Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 marca 2019 r., imieniny Bogdana, Józefa

O sprawach centrum

(Zam: 11.05.2018 r., godz. 09.51)

Kolejne inwestycje w centrum miasta będą w tym roku realizowane lub są planowane. Mieszkańcy Osiedla nr 7 zebrali się 8 maja w Urzędzie Miejskim, by omówić bieżące sprawy dotyczące tej części miasta.

- Panuje moda na Wyszków - budują się nowe mieszkania, ludzie przyjeżdżają na odpoczynek do Wyszkowa. Dobrze by było, by moda na Wyszków trwała dalej, ale do tego trzeba uporządkować m.in. centrum - podkreślił przewodniczący osiedla Wojciech Chodkowski.
Temat ten podjął goszczący na spotkaniu burmistrz Grzegorz Nowosielski. Jak stwierdził, Urząd Miejski niebawem ogłosi przetarg na budowę placu Miejskiego (na terenie między ul. Sowińskiego a 11 Listopada).
- To trudny czas w inwestycjach, jest mało wykonawców i ofert, a zadanie jest duże i odpowiedzialne, prestiżowe choć nieskomplikowane technicznie - stwierdził.
Poinformował też, że do 15 września gmina Wyszków obsadzi zielenią ul. Chopina w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. Firma wykonująca zadanie będzie też przez trzy lata pielęgnować rośliny. Samorząd zamierza się ubiegać o dofinansowanie na obsadzenie zielenią m.in. placu Wyzwolenia, gdzie w czerwcu zostanie odsłonięty pomnik przedwojennego burmistrza Wyszkowa Stanisława Wolskiego.
Burmistrz podtrzymał też wolę dalszej przebudowy stadionu (od tego roku drużyny mogą trenować na świeżo zbudowanym boisku bocznym ze sztucznej nawierzchni), która będzie obejmować korty tenisowe, główne boisko, bieżnię, infrastrukturę towarzyszącą. Według niego, szacunkowy koszt zadania to 19 mln zł. Poinformował, że gmina złożyła wniosek do Ministerstwa Sportu o wpisanie stadionu w Wyszkowie do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. To pierwszy etap na drodze do uzyskania dofinansowanie. Drugim będzie złożenie wniosku o udzielenie wsparcia finansowego.
- Warunkiem rozpoczęcia prac jest pozyskanie środków - podkreśla burmistrz.
W planach jest zbudowanie drogi łączącej ul. Pułtuską z Bankową, o której już wielokrotnie rozmawiali mieszkańcy z przedstawicielami władz.
J.P.
Więcej na ten temat w najbliższym numerze „Wyszkowiaka”


Komentarze

Dodane przez rodzic, w dniu 11.05.2018 r., godz. 10.08
pani Lidko to nie te zebranie(Seniorzy)z osiedla "Centrum"
Dodane przez Anonim, w dniu 11.05.2018 r., godz. 10.54
A to osiedle nr 7 to jakiś wyjątek,że zawsze na zebraniach naczelnicy,burmistrz i radni?Jakoś o inne osiedla tak nie dbają.co próbują wylansować Chodkowskiego?Ludzie nie dajcie się omamić
Dodane przez Anonim, w dniu 11.05.2018 r., godz. 16.20
z wyłączeniem Burmistrza to pozostali są z osiedla nr 7 lub prowadzą tu biznes
Biznes na osiedlu
Dodane przez Anonim, w dniu 11.05.2018 r., godz. 20.35
Pan który przegląda telefon na ostatnim zdjęciu też jest pewnie z tego osiedla. Nie On prowadzi pewnie biznes na tym osiedlu po godzinach pracy w urzędzie.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.05.2018 r., godz. 22.07
Bo w Wyszkowie myśli się tylko o biznesmenach.a dlaczego?niech każdy odpowie sobie sam

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl