Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lutego 2019 r., imieniny Łukasza, Zbigniewa

Marta i inni potrzebują pomocy

(Zam: 16.05.2018 r., godz. 11.52)

W kilku miejscach Wyszkowa odbywać się będzie rejestracja dawców komórek macierzystych. Akcja jest nadzieją dla Pani Marty, wyszkowianki, która niedawno usłyszała diagnozę - ostra białaczka szpikowa.

Akcję organizuje Fundacja DKMS przy współpracy z Urzędem Miejskim i wielu ludźmi dobrej woli, którzy postanowili pomóc. Jej inicjatorami są rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1, którzy postanowili pomóc jednej z mam, pani Marcie, która tak opisuje siebie i swoją chorobę „Mam na imię Marta. Mam 38 lat i jestem mieszkanką Wyszkowa. Mam kochającego męża i dwójkę wspaniałych dzieci: 7-letniego Alanka i 8-letnią Madzię. Zawodowo realizuję się jako księgowa, praca jest moją pasją. Do tej pory wolny czas spędzałam z moją rodziną - jeżdżąc na rowerze, czytając wspólnie książki.
Wszystko zaczęło się w lutym bieżącego roku. Zwykłe przeziębienie, wizyta u lekarza, antybiotyk. Nic nie wskazywało na to, co wydarzy się później. Niestety, po kilku dniach trafiłam do szpitala, gdzie zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Mój świat się zawalił.
Na chwilę obecną jestem po drugiej chemioterapii. By żyć i móc powrócić do pełni sił potrzebuję przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.
Na dzień dzisiejszy najważniejszy cel i marzenie to wygrać z chorobą i cieszyć się każdą chwilą, patrzeć jak dorastają moje dzieci, jak mój syn zdobywa kolejne medale grając w piłkę nożną, jak moja córka biega, opala się, chodzi na zakupy.
Dlatego zwracam się ogromną prośbą – zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku. Być może, to właśnie Ty podarujesz szansę na powrót do normalnego życia dla mnie i innych chorych na nowotwory krwi.”.
By dać szansę pani Marcie i wielu innym chorym wystarczy przyjść i zarejestrować się jako potencjalny dawca. Akcja rejestracji odbędzie się:
- w Galerii Wyszków - 26 maja godz. 10.00-20.00, 27 maja godz. 10.00-18.00
- przy fontannie na ul. Sowińskiego - 26 maja godz. 10.00-16.00
- podczas pikniku z okazji dnia dziecka, który odbędzie się 27 maja na placu Miejskim w godz. 13.20-18.00.
- na terenie pływalni WOSiR - 26-27 maja w godz. 10.00-20.00
- w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” 26-27 maja w godz. 10.00-16.00.
Rejestracja składa się z trzech etapów: wywiadu medycznego (pozwalającego ocenić, czy zgłaszająca się osoba może być dawcą), wypełnienia formularza rejestracyjnego oraz pobrania wymazu z wewnętrznej części policzka.
Na Facebooku już jest dostępne wydarzenie „Marta i inni potrzebują Twojej pomocy”, a o akcji będziemy Państwu jeszcze przypominać i informować.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl