Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda

Będzie lepszy dojazd do pól

(Zam: 08.06.2018 r., godz. 08.57)

  • fot. Michał Słaby/Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Ponad 56 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych na terenie gmin i powiatów położonych wokół Warszawy. Skorzysta też powiat wyszkowski.

Wszystko dzięki dofinansowaniu z budżetu Mazowsza. Zarząd województwa mazowieckiego zadecydował o przyznaniu blisko 6,2 mln zł na realizację 60 inwestycji. Wsparcie finansowe trafi do 57 gmin i powiatów. Umowy w tej sprawie podpisali 7 czerwca wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych.
Powiat wyszkowski uzyskał 165000 zł dofinansowania na remont półkilometrowego docinka drogi powiatowej w Kamieńczyku. Po 100000 zł otrzymały gminy: Brańszczyk - na przebudowę drogi gminnej transportu wolnego relacji Nowe Budy-Stare Budy, Długosiodło - na przebudowę drogi gminnej w Grądach Szlacheckich, Somianka - na przebudowę drogi w Wólce Somiankowskiej, Zabrodzie - na rozbudowę odcinka drogi gminnej w Głuchach.
– Mazowsze to wyjątkowo zróżnicowany region. Z jednej strony mocno zurbanizowana Warszawa i tereny miejskie, z drugiej obszary wiejskie z krajobrazem typowo rolniczym. Każdy z tych terenów wymaga innego typu wsparcia. Tym razem środkami z naszego budżetu chcemy wesprzeć rozwój terenów wiejskich. Dobry dojazd do pól czy gospodarstw rolnych to lepsze warunki pracy dla rolników – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk
J.P.

Komentarze

Wyborcza akcja
Dodane przez wyborca, w dniu 08.06.2018 r., godz. 09.26
PSL obudziło się przed wyborami. Dobrze, że choć na koniec kadencji przypomnieli sobie, po co ich ludzie wybrali, ale na poparcie w następnych wyborach nie liczcie. Ja nie zagłosuję na nikogo z żadnej partii. Tacy kandydaci później są na usługach popierających ich partii a nie mieszkańców, którzy im zaufali.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.06.2018 r., godz. 09.28
100tys, ? i już powód do świętowania. żarty sobie robią ze wsi? nie ważne ile, zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia ... są najważniejsze! A gdzie Rząśnik - Nie ma potrzeb czy siły przebicia?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl