Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, BogumiłyZa wasze serce i dobroć

(Zam: 31.05.2011 r., godz. 11.20)

W rodzinnej atmosferze 28 maja w Somiance świętowano już po raz piąty Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Bogdan Pągowski.

Goście zebrali się na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury. Tam można było odwiedzić szereg stoisk, przygotowano miejsce zabaw dla dzieci. Alejki zachęcały gości do spacerów. Wśród nich były rodziny zastępcze wraz z dziećmi, przedstawiciele władz. m.in. wójt Andrzej Żołyński, radni powiatowi, wolontariusze, sponsorzy, reprezentanci inwetyucji. Wydarzenie otworzyła dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Krystyna Kurowska. Uroczystość była nie tylko okazją do podziękowania rodzicom zastępczym za ich zaangażowanie w opiekę nad wychowaniem dzieci, ale także promocji rodzicielstwa zastępczego.

- Trzeba coraz więcej ludzi dobrej woli, którzy zainteresują się dzieckiem i zechcą odpowiedzieć na jego potrzeby – mówiła członek zarządu powiatu odpowiedzialny za sprawy społeczne Teresa Trzaska. – Za wasze serce, dobroć, pomoc serdecznie państwu dziękujemy i zapewniamy o naszej gotowości pomocy. Bądźcie światłem dla świata – zwróciła się do rodziców zastępczych.

Podkreśliła przy tym, że na ostatniej sesji powiatowi radni zwiększyli kwotę pomocy rodzinie zastępczej na utrzymanie dzieci powyżej siódmego roku życia.
Wręczyła też rodzicom zastępczym puchary i książki.

- Obdarzacie dzieci miłością, by ta dawała owoce. W ten sposób budujecie cywilizację miłości, o co prosił papież Jan Paweł II – powiedział ks. dziekan Waldemar Krzywiński, który poprowadził krótką modlitwę.

Podczas imprezy wypuszczono do góry balony z karteczkami, na których dzieci i ich opiekunowie napisali swoje marzenia.

Wydarzenie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Gminny Ośrodek Kultury w Somiance oraz rodziny zastępcze.

J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta