Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 grudnia 2023 r., imieniny Danieli, JuliiJaki prezydent?

(Zam: 07.01.2020 r., godz. 13.04)

Taki, który postawi tamę socjalistycznym pomysłom PiS-u. Są to jedne z najgorszych rządów od początku transformacji ustrojowej. Rządy, które zawracają nas w kierunku dawnego komunistycznego ustroju i dające władzy szerokie uprawnienia do ingerencji w nasze codzienne życie i do jego kontroli.

Dziwne, że tak mało ludzi buntuje się przeciwko nakładaniu nowych podatków, podwyższaniu już istniejących, nakładaniu nowych obowiązków w tym szczególnie na przedsiębiorców, których nie są w stanie całkowicie i poprawnie wypełnić, itd. Może ci, którzy mogliby to robić, czyli co aktywniejsi wyjechali z Polski na zachód, w celu poszukiwania łatwiejszego i lepszego życia, więc siłą rzeczy zostało mniej tych aktywnych, za mało na tzw. masę krytyczną, przy której przekroczeniu nastąpiłby wybuch niezadowolenia społecznego. Organizowane co jakiś czas różnego rodzaju wybory też robią swoje, rozładowując ewentualne narastanie niezadowolenia. Praktycznie nic one nie zmieniają, bo czy PiS, czy PO to jedno zło, ale przynajmniej na jakiś czas dają co niektórym takie złudne poczucie, że jest inaczej, do momentu, aż większość, się przekona, że nawet jest gorzej niż było.
Za tzw. komuny wystarczyła jedna podwyżka cen, żeby ludzie zaczęli masowo protestować, strajkować, buntować się przeciw władzy, teraz takich podwyżek jest znacznie więcej, święta jeśli chodzi o ceny w sklepach były kolejny raz droższe, a mimo to nie słychać jakoś powszechnego oburzenia. Może wzbiera jakaś cicha fala, która da znać o sobie w przyszłym roku podczas wyborów prezydenckich?
Przyszłoroczne wybory prezydenckie będą bardzo ważne, bo określą na kilka lat kierunek polityki wewnętrznej jak i zagranicznej. Albo PiS potwierdzi swoją siłę i utrzyma władzę, przez co dalej będziemy szli na lewo, tzn. w kierunku rozbudowy socjału, czyli uzależniania społeczeństwa od państwa i jednoczesnego dławienia przedsiębiorczości, zabijania wszelkiej aktywności, która nie rozwija się pod auspicjami państwa, albo nastąpi przebudzenie i otrząśnięcie się obywateli z obecnego uśpienia i prezydentem zostanie ktoś, kto postawi tamę tym złym rządom. Ktoś dzięki komu zostanie rozbudzony polski potencjał narodowy i tak jak na początku transformacji ustrojowej, Polska będzie mogła się rozwijać w znacznie szybszym tempie niż obecnie.
Ktoś dzięki komu wreszcie inaczej zacznie wyglądać nasza polityka zagraniczna. Z prowadzonej na klęczkach przed USA i Izraelem oraz z czołobitnością wobec Niemiec, zacznie być polityką wielowektorową, nie podporządkowaną chwilowym i partykularnym interesom rządzących. Wzorem mogą być tu Węgry, czy Turcja, które rozmawiają praktycznie z każdym państwem i z każdym chcą robić interesy, dzięki którym kraj może się rozwijać.
Takim prezydentem może być kandydat wyłoniony w prawyborach, które odbywają się wśród zwolenników i sympatyków Konfederacji. Jest tam, wśród kandydatów, kilka osób które nadawałyby się, a co więcej miały też odwagę, żeby dokonać powyższych zmian. Taki powiew świeżości, a wręcz młodości bardzo by się przydał naszemu narodowi, który jak pokazują najświeższe dane z GUS-u cały czas kurczy się.
Internauta

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 09.01.2020 r., godz. 10.09
To chore, że w Wyszkowie wszyscy publicznie wypowiadają się i obrażają prezydenta RP Andrzeja Dudę, który zachowuje się umiarkowanie dobrze, a nie znajduje się choć jeden, który powie STOP temu co dzieje się w wyszkowskim samorządzie.
Dodane przez anonim, w dniu 10.01.2020 r., godz. 08.57
Obserwuję te wasze tamy. Ostatnio zrywaliście kworum w Sejmie razem z KO, SLD, PSL. Gdzie niezależność, wolność, zwykłe partyjniactwo. Jak życie jest przewrotne pokazało ostatnie pobicie jednego z ideologów Wybiórczej, niejakiego Stasińskiego. Nie pobili go polscy faszyści, fanatycy prawicowi tylko mieszkający w sąsiedztwie Wietnamczycy, które świętowali Nowy Rok. Ironia losu.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 11.01.2020 r., godz. 20.23
na tym polega demokracja, że każdy, od lewa do prawa może mówić i pisać co chce - jak ktoś się czuje obrażony to idzie z tym do sądu - na PAD-a nie głosowałam i głosować nie będę
Dodane przez Karol, w dniu 11.01.2020 r., godz. 21.19
A ja głosowałem i moja rodzina i znajomi na PAD i zrobię to z przyjemnością w tym roku.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.01.2020 r., godz. 09.20
Niestety Konfederacja nie doprowadzi do żadnych zmian. Przynajmniej w krótkiej, kilkuletniej perspektywie Na razie to słabeusze, licytujący się w radykalizmie, którzy niewiele zdziałali. I nie widać szans, żeby cokolwiek zdziałali pozytywnego w naszej ojczyźnie w najbliższym czasie. Nie mają ani poważnej organizacji, ani swoich mediów. Liderzy bez większego doświadczenia, wysyłający sprzeczne komunikaty. Może się kiedyś ogarną, ale to kwestia dalszej przyszłości. Jeżeli chodzi natomiast o wybory prezydenta, to ja nie mam wątpliwości, na kogo głosować. Andrzej Duda jest jedynym kandydatem, który daje szanse na zahamowanie degradacji Polski i kontynuację pozytywnych zmian w naszej ojczyźnie.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.01.2020 r., godz. 12.58
Oj co niektórych w oczy kole, że zamiast żreć szczaw i mirabelki ludzie robią zakupy w sklepach. No i oczywiście przez to wszystko podrożalo . Nawet ośmiorniczki. Jak to możliwe, że biznesmeni stoją w kolejkach w dyskontach razem z motłochem. To się PiSowi zachciało bawić w Janosika. Pracuję ok 20 lat i zawsze mi dużo zabierali ( nie mniej niż dziś), ale od 3-4 lat co jakiś czas mam podwyższane pobory. Za PO drozalo wszystko, a pensje ani drgnęły.
hej konfederato!
Dodane przez 44, w dniu 12.01.2020 r., godz. 19.59
zgoda że PIS ma najgorszy rząd po 1989r w Polsce, socjalistyczny, przekonamy się wszyscy o tym, niedługo! ale jeżeli chceż internauto za wzór stawiać Turcję no to gratuluję! trzeba być niespełna rozumu! najlepiej jedż do Turcji, albo poczekaj jeszcze trochę, jak będziecie wybierać PIS to zbudują nam Turcję nad Wisłą! Erdogan już dorasta!
Dodane przez Anonim, w dniu 13.01.2020 r., godz. 14.39
" – Ogromnie cieszy mnie to, jak powiedziałem wcześniej, że kultura żydowska w Polsce się odradza. Ogromnie cieszy mnie również to, że wielu Polaków wspiera to odradzanie się kultury żydowskiej – podkreślił prezydent Andrzej Duda. Bardzo pozytywny kierunek, bardzo , niech Pan Głowacki popiera dalej. A przedstawia się jako patriota. Definicji patriotyzmu nie piszę, niech Pan poszuka w słowniku PiS, będzie do Pana pasowała.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.01.2020 r., godz. 14.43
A Stany Zjednoczone to sojusznik czy zwierzchnik wg. rządzących? A wg wyborców PiS?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta