Szalony mecz, Bug pokonał Polonię

(Zam: 11.10.2019 r., godz. 13.23)

W sobotę 5 października drużyna seniorów Bugu Wyszków podejmowała na wyszkowskim stadionie rezerwy stołecznej Polonii Warszawa. Po emocjonującym spotkaniu Bug wygrał 3:2.

Mimo iż wyraźnym faworytem spotkania był wyszkowski zespół, to jednak nikt nie lekceważył stołecznej drużyny. Rezerwy „Czarnych Koszul” składają się głównie z utalentowanych młodzieżowców, którzy są w stanie zaskoczyć nawet najsilniejszych oponentów. Początek sobotniego meczu był wyrównany. Obie drużyny szybko wymieniały podania w środku pola, jednak nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Lista strzelców otworzyła się w 22. minucie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła w wykonaniu Łukasz Kowalczyka w polu karnym rywali doszło do zamieszania, w którym najlepiej odnalazł się Łukasz Kamiński. Wyszkowski snajper silnym strzałem z sześciu metrów umieścił piłkę w bramce i wyprowadził Bug na prowadzenie. Rywale odpowiedzieli w 34. minucie. Przy strzale z dystansu błąd popełnił Laskowski, który wybił piłkę do nadbiegającego przeciwnika, a ten umieścił piłkę w bramce Bugu. Wyszkowianie mieli szansę na bardzo szybką odpowiedź, jednak w dobrej sytuacji pomylił się Kamiński. Co się odwlecze, to nie uciecze – wartość starego przysłowia potwierdził w 39. minucie Kowalczyk. Wyszkowski napastnik popisał się ładnym rajdem prawą stroną i pięknym strzałem z ostrego kąta, ku radości miejscowych kibiców, ponownie wyprowadził ich zespół na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą w niezłej sytuacji znalazł się Łukasz Damętko. Lewy pomocnik Bugu nie zdołał jednak oddać skutecznego strzału. Do przerwy utrzymał się wynik 2:1.
Nie mniej emocjonująca była druga odsłona sobotniego spotkania. Po zmianach „z przodu” (na boisku pojawili się Łada i Nasiadka) Bug zdołał podwyższyć prowadzenie. W 62. minucie autorem gola na 3:1 był wspomniany Przemek Nasiadka. Bliski podwyższenia prowadzenia był również Damętko. Bardzo nerwowy był ostatni kwadrans spotkania. Najpierw, w 81. minucie za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, z boiska wyleciał Łukasz Kamiński. Na minutę przed zakończeniem regulaminowego czasu gry grający w osłabieniu Bug stracił drugą bramkę. Rywale, zmotywowani zdobyciem kontaktowego trafienia, ruszyli do szturmowych ataków na bramkę wyszkowian. Gospodarze bronili się ze wszystkich sił i zdołali utrzymać zwycięski rezultat. Po ostatnim gwizdku wyszkowscy kibice mogli wydać okrzyk triumfu – gospodarze wygrali 3:2.
Bug Wyszków – Polonia II Warszawa 3:2 (2:1)
Bramki dla Bugu: Ł. Kamiński 22., Ł. Kowalczyk 39., P. Nasiadka 62.
Bug: N. Laskowski – K. Borowski, R. Nogaj, M. Maciak, K. Maciak – Ł. Damętko (75. – P. Połodziuk), O. Flores (46. – Ł. Łada), P. Wojtkowski, Ł. Kowalczyk – Ł. Kamiński, J. Rejnuś (46. – P. Nasiadka).
W 10. kolejce Bug zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 13 października.

Wicher Kobyłka – Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 0:3
Wisła Jabłonna – Wisła Dziecinów 4:5
Legionovia II Legionowo – Olimpia Warszawa 4:2
Mazur Radzymin – Marcovia Marki 1:3
Mazur II Karczew – Dąb Wieliszew 0:0.