Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, BogumiłyStart w wybory

(Zam: 25.02.2020 r., godz. 09.48)

Wybory ogłoszone, najistotniejsi kandydaci są już znani opinii publicznej. W sumie niedługo się to rozstrzygnie. To już, w momencie, gdy piszę felieton, mniej niż trzy miesiące. Bach… i będzie po krzyku. Myślę, że niektórzy kandydaci nie zdążą się nawet dobrze rozgrzać.

Można snuć śmiało pierwsze rozważania o możliwych scenariuszach. Andrzej Duda jest w tym momencie z pewnością faworytem. Każdy to rozumie, niektórzy udają, że jest inaczej. Jako urzędujący prezydent ustrzegł się poważniejszych wpadek. Był widoczny i aktywny w ważnych, polskich sprawach. Przede wszystkim współtworzył przełom w kwestiach bezpieczeństwa naszej ojczyzny. Zarówno dyplomatycznego, wojskowego, jak i surowcowego. Wielkim atutem Andrzeja Dudy jest swoboda i klasa wypowiedzi przy najróżniejszych okazjach. Wielokrotnie byłem naprawdę pod wrażeniem jego wystąpień i nie jest to tylko moja obserwacja. To bardzo ważne, bowiem komunikacja z wyborcami to podstawowa sprawa w ewentualnej reelekcji. A jak wygląda początek u innych kandydatów? Trzeba powiedzieć, że nie najlepiej. Przede wszystkim przedstawicielka Platformy Obywatelskiej, pani Małgorzata Kidawa-Błońska zaczęła gorzej niż anemicznie. Po ogłoszeniu jej kandydatury właściwie jej nie było w mediach, ponieważ w PO toczył się bój między tuskowcami i schetynowcami. Bój, dodajmy, nieskończony, w którym jednak bitwę o lidera PO zdecydowanie wygrali tuskowcy. Pani Kidawa-Błońska zdążyła jednak na starcie zaliczyć kilka poważnych potknięć, głównie słownych lapsusów upodabniających ją do Ryszarda Petru, czy Bronisława Komorowskiego. Oprócz tego nigdzie nie pojawia się bez promptera, co podważa jej samodzielność. To poważny cień na jej wizerunku, na starcie w kampanię. Potknięcia i niesamodzielność określą ją ostatecznie, czy uda jej się pójść do przodu i odbić od tego coraz poważniejszego problemu? Zobaczymy, czy jest w stanie to zrobić. A może zostanie zmieniona na innego kandydata, co jeszcze od strony formalnej jest możliwe?
Słabiutko również u Roberta Biedronia. Myślę, że najcelniej można porównać go do gwiazdy, która zgasła, zanim zdążyła zaświecić się na dobre. Wygląda na to, że największą jego zaletą jest fakt, że jest niegroźny dla lidera partii Nowej Lewicy, starego komunistycznego cwaniaka Włodzimierza Czarzastego.
Od dość dawna wróbelki ćwierkały o TVN-owskiej kandydaturze Szymona Hołowni. Nic dziwnego, media to przecież nie czwarta, lecz pierwsza władza. Mimo że TVN wyraźnie słabnie w ostatnich miesiącach, to nadal zachowuje duże wpływy w liberalno-lewicowej części polskiego społeczeństwa. Ale i ten kandydat zaczął właściwie od falstartu. W każdym razie, pierwszy swój spot wyborczy wycofał po powszechnej krytyce i na razie pozostał po tym niesmak.
Inaczej jest z pozostałymi dwoma kandydatami. Można powiedzieć, że to ludzie w ciekawy sposób formułujący myśli, spokojni i wyważeni. Władysław Kosiniak-Kamysz zgrabnie wyszedł z klinczu, jakim były dla niego eurowybory i trzyma się centrowej, spokojnej retoryki. Nowo odkryta chadeckość PSL-u co prawda śmieszy i jest w znaczącej mierze pustą retoryką, jednak muszę uznać, że to był dość sprytny ruch. Krzysztof Bosak natomiast oprócz tego, że jest ciekawym dyskutantem, na razie jest najmłodszym kandydatem na prezydenta, co przyciągnie część młodych ludzi do tej kandydatury. Ma jednak niezbyt mocne i raczej skłócone zaplecze, co powoduje, że osiągnięcie przez niego w pierwszej turze wyniku na poziomie 6-7% byłoby wg mnie wielkim sukcesem.
Kto wejdzie do II tury? Prawdopodobnie Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska. Choć trzeba powiedzieć, że agresja, jaką prezentuje prawie całe PO-wskie środowisko może doprowadzić do tego, że któryś z kandydatów z drugiego szeregu ją wyprzedzi. Agresja jest bowiem źle odbierana przez ludzi centrum, których głosy w pierwszej turze będą rozdzielać się na wszystkich kandydatów. Sądzę, że im bardziej agresywna będzie kampania jedynej (na razie) kandydatki w tych wyborach, tym mniej ludzi centrum na nią zagłosuje. W mojej ocenie elektorat 3 kandydatów (Hołownia, Kosiniak-Kamysz i Bosak) będzie miał spory potencjał poparcia Andrzeja Dudy w drugiej turze. Elektoraty pozostałej dwójki kandydatów będą w drugiej turze skłaniać się ku pani Kidawie-Błońskiej. Ale cały czas możliwy jest wariant zwycięstwa Andrzeja Dudy w pierwszej turze, którego prawdopodobieństwo wg mnie będzie rosnąć.
Czekają nas z pewnością wielkie emocje. Totalitarna opozycja czuje swoją słabość, stąd poszukiwanie wsparcia u eurokomunistów z Brukseli, co jednoznacznie kojarzy się osiemnastowieczną targowicą. Z poczucia słabości, a także z zaślepienia i nienawiści wynikają również plugawe, skandaliczne ataki kodziarzy na urzędującego prezydenta i symbole państwa polskiego, wykonywane z wysokim prawdopodobieństwem na zlecenie sztabu wyborczego pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, co o niej, mówiąc delikatnie, nie najlepiej świadczy.
Marek Głowacki

Komentarze

Niech żyje Polska.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.02.2020 r., godz. 11.24
Prezydent Andrzej Duda w tym tygodniu będzie kontynuował kampanijny objazd po kraju na pokładzie DudaBusa; odwiedzi mieszkańców Mazowsza, Małopolski oraz Śląska W tym tygodniu starający się o reelekcję prezydent we wtorek spotka się z mieszkańcami Sochaczewa (Mazowsze). W środę odwiedzi Garwolin (Mazowsze). Natomiast w czwartek Andrzej Duda uda się do Małopolski - odwiedzi Rabkę-Zdrój oraz Limanową. W piątek DudaBus z prezydentem na pokładzie pojawi się w Kozienicach na Mazowszu. Z kolei w sobotę planowana jest wizyta Andrzeja Dudy na Śląsku, gdzie spotka się z mieszkańcami: Wodzisławia Śląskiego, Bytomia oraz Tarnowskich Gór. Kampania prezydenta Andrzeja Dudy rozkręca się, coraz więcej banerów Andrzeja Dudy w Wyszkowie. Druga ważna informacja to, że do sztabu MKB chce się dołączyć nielubiany przez Polaków Donald Tusk. To może zdemolować działania sztabu MKB jak również zdezorientować działania sztabu Sz. Hołowni, w którym jest wielu współpracowników byłego premiera. Wojna przeciwko PAD wzrośnie a to pomoże obecnemu prezydentowi bo ludzie chcą spokoju.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.02.2020 r., godz. 20.08
Rola Tuska jest rzeczywiście dwuznaczna. Z jednej strony jasnym jest, że bał się stanąć w szranki z Andrzejem Dudą. Był namawiany. Nie zdecydował się, sprawiając zawód wielu swoim zwolennikom z PO. Kidawa – Błońska jest kandydatem drugiego rzutu. Teraz niby ją popiera, ale nie jest tajemnicą, że ludzie Tuska wspierają również Hołownię. Gra więc na dwóch fortepianach, osłabiając tym samym i tak słabą Kidawę – Błońską. Oprócz tego jego oficjalne wsparcie ma słabą moc. Tusk, całkiem niedawno, przed eurowyborami, próbując wejść do polityki narobił tylko Koalicji Europejskiej problemów i doprowadził do jej klęski, a później rozpadu.
pełna sala ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.02.2020 r., godz. 20.32
Na spotkanie z Małgorzatą Kidawą – Błońską jej sztab wyborczy wynajął małą salkę na kilkadziesiąt osób. Była pełna !!! I właśnie o to chodziło. Jest jednak mały szczegół, kilkadziesiąt osób na spotkaniu z kandydatem na radnego to sporo, ale z kandydatką na prezydenta ? Tymczasem spragnieni sukcesu działacze PO umieszczają z tryumfem zdjęcia pełnej sali w intenecie. Można się bardziej ośmieszać ? Oczywiście tak.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.02.2020 r., godz. 20.42
Pani Kidawa - Błońska stwierdziła dziś, że elektorat PiS " nie czyta gazet, nie korzysta z internetu". Takie wyobrażenia ma to towarzystwo o Polakach. Biedni, ograniczeni i zaślepieni nienawiścią ludzie.
do Głowackiego
Dodane przez jan, w dniu 26.02.2020 r., godz. 00.28
" biedni, ograniczeni i zaślepieni nienawiścią ludzie" powiedziałeś o 2o.42 o ludziach których nawet nie znasz!....aż tak bardzo nienawidzisz ludzi? dlaczego? a ta robota którą odwalasz w internecie to za co ? płacą ci za to? lepiej się po tym czujesz?
Dodane przez abdul, w dniu 26.02.2020 r., godz. 08.57
Naczelny, propagandzista pisu w akcji.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.02.2020 r., godz. 09.25
To nawet nie naczelny propagandzista, to naczelna szczujnia wyszkowska.
reelekcja
Dodane przez Ola, w dniu 26.02.2020 r., godz. 13.54
Panie Marku dzięki za świetny felieton oraz analizę szans poszczególnych kandydatów. Będzie trudno ale myślę że obecny prezydent Andrzej Duda powtórzy sukces z 2015 roku.
Wpis 26 lutego, 00.28
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.02.2020 r., godz. 18.30
Panie janie, znam bardzo wielu ludzi wspierających dzisiejszy rząd. Mogę pana zapewnić, że dużo czytają i korzystają z internetu. To przecież ci ludzie utrzymują takie czasopisma jak Nasz Dziennik, Sieci, Gazeta Polska, czy Do rzeczy, lub portale w/w pism, a także wiele, wiele innych. Jak można więc pleść takie bzdury jak to uczyniła pani Kidawa – Błońska na spotkaniu w Piasecznie ? O czym to świadczy ? W mojej ocenie o pogardzie w stosunku do Polaków i zaślepieniu nienawiścią. To nie wróży pani Kidawie – Błońskiej nic dobrego. Pisałem o tym już w felietonie i postawiłem znak zapytania – czy będzie potrafiła odbić się od problemu, nie tylko wizerunkowego, który określają jej ciągłe wpadki ? Na razie nie potrafi. To jasne.
pan od Palikota i Internauta
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.02.2020 r., godz. 18.32
Zapoznałem się z felietonami pana od Palikota i Internauty. Boki zrywać. Po raz drugi w krótkim okresie czasu mają prawie ten sam tytuł felietonu. Internaucie, który opowiada się jednoznacznie po stronie Konfederacji jest więc bardzo blisko zarówno do pana od Palikota, jak i do PSLu. Ciekawe. Choć jednak trochę zaskakujące. Co ich łączy ? Czy tylko nienawiść do PiSu ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.02.2020 r., godz. 19.10
Politycy PSLu coraz częściej mówią o potrzebie ustąpienia pani Małgorzaty Kidawy – Błońskiej z kandydowania i przekazania swojego poparcia Władysławowi Kosiniakowi – Kamyszowi. To wariant trudny, ale jeszcze możliwy podobnie jak zastąpienie jej Donaldem Tuskiem. Czy POwcom starczy bystrości umysłu i odwagi ?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 27.02.2020 r., godz. 10.56
panie Głowacki, zalecam kubeł zimnej wody
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 27.02.2020 r., godz. 11.00
jestem w trakcie słuchania w senacie bredni, które wygłasza główny inspektor sanitarny, zaleca przede wszystkim zachowanie dobrego stanu ducha!
Dodane przez fan, w dniu 27.02.2020 r., godz. 12.05
Słuchałem wiceministra zdrowia a zarazem senatora. Spokój, konkret pełna informacja. Ministerstwo zdrowia jest na pełnych obrotach bo mamy także epidemię grypy. Zachorowania na grypę- 2 miliony zachorowań kilkanaście tysięcy hospitalizacji, 28 osób nie żyje. Wirus korona to pikuś, żeby nie to, że jest nowy i nierozpoznany. W Polsce kilkaset badań na obecność wirusa, 50 podejrzeń o możliwość zarażenia koronowirusem jest w trakcie badania, 0 zarażenia wirusem w Polsce. 80 % przypadków to spokojny przebieg tej infekcji. Polacy to mądry naród i nie wpadniemy w panikę, może gdy opozycja zacznie straszyć na potęgę to będą zawirowania.
Narodzie bądź spokojny
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.02.2020 r., godz. 12.14
Bądźmy spokojni o koronawirusa, o służbę zdrowia, o gospodarkę. Wszak rząd powierzył Polskę Matce Boskiej.
Niech żyje Polska. PAD
Dodane przez Anonim, w dniu 27.02.2020 r., godz. 13.24
Niemiecki dziennik Frankfurter Allegemeine Zeitung kilka dni temu opublikował artykuł, w którym informuje że 2018 rok był pierwszym w którym więcej osób do Polski wróciło niż z niej wyjechało. Artykuł jest oparty na danych statystycznych GUS, z których wynika, że liczba Polaków przebywających czasowo za granicą w 2018 roku zmniejszyła się o 85 tysięcy w stosunku do roku poprzedniego, po raz pierwszy od naszego członkostwa w UE, a więc od 2004 roku. Niemiecki dziennik ocenia, że jest to zasługa dobrej sytuacji gospodarczej w Polsce, spadku bezrobocia, wysokiego wzrostu płac, licznych programów społecznych (przede wszystkim programu 500 plus), a także sprawnej polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości. To rzeczywiście zaskakujące, bo do tej pory jeżeli nawet niemieckie media informowały o dobrej sytuacji gospodarczej w Polsce, to nie było to wiązane z dobrym zarządzaniem krajem przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Na takie, a nie inne opinie o Polsce prezentowane w niemieckiej gazecie mają wpływ jak się wydaje nie tylko informacje pochodzące z naszego kraju ale przede wszystkim raporty ważnych instytucji międzynarodowych. Przypomnijmy, że na przykład w nowym raporcie Banku Światowego z października poprzedniego roku, dotyczącym sytuacji w gospodarce znalazła się informacja, że wzrost gospodarczy w Polsce przekroczy 4% PKB (wg. wstępnych szacunków GUS wyniósł dokładnie 4% PKB).
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.02.2020 r., godz. 15.08
Polacy faktycznie wracają do Polski. Po żonę, po dzieci, po psa.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 27.02.2020 r., godz. 18.34
Pani Olu, dziękuję za miłe słowa. To, czy Andrzej Duda powtórzy swój sukces wyborczy z 2015 zależeć będzie od jego pracy, energii i pomysłowości oraz poziomu wsparcia jakie da mu zarówno Zjednoczona Prawica, jak i liczne grono sympatyków. A nie zapominajmy o licznych czynnikach zewnętrznych, które mogą działać niekorzystnie. Punkt startu jest bardzo dobry. Nawet nie ma porównania do tego co było przed 5 laty. Ale cała sytuacja jest zupełnie inna. Z jednej strony obóz patriotyczny jest silniejszy ( np. media, nowi ludzie) ale też z części osób wspierających zeszło powietrze. Z drugiej zjednoczona targowica nie straciła zbyt wiele ze swoich zasobów i jak pokazują dotychczasowe działania, atak na prezydenta będzie brutalny i bezwzględny. Każda prowokacja, każda manipulacja jest możliwa. Nie wykluczam nawet mordów politycznych ze strony totalsów albo innych aktów agresji. Pięć lat temu eleganckie, ośmiorniczkowe towarzystwo było pewne siebie, nieprzygotowane i zaskoczone nową dla siebie sytuacją. Nie potrafili na nią zareagować. Dziś mają wyszkolone i przygotowane bojówki, które mogą uruchomić w każdej chwili. Notabene bojówki te szkoliły się m.in. w naszym mieście – pierwsze występy miały miejsce w naszej bibliotece 3 lata temu.
Wpis 13.24
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 27.02.2020 r., godz. 18.55
Parametry gospodarcze za miniony rok są bardzo dobre. Podobnie jest z perspektywami na ten i przyszły rok. Udział naszej władzy, zarówno prezydenta Dudy, jak i rządu Zjednoczonej Prawicy w tych sukcesach jest oczywisty. To, że niemiecki dziennik to zauważa oznacza, że niektórzy niemieccy dziennikarze wyzwalają się powoli spod kurateli różnych „autorytetów” z Gazety Wyborczej oraz jej różnych mutacji, oczerniających Polskę po wszystkich targach Europy i świata. Jednak nie ulega wątpliwości, że niedługo będziemy mieli korektę parametrów gospodarczych w dół. Sprawa epidemii koronawirusa uderzy rykoszetem każdy kraj. W Polskę również. Szczęśliwie najbardziej dotkliwe, bezpośrednie skutki nie będą dla nas drastyczne ze względu na niewysoki poziom współpracy gospodarczej Polski z Chinami.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 27.02.2020 r., godz. 19.10
Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Gazety Polskiej powiedział bardzo ważne słowa. Ich sens jest taki – Andrzej Duda ma olbrzymie szanse na zwycięstwo. Musi jednak, a razem z nim cała Zjednoczona Prawica i sympatycy pracować do ostatniej minuty kampanii tak jak przed 5 laty. Osobiście nie widzę takiej mobilizacji. A dla sztabu Andrzeja Dudy bardzo słuszną radę przekazała niedawno publicystka, pani Aleksandra Jakubowska mówiąc następujące słowa : potrzebny jest jeden woźnica z porządnym batem w ręku. Myślę, że zarówno w słowa J. Kaczyńskiego, jak i w radę pani Jakubowskiej powinni wsłuchać się również wyszkowscy PiSowcy. Odnoszę wrażenie, że znajdują się oni jeszcze w fazie snu zimowego. Nie są zauważalni. Czy zdążą się obudzić do 10 maja ?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.02.2020 r., godz. 21.29
Już siebie widzi Głowacki jako tego woźnicę z batem (porządnym) w ręku, już prawie w ogródeczku, już się z gąską wita...
W bibliotece ufundujmy tablicę pamiątkową.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.02.2020 r., godz. 21.46
Proponuję aby w wyszkowskiej bibliotece (po odzyskaniu niepodległości oczywiście) odsłonić pamiątkową tablicę z takim np. napisem - " Na tym miejscu w roku 2017 szkolił się na spotkaniu z Pawłowiczową oddział KEDYW-u KOD, OSA i Obywateli RP w składzie : i tu 34 nazwiska i pseudonimy, przekształcony następnie w Lotną Brygadę Opozycji. Chwała bohaterom ".
do Głowackiego
Dodane przez janek, w dniu 27.02.2020 r., godz. 22.48
.... "nie wykluczam nawet mordów politycznych totalsów" ......tak napisał Głowacki 27 lutego o godz 18. I co o tym sądzicie? Może trzeba pomóc Głowackiemu, jakiś doktor-specjalista od głowy? Proszę potraktujcie sprawę jako pilną!
Dodane przez Anonim, w dniu 28.02.2020 r., godz. 06.13
Ale się Eychler nakręca. Każde wybory to woda na młyn dla tego faceta. Wściekłość w nim buzuje.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 28.02.2020 r., godz. 07.48
A na miejscu drugiego ważnego wydarzenia czyli w pobliskim kościele św. Wojciecha proponuję ufundować kamień z napisem : "W tym miejscu bohaterski członek Młodzieży Wszechpolskiej (imię i nazwisko) uciekając ze zdobytym pod biblioteką opozycyjnym banerem, po bestialskim pościgu skrył się księdzu pod sutannę. Parafianie.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 28.02.2020 r., godz. 07.56
pisi, pan Morawiecki chciał być prymusem w PE w kwestii podatków, tymczasem pominęli jedną z ustaw, natomiast drugiej nie zrozumieli, w rezultacie muszą odrobić powtórnie lekcję - chwała Senatowi za dyskusję o koronawirusie, pisi posłuchali i w Katowicach imprezę zmieniają, natomiast poniedziałek w tym temacie w sejmie to będzie pokazówka jak PAD dba o zdrowie Polaków, już wiadomo, że opozycja będzie miała bardzo ograniczony czas wystąpień, natomiast nagroda ok. 45tys zł dla szefowej kancekarii sejmu uzasadniona, wszak kobieta broniała list poparcia do KRS z taką determinacją jak pisi prezesa w kwestii wież - te tysiące, miliony, miliardy im się po prostu należą i już
Polityczne mordy
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 28.02.2020 r., godz. 17.51
Pan Głowacki miał zapewne na myśli mordy pisowskich polityków, mordę Pawłowiczowej, mordę Terleckiego, mordę Szydło (zwłaszcza jej męża) i wiele, wiele innych. W tym towarzystwie mordą, zwłaszcza krzywą dysponuje większość.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.02.2020 r., godz. 19.07
Pani olu, głębia pani przemyśleń robi na mnie, jak zawsze piorunujące wrażenie. Ale, ale … co tam w gospodarce, jak kursy walut, kiedy krach finansowy ? Bardzo prosimy o garść refleksji. A co u Mateusza Kijowskiego ? Pani, zdaje się jest gdzieś blisko niego. Jak sobie radzi z nowym zawodem ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.02.2020 r., godz. 19.12
Dzisiejszy dzień jest bardzo kiepski dla totalitarnej opozycji. Były senator PO Józef Pinior został skazany na bezwzględne więzienie za przyjęcie łapówki….Doktryna Neumana słabnie Ani Tusk, ani Schetyna nie pomógł. Łapówkarstwo, machloje z VATem, bezkarność sędziowskich szajek kończą się. Ale co ważniejsze Polacy nie kupują histerii totalsów w sprawie onkologii i koronowirusa. Dobre sondaże dla Andrzeja Dudy są pochodną wielu czynników, m.in. tych dwóch, które wymieniłem.
kiedy Kidawa - Błońska zrezygnuje ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.02.2020 r., godz. 19.14
Czy Kidawa – Błońska zrezygnuje z kandydowania ? To temat nadal aktualny. Liczba jej wpadek jest już olbrzymia. Możliwości rozszerzenia elektoratu żadne. Należy nawet liczyć się z tym, że sporo osób z klasycznego elektoratu PO na nią nie zagłosuje, tylko wybierze Hołownię lub Kosiniaka – Kamysza. Przecież w dzisiejszym PSLu jest sporo dawnych POwców, a Hołownia też jest wspierany przez Tuska.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.02.2020 r., godz. 19.17
Niestety szczucie w wykonaniu Tuska i ferajny doprowadziło do ostrzelania biura poselskiego europosła Czarneckiego. Tak, niedawno pisałem, że może dojść do politycznych zabójstw, albo innych aktów agresji ze strony totalsów. Podtrzymuję ten pogląd. Jest to oczywiście możliwe, że robią to kolesie z KODu, czy innego smrodu. Niewykluczone, że nawet ci, którzy występowali już w Wyszkowie.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 29.02.2020 r., godz. 09.17
panie Głowacki, tak jak nie potafił pan posprzątać po prostu Wyszkowa, będąc radnym, tak teraz pańska formacja nie daje rady z zagrożeniem epidemiologicznym, gdyż nie ma nawet maseczek - pisi i pan jesteście w organizacji państwa na poziomie poniżej podstawowego, w kwestii kłamstwa, powiązań machlojskich itp, liderami, a jak się "rozwija" gospodarka to widać w rosnących cenach, że już nie odeślę do poważniejszych wskaźników, natomiast pomysł PAD aby podczas posiedzenia sejmu dowiedzieć się czegoś o wirusie, jest tak samo kuriozalnie jak ustawiczne przypisywanie mi koneksji z KOD
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.02.2020 r., godz. 09.27
A skąd pewność, że on sam sobie nie ostrzelał? Historia zna takie przypadki, zwłaszcza w waszym ugrupowaniu - patrz pożar Reichstagu.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.02.2020 r., godz. 10.08
Można mieć uwagi co do języka debaty jaką prowadzi tu pan Głowacki ale reprezentujący totalną opozycję ME bije wszelkie standardy demokratyczne a przecież Polacy umówili się na państwo demokratyczne, może mniej sprawne i szybko reagujące ale państwo, w którym prawa obywatela do wolności i wyboru swoich przedstawicieli są respektowane. Budzi zażenowanie, że ME chce odsłaniać tablice pamiątkowe dla bojówkarzy z KOD, w tym i dla niego, że zakłócali spotkanie PiSu w Wyszkowie z posłanką z naszego okręgu, panią Pawłowicz. Co ME przeszkadza, żeby takie tablice montować teraz, przecież w samorządzie rządzi ekipa sympatyzująca z totalną opozycją, ma pan wielu przyjaciół w spółkach komunalnych, urzędzie, dostał już wcześniej pieniądze na wrak pływający. A jaka była pana rola w tym spotkaniu z panią poseł? Zaskoczyliście organizatorów z PiS, że nie przewidzieli, że taka bojówka może pojawić się w Wyszkowie, po zdjęciach i filmikach w sieci widziałem jednak, że mieli niezły ubaw i rozrywkę. A czym ME się wyróżnił, żeby zasłużyć na wpis na tej tablicy pamiątkowej? Z tego co słyszałem z przekazu ME niósł torebkę z czymś w środku, natrafił na Głowackiego i rozmówcę przed salą na III piętrze, Głowacki zapytał co tam niesiesz, ME coś bąknął pod nosem, wtedy drugi rozmówca powiedział mów co masz bo dostaniesz w mordę, wtedy ME pokazał, że niesie sałatki (pewnie, żeby obrzucić panią poseł) i dokonano "zatrzymania prewencyjnego". Może nie miałeś zamiaru ME albo ściągnięta przez ciebie bojówka do Wyszkowa, obrzucić panią poseł sałatką, za to chcesz ufundować sobie i twoim znajomym tablicę ? Uff postawa wybitnie patriotyczna. Dziesięć dni później odbyło się spotkanie klubu Gazety Polskiej z redaktorem Sakiewiczem w piątą rocznicę działalności klubu. Przybyliście na nie ale tu już zaskoczenia nie było, szybko was zidentyfikowano m.in bojówkarza Szczurka czy Bajkowskiego, który usiadł w pierwszym rzędzie i nagrywał z lubością. Nawet nie próbowaliście zakłócić spotkania, bo organizatorzy byli przygotowani, ktoś mógł zgasić światło a inni mogliby zrobić wam WYpad, który zapamiętalibyście do końca świata i jeden dzień dłużej. Jak niepyszni wyszliście z sali i chcieliście pokrzyczeć przed biblioteką gdy wychodziłby Sakiewicz ale tu następne nieszczęście, ktoś zabrał wam chorągiew i klapa, bo jak się pochwalić i nagrać bez swojego znaku. Oddział KEDYW-u KOD, OSA i Obywateli RP polegli w Wyszkowie na całej linii, szedłem ul. Kościuszki i widziałem jak szliście poskarżyć się na Policję. Pytam po raz kolejny, w czym jest powód do chwały, że zorganizowaliście burdę w samorządzie wyszkowskim rządzonym przez Totalsów ? Organizujcie sobie spotkania z MKB, mi to nie przeszkadza ani nie powoduje, żadnych emocji. Czy jak paliliście świeczki przed sądem w Wyszkowie ktoś wam przeszkadzał ? Najwyżej wzbudzacie politowanie, normalnie obciach. PS. Rozumiem polemiki ME z panem Głowackim. Tych kolejnych porażek swoich w porównaniu z sukcesami, klarownością poglądów i czynów pana Głowackiego nie możesz przeżyć. Gdzie twoje zastępy zwolenników ? Pójdź 1 Marca do kościoła i się pomódl.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.02.2020 r., godz. 12.59
Pierwszego marca owszem będę się w kościele modlił, za ofiary tych bandytów, których wizerunki nosicie na koszulkach i banerach.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.02.2020 r., godz. 13.18
Pokazanie środkowego palca ma na celu wku...nie przeciwnika.
Dodane przez Do oli, w dniu 29.02.2020 r., godz. 14.47
Tak z obrzydzeniem wysłuchiwała ola dyskusji w Senacie o zagrożeniu koronawirusem, przede wszystkim wystąpienia agresywnego Wadima Tyszkiewicza kojarzonego z KO. Co z tej debaty się przebiło ? Sprawa pojedynku na korzystanie z dozowników i mycie rąk przez marszałków Senatu, obecnego marszałka Grodzkiego i poprzedniego marszałka Karczewskiego, obu lekarzy. Najpierw Grodzki odpalił dozownik z płynem antybakteryjnym kciukiem, później Karczewski pouczył Grodzkiego, że nie naciska się kciukiem bo na kciuku jest NAJWIĘCEJ BAKTERII, naciska się np łokciem. I tu kolejna sprawa mijania się z prawdą marszałka Grodzkiego. który nie potrafi inaczej - odpowiedział : NIE NACISKAŁEM KCIUKIEM DOZOWNIKA. I dodał, że „czasem granica między rzeczowością a śmiesznością bywa dla niektórych zbyt cienka". Jednak nie minęło wiele czasu jak po internecie krążyło nagranie wideo jak Grodzki robi to kciukiem. POWIEDZIAŁ NIEPRAWDĘ. DOPIERO PO PEWNYM CZASIE PRZYZNAŁ SIĘ DO BŁĘDU I ZARAZEM DO KŁAMSTWA. Dlaczego to nie może dziwić. Inna sprawa, że wygląda jakby opozycja chciała, żeby w Polsce pojawił się koronawirus. Jeden z kandydatów na prezydenta chciał pojechać do Chin bo teraz podróż do Chin jest tańsza. Gdzie tu odpowiedzialność, którą powinna mieć pierwsza osoba w państwie ? Czy nie słyszą, że szczepionka na koronawirusa lub sposób walki z tą infekcją będzie znany co najmniej za kilkanaście miesięcy ? Posłowie i senatorowie KO, wczoraj histeryzowali, że władze PiS ukrywają osoby chore na ten wirus i ogłoszą pierwszą osobę zarażoną dzisiaj, żeby zakryć konwencję MKB i Koalicji Obywatelskiej. Nic się takiego nie stało i pokazała ta konwencja miernotę tej kandydatki. To było jednak do przewidzenia.
Dodane przez Mowa nienawiści., w dniu 29.02.2020 r., godz. 15.05
W Polsce toczy się dziwaczny spór na temat rzekomego ukrywania pierwszego przypadku koronawirusa. Opozycja antypisowska usiłuje narzucić narrację, jakoby zarażony pacjent był ukrywany przez rząd. Wydaje się, iż dla każdego racjonalnie myślącego człowieka narracja ta jest bezsensowna. A jednak są media i ludzie, którzy sprzedają to bez zmrużenia oka. Dlaczego? Moim zdaniem właśnie dlatego, by przypadkiem podziały w społeczeństwie nie były zasypywane, albowiem w obliczu zagrożenia ludzie kierują się w stronę tych, którzy mogą temu zagrożeniu zapobiec bądź złagodzić jego skutki czyli w kierunku PiS. Zaś do tego - w obliczu ostrej walki politycznej - nie wolno dopuścić. Jednym z centrów antypisowskiej narracji i źródeł świadomego tworzenia głębokich podziałów w społeczeństwie jest Gazeta Wyborcza, która od lat korzysta z uprzywilejowanej pozycji na polskim rynku medialnym. Ciekawym miejscem są fora internetowe tejże gazety. Popatrzmy, dla przykładu, na kwestię wymiany zdań na temat koronawirusa między prof. dr hab. Alicją Chybicką (senator PO) a prof. dr hab. Łukaszem Szumowskim (ministrem zdrowia w rządzie PiS). Na łamach Gazety Wyborczej prof. Chybicka zarzuca rządowi świadome ukrywanie zarażonego pacjenta, zaś prof. Szumowski odpiera zarzut i zaleca jej uzupełnienie wiedzy w zakresie wirusologii. Kto ma rację? No cóż, jeśli ktoś stawia zarzut, powinien go udowodnić, a tymczasem prof. Chybicka zamiast twardych dowodów stosuje domniemanie, zaś po stronie prof. Szumowskiego stoją konkretne testy. Ważne jest bowiem, jak komentują ten materiał internauci portalu gazeta.pl. W zasadzie pod artykułem nie ma ani jednego głosu odwołującego się do merytorycznych argumentów. Mamy tu czysty jad, nienawiść i wściekły atak na ministra zdrowia. Oto kilka cytatów: "Minister a zwykły cham". "Następny magisterek poucza profesorów?" "Zieloną wyspę od koronawirusa po prostu mamy za PiSu...... aż się wierzyć nie chce, że dookoła jest, a u nas nie ma". "Chamstwo pisich urzędasów jest już przysłowiowe". "Debil nie minister". "Te matoły udają że nie ma, w końcu zawierzyli Polskę matce boskiej i sprawa załatwiona".
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.02.2020 r., godz. 16.28
Panie Głowacki, pisowska zaraza minie, ale wstyd zostanie.
do Anonima z godz. 10.08
Dodane przez WWY, w dniu 29.02.2020 r., godz. 17.33
W środowisku, które Eychler popiera i do którego się zalicza, jest to normalne zachowanie. Chamstwo, agresja, brak szacunku do ludzi o odmiennych poglądach i wartościach oraz wynikające z tego poczucie wyższości. Tak jak piszesz, do Wyszkowa może sobie przyjechać Kidawa-Błońska, KODomici i ich fani mogą sobie palić świeczki pod sądem, mogą sobie organizować marsze strajkujących "nauczycieli" i nikt im nie będzie przeszkadzał, ludzi ze środowiska prawicowo-konserwatywnego to nie obchodzi, tzn. może obchodzi co "u rywala" się dzieje, ale nie widzą powodu by tam chodzić i robić jakieś rozróby, co najwyżej pójdą, żeby popatrzeć i się pośmiać. Środowisko lewaków w dodatku lubi sobie przypisywać chwalebne postawy i idee, a oponentom - swoje rzeczywiste zachowania, o których pisałem kilka liniejk wyżej. Przykładem choćby wlaśnie Eychler, gość ma faszystowskie ciągoty - nienawidzi Kościoła i ludzi o odmiennych poglądach, nie może przeboleć, że rządzi ugrupowanie wybrane w demokratycznych wyborach, bredzi coś tam o rozliczeniach i więzieniach, ale wszystkich wyzywa od faszystów.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 29.02.2020 r., godz. 21.13
Małgorzata Kidawa - Błońska nie chciała ani Tuska, ani Bolka na swojej konwencji. Czyżby zaczęła myśleć, czy może to wpływ doradców ? Niezależnie od tego, jak wyglądał proces decyzyjny sądzę, ze z punktu widzenia kampanii to słuszna decyzja. Pisałem zresztą o tym, że wsparcie Tuska to pocałunek śmierci. Ale z drugiej strony jak podziała to na liczne sierotki po Tusku, na tzw. twardy elektorat PO, że Kidawa wstydzi się "króla Europy " ?
do Głowackiego
Dodane przez wiaterek, w dniu 01.03.2020 r., godz. 00.05
proszę Pana, kiedy czytam co Pan pisze to myślę że rozum już odjęło!
1 marca- radosne święto wojny domowej
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 01.03.2020 r., godz. 03.57
Wojny domowe się zdarzają. Niestety. Zawsze zostawiają po sobie głębokie rany. Rany da się leczyć. Na pewno ciągłe ich rozdrapywanie nie pozwoli zabliźnić się im nigdy. Czy my, Polacy, będziemy w stanie jako naród kiedykolwiek dorosnąć, przestać nieładnie bawić się w żołnierzyki, poważnie porozmawiać o naszej wspólnej, trudnej historii? Pozwolić ranom się zagoić i spojrzeć w przyszłość, pamiętając o własnych błędach z przeszłości. Tak, żeby już nigdy nie mogły się powtórzyć? Jesteśmy polityczną wspólnotą obywateli. Tego się w zasadzie nie wybiera, tak jak nie wybiera się koloru skóry, płci, orientacji seksualnej. Na naszą wspólną polityczną tożsamość narodową jesteśmy niejako skazani. Musimy nauczyć się wspólnie żyć. W przeciwnym razie znowu będziemy się zabijali. 1 marca czcimy żołnierzy wojny, w której obywatele polscy zabijali w walce, a czasem mordowali bez walki innych obywateli polskich. Wybaczcie, nie będę świętował - ani teraz, ani nigdy."
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 01.03.2020 r., godz. 08.02
dyskusja w senacie o koronawirusie podjęta z inicjatywy opozycji, przy sprzeciwie pisich dała bardzo wiele cennych informacji i spowodowała lawinę zdroworozsądkowych zachowań ze strony rządzących: debata poniedziałkowa w sejmie, zamykanie niektórych obiektów, odwoływanie imprez masowych, procedury na lotniskach, dworcach, mobilizację wojewodów, naukę mycia rąk, edukację o zagrożeniu - oczywiście wszystko to jeszcze bardzo kuleje, ale presja na rząd została wywarta, teraz oni biorą pełną odpowiedzialność co dalej i jak
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 01.03.2020 r., godz. 08.18
Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, pan Donald Tusk ,jako osoba autonomiczna i nieazależna od jakiegoś prezesa,sam zrezygnował z kandydowania na prezydenta - wspiera czynnie kampanię kandydatki PO, występując z wykładami i wywiadami, jest również czynny w necie, co działa jak czerwona płachta na byka na pisich, czego dowodem są liczne ataki personalne na jego osobę, jak ten powyżej, pana Głowackiego - natomiast wytykanie Paniu Prezydentowi Lechowi Wałęsie brak aktywnego, czynnego, mobilnego zaangażowania w kampanię jest po prostu nieludzkie, zważywszy jego fizyczny stan zdrowia; były Prezydent, z wykształceniem elektryk, jest czynny w internecie, czym nie może pochwalić się prezes, zdaje się doktor prawa, ot i cała prawda
Dodane przez Anonim, w dniu 01.03.2020 r., godz. 09.48
Ola zejdź na ziemię, nie buja w obłokach.j
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 01.03.2020 r., godz. 18.05
Pani Olu, prezes nie potrafi nawet odebrać telefonu, nie mówiąc już o emailach. Człowiek bez prawa jazdy, bez karty i konta, ale za to posiadający bank. Nic dziwnego, że w szeregi PIS tak lgną dawni funkcjonariusze PZPR i SB, wszak to dziś oni zasilają rzeszę akolitów jego partii.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 01.03.2020 r., godz. 18.22
Pajacyk Angeli niezależny i autonomiczny ? Mówił, że polskość to nienormalność. A więc niezależny od polskości, zależny od niemieckich interesów i reprezentujący je. Nic nowego. Kto rozłożył polskie stocznie i chciał rozłożyć LOT ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 01.03.2020 r., godz. 18.38
Dziś święto Żołnierzy Wyklętych. Długo przywracaliśmy im godność. Dziś państwo polskie organizuje obchody ich święta. W całej Polsce. Tak być powinno. Po raz pierwszy jednak powiat wyszkowski zorganizował obchody w Wyszkowie, wcześniej było to na barkach różnych podmiotów społecznych. To wielki przełom na naszej wyszkowskiej ziemi. Rodziny bohaterów były w centrum uroczystości. Wojskowa oprawa, apel pamięci i salwa honorowa. Po raz pierwszy na Ziemi Wyszkowskiej. To wielka sprawa.
Dodane przez Buhahahaha, w dniu 02.03.2020 r., godz. 10.17
ola jesteś ślepa. Nawet prosta sprawa, MKB miała być elegancką, światową panią prezydent. A wyszło - kobieta z Ursusa. A co robili w Ursusie - traktory, czyli wyszło jak zwykle - MKB traktorzystka z początku komuny.
Dodane przez Buhahahaha, w dniu 02.03.2020 r., godz. 10.27
Po zachowaniu lemingów widzę, że koronawirus jest już w Polsce. Lemingi nafaszerowani propagandą swoich biegają do sklepów i w panice wykupują towary, głównie w supermarketach, żeby mieć komfort. Kupują wodę, kaszę, ryż, wędliny w opakowaniach z dłuższym okresem ważności, konserwy itd. Czy to robią zwolennicy PiSu? W mniejszym stopniu, bo pisiory bardziej kartofle niż kaszę. Znam swoje otoczenie i wiem na kogo głosują i jak się chwalą jak wykupują systematycznie towary, po kilkanaście produktów na raz, żeby nie wyjść na ciemny lud, który kupił narrację totalsów.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.03.2020 r., godz. 11.23
Największym przekrętem dawnej PZPR było założenie partii pod nazwą PIS. Pozbierali dawnych towarzyszy i SBków, umyli im mordy w święconej wodzie, ubrali w garnitury i nazwali toto Prawo i Sprawiedliwość.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta