Dziś jest 24 kwietnia 2024 r., imieniny Grzegorza, Horacego

Remis z Łomiankami

(Zam: 07.06.2011 r., godz. 11.08)

1:1 zakończyło się spotkanie pomiędzy WKS Rząśnik a zespołem KS II Łomianki. Bramkę dla drużyny trenera Łukasza Zalewskiego strzelił Grzegorz Abramczyk.

Mecz WKS-u Rząśnik z KS II Łomianki został rozegrany w niedzielę 5 czerwca w Rząśniku. Od pierwszych minut premierowej odsłony lepsze wrażenie sprawiali na boisku gospodarze. Dobrą okazję miał w 11. Minucie Grzegorz Abramczyk, ale jego strzał głową bez większych problemów obronił bramkarz gości. W kolejnych minutach coraz aktywniejszy był Mariusz Dziczek, który próbował kilkukrotnie uderzać zza pola karnego. Świetnej szansy gospodarze nie wykorzystali również w 26 minucie. Bramkarz gości interweniował poza polem karnym, zostawiając bramkę pustą, Bartłomiej Łaskarzewski nie zdecydował się na oddanie strzału, podał do Łukasz Zalewskiego, którego mocny strzał zatrzymał się, niestety, na poprzeczce bramki przeciwnika. Goście w pierwszych 45. minutach ograniczyli się do kilku groźnie zapowiadających się kontr, ale były one skutecznie powstrzymywane przez ofiarnie grających defensorów WKS-u.

Po zmianie stron do gry lepiej weszli piłkarze Łomianek. W 54. minucie piłka po wyrzucie z autu trafiła do nadbiegającego piłkarza gości, który dobrym uderzeniem nie pozostawił bramkarzowi WKS-u żadnych szans. Stracona bramka podrażniła ambicje rząśniczan, którzy przeprowadzili prawdziwy szturm na pole karne rywali. Upragniona bramka padła w 71. minucie. Kapitan gospodarzy, Grzegorz Abramczyk, wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Zalewskiego i wyrównał stan rywalizacji. Zmobilizowało to rząśniczan do jeszcze bardziej ofensywnej gry. Drużyna gości broniła się coraz głębiej, ładnym akcjom WKS-u brakowało jednak wykończenia. Najbliżej szczęścia był ponownie Abramczyk, ale jego strzał głową zatrzymał się na słupku, a seria dobitek zakończyła się tylko rzutem rożnym. Goście także mieli sytuacje po stałych fragmentach gry. Zarówno po strzale z rzutu wolnego, jak i uderzeniu po rzucie rożnym, dobrze interweniował Gałązka. W doliczonym czasie gry uderzenie Dawida Zalewskiego poszybowało minimalnie nad bramką Łomianek i chwilę później sędzia zakończył mecz. Wynik remisowy nie jest do końca zasłużony, z gry więcej mieli bowiem gospodarze, byli jednak nieskuteczni.

W ostatniej kolejce awans do ligi okręgowej zapewniła sobie KS Wesoła, wcześniej zrobił to Bóbr Tłuszcz. O utrzymanie się w A-klasie rywalizują Amigos Warszawa z Koroną Jadów. WKS-owi Rząśnik pozostała walka o utrzymanie wysokiego trzeciego miejsca, które atakować będą piłkarze AON-u Rembertów i Łomianek.

WKS Rząśnik – KS II Łomianki 1:1 (0:0)

Bramka dla WKS-u: G. Abramczyk 71.

WKS: R. Gałązka - Ł. Abramczyk, P. Kulesza, D. Zalewski, Z. Kałek - Ł. Zalewski, Ł. Gałązka, K. Borowski, B. Łaskarzewski, M. Dziczek - G. Abramczyk.

Kolejnym rywalem ligowym drużyny z Rząśnika będzie pewnie liderujący w tabeli Bóbr Tłuszcz. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 11 czerwca o godzinie 16.00 w Tłuszczu.

Dąb Wieliszew – KS Wesoła 0:4
Rządzą Załubice – Wisła Jabłonna 2:2
Mewa Krubin – Rotavia Nieporęt 1:1
AON Rembertów – Legion II Warszawa 2:0
Bóbr Tłuszcz – Amigos Warszawa 3:1

1. Bóbr Tłuszcz 60 86-25
2. KS Wesoła 57 93-30
3. WKS Rząśnik 46 58-31