Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 stycznia 2019 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda

Z dedykacją dla pań

(Zam: 09.03.2018 r., godz. 10.40)

W większości najbardziej znane swoje utwory zagrał w Wyszkowie Grzegorz Turnau. Była też piosenka dedykowana paniom z okazji ich święta.

Artysta dał w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” półtoragodzinny koncert, który, jak zawsze u Grzegorza Turnaua, przeplatany był anegdotami i żartami. W trakcie wieczoru wyszkowianie wysłuchali przekroju twórczości wokalisty, kompozytora, autora słów, któremu akompaniował na gitarze Jacek Królik. Artysta wykonał m.in. „Bracką” (sł. Michał Zabłocki), „Krótką bajkę” (sł. Ewa Lipska), „Pompę” (sł. Konstanty Ildefons Gałczyński), a także „piosenkę poświęconą temu, żeby nie pisać jeśli się nie musi” – tak artysta żartował o słowach własnego autorstwa do utworu „Uno moment mortus”. Grzegorz Turnau zaśpiewał też utwory cudze m.in. „Taką gminę”.
- Uważam go za jeden z najpiękniejszych utworów duetu Przybora, Wasowski – podkreślił.
Wyszkowiankom dedykował piosenkę „Moja dziewuszka nie ma serduszka” i kontynuował tematykę kobiecą piosenką „She’s always a woman” Billy’ego Joela. Podczas koncertu wspominał Marka Grechutę. Słuchaczy zachęcał do wspólnego wykonywania utworów, którzy zaśpiewali z nim m.in. „Naprawdę nie dzieje się nic”. Wielbiciele twórczości Grzegorza Turnaua mogli też liczyć na tak znane kompozycje jak „Między ciszą a ciszą”, czy „Cichosza”. Dobra atmosfera koncertu udzieliła się publiczności, która oklaskami dwukrotnie przywołała bohaterów wieczoru na scenę.
J.P.


Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl