Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Leona

Kolejne trzy punkty rezerw

(Zam: 07.09.2010 r., godz. 11.36)

W sobotę 4 września zespół rezerw Bugu Wyszków rozegrał na własnym stadionie spotkanie ligowe przeciwko drużynie Sarmata Warszawa. Podopieczni trenera Mielczarczyka pokonali rywali 2:1, inkasując tym samym kolejne trzy punkty do tabeli.

Początek spotkania był dość spokojny w wykonaniu obu zespołów. Przez pierwsze 10 minut walka toczyła się głównie w środku pola, obaj bramkarze nie mieli okazji do interweniowania. Impas został przełamany po akcji Łukasza Kamińskiego, który naciskany przez obrońcę uderzył piłkę w kierunku bramki padając na murawę. Ostatecznie futbolówka minęła słupek o centymetry. Rywale odpowiedzieli na tę sytuację bardzo groźną akcją, po której wyszkowski zespół uratował jedynie kiks będącego w bardzo dogodnej sytuacji napastnika gości. W 16. minucie rywale po raz kolejny zagrozili bronionej przez Janasza bramce. Tym razem strzał po ziemi i dobitkę z linii bramkowej dwukrotnie wybił Damian Marynia. W 20. minucie kolejne fatalne pudło piłkarza ze stolicy przypomniało wyszkowskiej defensywie, że powinna bardziej zewrzeć szeregi. Minutę później podopieczni trenera Mielczarczyka wreszcie odpowiedzieli rywalom groźną akcją. Po świetnym podaniu Parobczyka bardzo mocno uderzał Kamiński, piłka trafiła jednak jedynie w boczną siatkę. To, co nie udało się w tej akcji, zostało nadrobione już w kolejnej. W 24. minucie Piotr Podleś uruchomił prostopadłym podaniem Kamińskiego, a ten silnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości. Rywale domagali się w tej sytuacji odgwizdania przez arbitra pozycji spalonej, sędzia uznał jednak bramkę. Prowadzenie udokumentował w 36. minucie Podleś, który skoczył najwyżej do dośrodkowywanej przez Parobczyka z rzutu rożnego piłki i ładną główką pokonał goalkeepera ze stolicy. Na podwyższenie dwubramkowego prowadzenia jeszcze przed przerwą szansę miał Szymański, który znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak fatalnie skiksował i piłka powędrowała daleko obok bramki gości. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się 2:0 na korzyść Bugu.
Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. W 53. minucie bardzo ładną interwencją po silnym strzale z dystansu popisał się Mariusz Janasz. W 55. minucie wyszkowski bramkarz nie miał już jednak nic do powiedzenia. Płaskie dośrodkowanie z lewego skrzydła trafiło do niepilnowanego rywala, który z najbliższej odległości wbił piłkę do siatki. Kontaktowa bramka zachęciła rywali do śmielszych ataków, jednak inicjatywę już po kilku minutach odzyskał Bug. W 63. minucie Mariusz Szajczyk, który pojawił się na boisku po przerwie, uderzył bardzo mocno z powietrza, jednak minimalnie obok bramki. Kwadrans później ten sam zawodnik musiał jednak opuścić plac gry, gdy po starciu z rywalem wyraźnie ucierpiało jego kolano i został przewieziony do wyszkowskiego szpitala. Mimo osłabienia zespół rezerw Bugu zdołał utrzymać korzystny wynik do końca spotkania i zainkasować trzy cenne punkty.
Bug II Wyszków – Sarmata Warszawa 2:1 (2:0)
Bramki dla Bugu: Ł. Kamiński 24, P. Podleś 36.
Bug (wyjściowa jedenastka): M. Janasz, A. Gołębiewski, D. Maryniak, K. Kucharczyk, M. Maciak, A. Parobczyk, P. Podleś, K. Ryczkowski, M. Nikodemski, A. Szymański, Ł. Kamiński.
Kolejnym rywalem zespołu rezerw będzie drużyna Płomienia Nuna. Mecz zostanie rozegrany w Nunie w niedzielę 12 września.