Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 marca 2019 r., imieniny Bogdana, Józefa

Zagrali dla Adasia

(Zam: 12.05.2018 r., godz. 12.06)

Dla chorującego na rzadką chorobę genetyczną Adasia Wernio wystąpiło dziesiątki wokalistów, tancerzy podczas koncertu, który odbył się 11 maja w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Zbiórka pieniędzy nadal trwa – do tej pory udało się zebrać niespełna 30 proc. potrzebnej chłopcowi kwoty.

O 7-letnim mieszkańcu gminy Zabrodzie pisaliśmy już na łamach „Wyszkowiaka” – zmaga się z rzadką chorobą genetyczną, która powoduje odkładanie się żelaza w mózgu zabijając komórki, a stopniowe zwyrodnienie układu nerwowego jest nieodwracalne. Wielu ludzi dobrej woli zgromadziło się w piątkowy wieczór w „Hutniku”, by pomóc dziecku. Dochód ze sprzedaży wejściówek i wpłat będzie w całości przeznaczony na leczenie chłopca. Ze sceny dobiegały w jego kierunku liczne słowa otuchy „Adaś, głowa do góry”, „Jesteś silnym facetem” itp. Adaś Wernio wraz z rodziną przysłuchiwał się występom wielu osób m.in. młodym artystom z Rewii Dziecięcej „Sylaba”, podopiecznym Studia Piosenki Ireny Zdunek, Autorskiej Szkoły Artystycznej Tomitofa, finalistom konkursu Supertalent Wyszkowa. Koncert dedykowany był „wszystkim, którzy mają otwarte serca i potrafią się dzielić”. A pomoc jest nadal potrzebna – na razie, jak podaje na swojej stronie internetowej Fundacja Siepomaga, zebrano 42 269 zł, a brakuje 109 859 zł. Adaś jest podopiecznym fundacji „Lepszy Los” z Wyszkowa, a zbiórka pieniędzy na jego rzecz (przedłużona do 9 sierpnia) odbywa się za pośrednictwem portalu siepomaga.pl www.siepomaga.pl/adam-wernio. Można też wysłać SMS na nr 72365 o treści S9252 (koszt 2,46 brutto).
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl