Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda

Pod błękitnym niebem Paryża

(Zam: 11.03.2018 r., godz. 09.50)

W muzyczną podróż po Francji zaprosili słuchaczy Wojciech Bardowski i Magdalena Tunkiewicz w trakcie koncertu, który zorganizował Klub Przyjaciół Wyszkowa.

Koncert „Pod błękitnym niebem Paryża” w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbył się 10 marca z okazji Dnia Kobiet. Publiczność, wśród której byli także panowie, witali przedstawiciele Klubu Przyjaciół Wyszkowa – pomysłodawca stowarzyszenia Adam Mróz i jego prezes Marek Siekierski. Krótko podsumowali działalność klubu, który istnieje od 2010 r. W tym czasie członkowie stowarzyszenia organizowali rajdy rowerowe, spływy kajakowe, wycieczki piesze, brali udział w Wielkim Grzybobraniu w Długosiodle itp. Byli też organizatorami akcji społecznych – zbiórek pieniędzy i żywności, które prowadzili we współpracy z różnymi instytucjami m.in. wyszkowskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Angażowali się też w Wielki Finał WOŚP. Najbardziej dumni są z akacji „Pola nadziei”, która rozpoczęła się od jesiennego sadzenia cebulek żonkili na wyszkowskich skwerach – kwiaty były wiosną ścinane i rozdawane tym, którzy przekazywali datki do puszek. Dziś sadzenie żonkili nie odbywa się, jednak niezmiennie co roku klub organizuje zbiórkę pieniędzy, z której dochód przekazywany jest Domowemu Hospicjum działającemu w parafii św. Wojciecha. Do tej pory stowarzyszenie przekazało już placówce ok. 130 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom pracownicy hospicjum mogą lepiej docierać z pomocą do nieuleczalnie chorych.
Drugą sztandarową inicjatywą Klubu Przyjaciół Wyszkowa jest organizowana co roku na placu przy ul. Sowińskiego otwarta Wigilia Miejska.
- W tych przedsięwzięciach uczestniczą wspaniali ludzie – przyjaciele nasi i Wyszkowa – zaznaczył Adam Mróz.
Adam Mróz i Marek Siekierski dziękowali instytucjom publicznym i podmiotom prywatnym za wsparcie dla działań klubu.
- Ten koncert jest dla pań, a szczególnie dla tych, które pomocą i zaangażowaniem wspierały działalność klubu – podkreślił Marek Siekierski.
Artyści scen warszawskich Wojciech Bardowski (baryton) i Magdalena Tunkiewicz (sopran) wykonali mniej lub bardziej znane utwory francuskich artystów m.in. Edith Piaf, Charlesa Aznavoura.
- Zapraszamy państwa do miasta zakochanych, gdzie króluje język Moliera, pod błękitne niebo Paryża – zwrócił się do publiczności Wojciech Bardowski.
Soliści zachęcali słuchaczy do wspólnego wykonywania niektórych pieśni. Odbyły się też minikonkursy ze znajomości repertuaru związanego z francuskimi artystami. Choć wokaliści wspominali wielu twórców, bardzo często odwoływali się do Edith Piaf – jej wspaniałej twórczości, ale też niełatwej drogi życiowej.
- Jest twórczość jest trudna. Całe życie prosiła o miłość. Niby miała wszystko, a jednak brakowało jej miłości – mówiła Magdalena Tunkiewicz zapowiadając jeden z utworów.
Soliści pozwalający sobie między utworami na anegdoty i żarty zdobyli sympatię publiczności, która na finał koncertu oklaskiwała ich na stojąco. Artyści zaśpiewali na bis czardasza.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl