Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 lutego 2020 r., imieniny Konrada, Marcelego

Nie dała się oszukać

(Zam: 05.11.2019 r., godz. 09.47)

Mieszkanka gminy Zabrodzie wykazała się czujnością i nie dała się oszukać przestępcom, którzy próbowali wyłudzić od niej pieniądze.

Sposoby działania oszustów wyłudzających pieniądze są bardzo podobne. Zazwyczaj dzwonią do wybranej ofiary i opowiadają historię, która ma przekonać do szybkiego przekazania gotówki. Przestępcy podają się za różne osoby – policjantów, pracowników różnych instytucji lub członków rodziny.
Tak sytuacja miała miejsce w gminie Zabrodzie. Pewna kobieta zadzwoniła do starszej pani i poinformowała, że jej syna potrącił samochód na przejściu dla pieszych w Warszawie. Dzwoniąca podała, że mężczyzna przebywa w szpitalu, gdzie czeka na operację, za którą trzeba zapłacić 80 tys. zł. Starsza pani odpowiedziała, że nie ma takich pieniędzy, po czym rozłączyła się i zadzwoniła do syna, który oczywiście nie potwierdził tej informacji. Wtedy mieszkanka gminy Zabrodzie zorientowała się, że ktoś próbował ją oszukać i o sprawie poinformowała policję.
Policjanci ostrzegają przed oszustami i apelują, by w przypadku otrzymania telefonu z prośbą o pilne przekazanie gotówki, natychmiast skontaktować się z osobami, do których mają trafić pieniądze (z członkami rodziny, policjantami, urzędnikami), lub niezwłocznie zadzwonić na numer alarmowy 112.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl