Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 czerwca 2019 r., imieniny Adolfa, Laury

Sukces na Łotwie

(Zam: 13.03.2018 r., godz. 12.36)

Sześć pierwszych i jedno drugie miejsce w różnych kategoriach zajęły dziewczęta z Rewii Dziecięcej „Sylaba”, które wzięły udział w międzynarodowym konkursie tanecznym w Rydze.

Rewia „Sylaba to jeden z najstarszych i najbardziej utytułowanych
amatorskich dziecięcych zespołów wokalno-tanecznych w Polsce, działający od 34 lat w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, który przyzwyczaił już wyszkowian, że z każdego konkursu wraca z nagrodami. Wicemistrzynie Świata z Wyszkowa (zespół szczyci się tym tytułem od października 2017 r.) wciąż poddaje efekty swojej pracy pod oceny jurorów i z dumą staje do ogólnopolskiej i międzynarodowej rywalizacji. Tym razem „Sylaba” zawitała na Międzynarodowy Konkurs Taneczny „Dance Olympiad”, który już po raz 18. odbył się w stolicy Łotwy Rydze. 39 sylabianek 9 marca zaprezentowało się międzynarodowej publiczności i sędziom ścigając się o najwyższe laury z zespołami z Rosji, Niemiec, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Gruzji, Łotwy i Azerbejdżanu. Sylaba zajęła II miejsce w kategorii taniec współczesny, I miejsca w kategorii show dance, choreografii dziecięcej, tańcu sportowym, dance show, solo tańcu współczesnym (solistka Adrianna Denis), duecie tańcu współczesnym (duet Weronika Chodkowska i Sandra Korytkowska).
Dodatkowo Weronika Chodkowska i Sandra Korytkowska otrzymały nagrodę w postaci bezpłatnego udziału w Międzynarodowym Festiwalu w Katalonii (Hiszpania).
Wszystkie sylabianki podczas festiwalu wzięły także udział w warsztatach z
tancerką, choreografką i performerką, szefową DK Dance Theater Dariną Kudlajewą.
Artystyczną opiekę nad dziewczętami z „Sylaby” sprawowały tradycyjnie kierownik artystyczna zespołu Irena Zdunek, choreograf Katarzyna Błaszczak i asystentka Aleksandra Perzyna. Społecznie podczas wyjazdu wsparła grupę przedstawicielka Rady Rodziców Eliza Chodkowska.
Wyjazd w całości sfinansowali rodzice dziewcząt.
W składzie „Sylaby” podczas konkursu na Łotwie Polskę reprezentowały: Gabriela Chełchowska, Joanna Puchalska, Jolanta Skowrońska, Karolina Kukwa, Julia Antoniak, Magdalena Kasińska, Weronika Chodkowska, Sandra Korytkowska, Katarzyna Dudkiewicz, Adrianna Denis, Marta Sobolewska, Karolina Puławska, Oliwia Radziszewska, Wiktoria Marszał, Weronika Jarosik, Ewa Antoniak, Zuzanna Królikowska, Aleksandra Rejf, Gabriela Ziętara, Klaudia Skoczeń, Dominika Puchta, Sandra Iwańska, Sandra Łysik, Maria Czyż, Ewa Koźlik, Laura Iwańska, Oliwia Rosińska, Maja Kowalczyk, Kinga Szymańska, Antonina Czajka, Julia Łysikowska, Martyna Łyszkowska, Anna Gajdek, Weronika Świadkowska, Wiktoria Królikowska, Jagoda Mianowska, Agnieszka Kurowska, Nikola Abramczyk, Amelia Kukwa.
Org.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl