Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 lipca 2024 r., imieniny Apolinarego, BognyPatriotyczny koncert w Porządziu

(Zam: 16.11.2022 r., godz. 21.04)

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. ks. J. Trzaskomy w Porządziu zaprosili społeczność lokalną do wspólnego świętowania 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Patriotyczna pieśń, która kształtowała historyczną świadomość pokoleń Polaków stała się bohaterką czwartkowego wieczoru. 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, zabrzmiały żołnierskie i patriotyczne pieśni.
Zaproszona publiczność nie była tylko widzem, lecz współtworzyła koncert. Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego śpiewu. Zebrani, w tym nauczyciele, władze gminy, rodzice, dziadkowie, pod przewodnictwem uczniów wykonali utwory, które powstawały w różnych okresach polskiej historii. Były to m.in. „Ostatni mazur” , „Wojenko, wojenko” , „Rota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie”, „Piechota”, pieśni legionowe i te z czasów II wojny światowej „Deszcz jesienny”, „Rozszumiały się wierzby płaczące” i wiele innych.
Niespodzianką był występ trzech mam, absolwentek szkoły, które zaśpiewały „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”.
Wykonane utwory pobudzały do refleksji i zadumy nad dziejami naszej Ojczyzny.
Koncert został przygotowany pod kierunkiem nauczycielek: Marzeny Zwolińskiej, Bożeny Kokoszka, Renaty Kaczmarczyk oraz  Doroty Jagielskiej.                
Org.


Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta