość rodzi życie”, „Rodzina kolebką życia”. Zatrzymali się na placu Miejskim, gdzie chętni mogli zostać, by zobaczyć widowisko historyczne organizowane przez gminę Wyszków.
Marsze dla Życia i Rodziny odbywają się w wielu miejscowościach w całej Polsce. W tym roku ich hasło przewodnie to „Polska rodziną silna”, które ma podkreślać zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości kraju. Jego znaczenie nawiązuje do setnej rodziny odzyskania niepodległości, ale też do innych ważnych w kontekście budowania wspólnoty dat m.in. 40 rocznicy wyboru Jana Pawła II na papieża.
J.P.
Komentarze

Dodane przez k, w dniu 12.06.2018 r., godz. 11.46
i znowu ulice pozamykane bo ktos chce sobie pochodzic
Dodane przez kw, w dniu 12.06.2018 r., godz. 14.48
albo pobiegać w wyszkowską dychę.
Dodane przez ......, w dniu 14.06.2018 r., godz. 10.33
Popieram takie marsze.Mieć dzieci to największy majatek.
Znów brak koordynacji...
Dodane przez Tytus, w dniu 14.06.2018 r., godz. 12.59
A ludzi było, że ... Gdyby odliczyć radnych, którzy w roku wyborczym muszą się lansować, byłoby dziesięć osób. Pewnie organizatorzy myśleli, że skoro tyle ludzi w kościele, to i marsz będzie ok. Nie przewidzieli, że skoro jest 10 chrztów, to większość ludzi w kościele to goście chrzestni, których nikt nie będzie w upał holował na jakiś marsz. A co do zamykania ulic, to nie widzę problemu. Każdy może zorganizować przemarsz i we właściwy sposób go zgłosić, a wtedy służby muszą zamknąć czasowo drogę. Najbardziej sprzeciwiają się pewnie niedzielni kierowcy i ci co akurat w niedzielę muszą się na mieście polansować swoimi złomami kupionymi przez ojców.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl