Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Zdobyli „Srebrną Piłkę”

Ikona
(Zam: 14.06.2011 r., godz. 11.10)

Podopieczni Jana Szyszki przywieźli „Srebrną Piłkę” z Turnieju Złotej Piłki im. prof. Zaranka w Warszawie.

To jeden z najstarszych, ponad pięćdziesięcioletnich, turniejów piłkarskich. Biorą w nim udział głównie uczniowie gimnazjów, również dziewczęta. Drużyny liczą dziesięciu graczy – pięciu na boisku i pięciu rezerwowych. Uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Rybienku Leśnym wzięli w nim udział po raz trzeci, startowali razem z 54 innymi zespołami. W poprzednich dwóch turniejach zdobywali pierwsze miejsce, w ostatnim zabrakło łutu szczęścia, by powtórzyć ten sukces. Mecz o półfinał przegrali, jednak okazało się, że zwycięska drużyna z Kobieli oszukiwała, ponieważ wystawiła aż sześciu licencjonowanych zawodników, podczas gdy regulamin dopuszcza udział tylko jednego. Finałowy mecz o pierwsze miejsce rozegrali 30 maja na głównej płycie stadionu Legii Warszawa. Do wygranej zabrakło naprawdę niewiele. Mecz był emocjonujący, do przerwy obie drużyny zdobyły po trzy bramki. Na dwie minuty przed końcem drugiej połowy nasi prowadzili 6:4, jednak 40 sekund przed końcem przeciwnicy strzelili bramkę, po 30 sekundach sędzia przyznał im rzut wolny – i na 5 sekund przed zakończeniem meczu uzyskali kolejną. Rozgrywka zakończyła się remisem 6:6 i zarządzono rzuty karne. Dwa pierwsze dla obu drużyn były nietrafione, z trzech następnych nasi przeciwnicy strzelili wszystkie, my – jeden. Zwyciężył zespół Dream Team z Bielan. W skład drużyny z Gimnazjum nr 3 wchodzą: Bartosz Kaput (bramkarz), Mateusz Komorowski (bramkarz rezerwowy), Krzysztof Maciak (kapitan), Karol Kurek, Karol Rosa, Damian Komorowski, Dominik Dąbrowski, Adam Lipiński, Karol Anklewicz, Dawid Białek.