Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 grudnia 2023 r., imieniny Danieli, JuliiPOPiS na horyzoncie?

(Zam: 01.10.2019 r., godz. 13.33)

Niedawno minęła 113. rocznica zawarcia spółki jawnej, której celem było wybudowanie Huty Szkła w Wyszkowie. Została ona założona przez robotników zwolnionych z huty szkła na warszawskim Targówku.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że wyszkowska huta szkła powstała bardzo szybko (w kilka miesięcy od zawarcia spółki), co w dzisiejszych czasach byłoby po prostu niemożliwe, a dlatego niemożliwe, bo teraz w Polsce nie ma wolnego rynku, który już dawno został zastąpiony przez państwowe regulacje. Bardzo prawdopodobne, że współcześnie nie doszłoby do powstania takiego przedsięwzięcia, bo nie uzyskałoby ono wszystkich wymaganych zgód urzędniczych. No chyba, że któryś z rządowych polityków chciałby się wykazać, że robi coś dla miasta i regionu w celu bycia zapamiętanym i wybranym na kolejną kadencję i po prostu załatwiłby takie zgody. Ale czy to jest normalne? Czy jest normalne uzależnianie powstania jakiejś firmy od woli politycznej? Trzeba stanowczo powiedzieć, że nie! To niestety pokazuje, jak bardzo odeszliśmy od panującej kiedyś normalności, wolności.
Mało kto zdaje sobie sprawę, jak łatwo było kiedyś założyć firmę, gdy nie było tej całej urzędniczej mitręgi, obowiązkowych danin na jakiś tam ZUS, NFZ i innych przymusowych opłat i składek, nie wspominając już o skomplikowanym podatku od towarów i usług, czyli tzw. VAT i wielu innych. Zamiast walczyć z głupimi przepisami, decyzjami i urzędami przedsiębiorca mógł skupić się tylko na jednym celu, walce z konkurencją na wolnym rynku, czyli na jak najlepszym i najtańszym zaspokajaniu potrzeb swoich klientów, na czym owi klienci tylko zyskiwali.
Rządzący tak działają, jakby robili wielką łaskę, że pozwalają pracować ludziom przedsiębiorczym, a przecież to dzięki ich codziennemu wysiłkowi i osób, które oni zatrudniają Polska może się rozwijać gospodarczo i technologicznie, a ludzie bogacić. Zamiast odciążyć ich poprzez uproszenie prawa, czy likwidację wielu niepotrzebnych podatków jak chociażby podatek dochodowy, co i raz rzucają lub zapowiadają rzucanie kolejnych kłód pod nogi, jak np. z zapowiedzią zwiększenia składki na ZUS, odgórnym podwyższaniem pensji minimalnej, czy ograniczając możliwość zaliczania wydatków w koszty prowadzenia działalności gospodarczej.
Przez te wszystkie utrudniające życie przepisy i wysokie podatki bardzo dużo ludzi przedsiębiorczych po prostu uciekło z Polski jako nieprzyjaznego dla nich kraju do innych państw, bo tam jest łatwiej żyć, pracować i prościej prowadzić własną działalność gospodarczą. Wielkość tej emigracji powinna być wielkim wyrzutem sumienia dla każdej ekipy rządzącej, która się do tego przyczyniła i przyczynia, a nie widać, żeby ta tendencja miała się odwrócić i Polacy mieliby zacząć masowo wracać do kraju.
Ubywa nas nie tylko poprzez masową emigrację, ale także poprzez spadek liczby urodzeń dzieci. Polacy niestety nie chcą posiadać we własnym kraju dużej ilości dzieci. Jako naród wymieramy! Trzeba zdać sobie z tego sprawę, bo to bardzo ważna rzecz. Nie będzie dzieci, nie będzie naszego narodu! Żaden socjał, tak jak np. 500 plus itp. nie powstrzymał tej tendencji i nie powstrzyma. Przymus ubezpieczeń emerytalnych i jako taka, póki co, pewność, że coś tam na stare lata się dostanie od państwa zerwały związek między liczbą dzieci a zabezpieczeniem swojej starości poprzez ich liczne posiadanie. Lewicowy eksperyment na naszych oczach ukazuje swoje tragiczne skutki. Za kilkadziesiąt lat będzie nas o połowę mniej, będziemy jednym z mniejszych narodów, a być może przy takim trendzie imigracji do naszego kraju, jaki jest za rządów PiS (w 2017 r. przyjęliśmy najwięcej imigrantów ze wszystkich krajów UE) staniemy się w naszym kraju mniejszością narodową, kulturową i cywilizacyjną, no chyba, że nowi mieszkańcy Polski zechcą całkowicie przyjąć wartości, na których była zbudowana nasza ojczyzna, czyli etykę chrześcijańską, grecki stosunek do prawdy i zasady prawa rzymskiego. Będzie to trudne, bo my sami współcześnie często od nich odchodzimy, więc znika efekt prostego naśladownictwa. A swoją drogą, stąd tak kiepski stan naszej ojczyzny. Nie ma skutku bez przyczyny.
Perspektywa nie jest dla naszego narodu ciekawa, ale takimi, a nie innymi wyborami, jakie miały miejsce po upadku komunizmu pewna część społeczeństwa narzuciła innym kierunek, w jakim podąża nasze państwo. Trudno wymagać od większości, która często nie rozumie podstawowych spraw, jak np. tego, że rząd nie ma swoich własnych pieniędzy tylko te, które nam odbiera w podatkach, że nie da się uwieść kolejnym obietnicom rządzących, które tak właściwie mają na celu przekupienie wyborców właśnie ich własnymi pieniędzmi, żeby tylko pozwolili utrzymać się PiS-owi u władzy. Mało kto z wyborców myśli aż tak perspektywicznie, co będzie za kilka, kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat. A jeśli dalej będziemy zawracali do poprzedniej epoki, tj. do komunizmu, nie pozwalając swobodnie realizować się i rozwijać Polakom jak to ma miejsce teraz, miło i przyjemnie nie będzie, tylko wręcz przeciwnie.
Ale może ta garstka myślących i przewidujących wystarczy, żeby ani PiS, ani PO nie były w stanie stworzyć po tych wyborach samodzielnie rządu, bo liczna reprezentacja Konfederacji będzie miała swoich posłów w Sejmie i będzie tzw. języczkiem u wagi? Jest to jak najbardziej możliwe i realne, co pokazują przedwyborcze sondaże, no chyba że oba ugrupowania systemowe w akcie paniki utraty władzy i wymuszenia przez Konfederację odejścia od zasady, że wy nie ruszacie naszych, a my nie ruszamy waszych (proszę zauważyć, że PiS nikogo z wierchuszki PO nie wsadził do kryminału!), będą jednak wolały zawrzeć koalicję między sobą, jak to ma zresztą miejsce w niektórych samorządach, czasem także nieoficjalnie (np. wyszkowskim), bo nie ma tam często partyjnych szyldów. Ciekawe, jak na POPiS-ową koalicję zareagują wtedy wyznawcy Naczelnika? Uwierzą w każde jego wytłumaczenie? Oj będzie się działo …
Internauta

Komentarze

Dodane przez roms, w dniu 02.10.2019 r., godz. 08.29
"PO i PiS powołały wspólny komitet wyborczy na wybory samorządowe w 2002." oraz "Po wyborach parlamentarnych w 2005 (...) rozpoczęły się negocjacje przedstawicieli obu ugrupowań na temat utworzenia wspólnego rządu" - cytaty z Wikipedii. W mojej ocenie, zatrzymano ten proces bo dziś z tak utworzonego tworu nie byłoby co zbierać.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.10.2019 r., godz. 20.46
Jedynym celem Konfederacji jest przekroczenie progu wyborczego. Wg mnie jest to możliwe, ale mało prawdopodobne ze względu na przewidywaną, dużą frekwencję. W przypadku wejścia Konfederatów do sejmu trudno cokolwiek prognozować, ale sądzę, że wyczerpany walką wyborczą klub posłów Konfederacji dość szybko się rozleci. Janusz Korwin-Mikke już o to zadba, chyba, że jeszcze przed wyborami wyjdzie z zaskakującą, ekscentryczną koncepcją, która rozłoży całą kampanię i spowoduje spadek poparcia dla tego ugrupowania. Natomiast POPiS – owa koalicja to kompletna bzdura, którą jednak od dawna karmi się środowisko budujące Konfederację. Podziały między PiS i PO są bowiem prawdziwe i bardzo głębokie. Chciałbym natomiast zwrócić uwagę na pogardę w stosunku do elektoratu Zjednoczonej Prawicy, jaka wyziera z tekstu Internauty – określenie „wyznawcy Naczelnika” mogliby użyć przeróżni celebryci typu Janda, Stuhr, czy też Lisek – Chytrusek. Wspólnota duchowa, czy przejaw pogubienia ?
Marku Głowacki
Dodane przez roms, w dniu 03.10.2019 r., godz. 22.31
z całym szacunkiem, ale pozwól, że zostaniemy przy swoich aspektach sceny politycznej do dn. 13.10, a właściwie dwa dni później, kiedy to wznowi posiedzenie Sejm RP z porządkiem obrad oczywiście zależnym od wyników głosowania. Zapraszam na kawę, podobnie jak przed ponad 4 laty bo w międzyczasie nie było jakoś okazji. PS próba zdeprecjonowania Internauty to nie jest chwyt wysokich lotów.
Dodane przez konfederacja rulez, w dniu 04.10.2019 r., godz. 20.41
Nie łączcie Głowackiego z POPiSem. Kto usłyszał taśmy Neumana to wie, że KOD jest niczym, a czy kluby GP dla PiS też nie są niczym? Rządzi PiS w powiecie wyszkowskim, ilu członków klubu GP jest zaproszonych do współrządzenia, ile osób wykształconych z tego klubu zostało zaproszonych do współpracy i powierzono im stanowiska ? Zatrudniono osoby związane z Nowosem, z dalekiego zewnątrz a niby swoich, zapomniano. Klub GP, którym kieruje Głowacki potraktowano podobnie jak KOD przez pomorskie PO Neumana.
Dodane przez prawica górą, w dniu 04.10.2019 r., godz. 21.46
Dlatego nie głosuję na członków Prawa i Sprawiedliwości tylko na Bartosza Pawelczyka, nr 11 na liście PiS, który jest popierany przez Zbigniewa Ziobro i Patryka Jakiego z Solidarnej Polski. Widzimy jak trudno zrobić reformę w środowisku prawniczym i sędziowskim
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.10.2019 r., godz. 07.00
Z całym szacunkiem, Roman nie jest to próba zdeprecjonowania nikogo, lecz zwrócenie uwagi na prostą zależność.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.10.2019 r., godz. 13.36
Co, jasio małolat chce założyć firmę i mama mu nie załatwiła pozwoleń? koniec świata!
Dodane przez prawicowiec, w dniu 06.10.2019 r., godz. 22.47
W sobotę pochowano z honorami wielkiego patriotę Kornela Morawieckiego, ojca premiera Mateusza Morawieckiego i bezkompromisowego, wielkiego bojownika o niepodległość Polski a zarazem człowieka ciepłego, otwartego na inne osoby, nawet o odległych od Niego poglądach. To była wielka patriotyczna uroczystość, z pięknym przemówieniem prezydenta Andrzeja Dudy. Dziś na konwencji PO, Wałęsa nazwał śp. Kornela Morawieckiego "zdrajcą", co jest niepojęte. Do tego otrzymał oklaski siedzących tak członków PO, ich zwolenników i innych satelitów tworzących KO. Ośmieszasz się Internauta tym tekstem, bo Konfederacja dość licznie stawiła się w Wyszkowie na debatę z tymi ludźmi co maja poglądy Wałęsy. Jak wam nie wstyd. Jutro, w poniedziałek, pewnie pobiegniecie do Wyszkowianki na godzinę 19 na wiec wyborczy POstkomuny. Gratuluję nowych kolegów.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.10.2019 r., godz. 23.46
Po tym jak Wałęsa na konwencji PO-KO nazwał śp Kornela Morawieckiego ZDRAJCĄ a wszyscy mu klaskali, trzeba pójść na wybory i zagłosować na PiS. Żadnych półśrodków, wyrzucić ich na śmietnik historii i zmienić postkomunistyczną konstytucję. Tak jak chciał śp Kornel Morawiecki, żadnych kompromisów.
Pisowskie plakaty na wyszkowskim kościele
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.10.2019 r., godz. 08.42
Kościół Idziego obwieszony pisowskimi banerami, podobnie jak wiele innych polskich kościołów. I jak tu się nie zgodzić ze słowami W. Frasyniuka, że "polski Kościół nie jest już od dawna nośnikiem jakichkolwiek wartości"?
Skąd my to znamy
Dodane przez Taśmy Neumanna, w dniu 07.10.2019 r., godz. 09.06
Lokalny polityk PO: Sławek, ale tam jest jeszcze sprawa w tle najgrubsza. Ta działka na Rokickiej. On sprzedał za bezcen… a potem zmienił plan zagospodarowania przestrzennego. Sławomir Neumann: Więc będzie to miał w prokuraturze, będziesz miał akt oskarżenia przed wyborami. Lokalny polityk: Jak mu za to postawią, to jest koniec. S. Neumann: Nic nie jest końcem. LP: Ja pier***ę. Przecież to jest gruba sprawa, naprawdę. SN: Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia.
Skąd my to znamy
Dodane przez Taśmy Neumanna, w dniu 07.10.2019 r., godz. 09.08
Będzie Hania Zdanowska, Żuk, Witkowski, Adamowicz, Karnowski, Jaśkowiak. On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, ka, nikogo to nie ruszy. O tym ci mówię. Nikogo to nie ruszy. Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest ka atak PiS-u, żeby go zabić. I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k***a, naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie. Nie patrz na to, to nie ma żadnego znaczenia. Oni ilością aktów, inflacją tych aktów oskarżenia, powodują, że nie mają żadnego [znaczenia]. Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach
Skąd my to znamy
Dodane przez Taśmy Neumanna, w dniu 07.10.2019 r., godz. 09.12
Sąd to może wypierd**ić w kosmos, może to prowadzić trzy lata – bez znaczenia to jest. (…) Akty oskarżenia będzie miało, moim zdaniem, 60-70 proc. prezydentów miast. Na nikim to nie będzie robiło wrażenia. Reszta to są goście, którzy mogą trafić do sądu z aktem oskarżenia, a sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią ku*a nic. Będą prowadzić sprawy – i chj.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.10.2019 r., godz. 09.28
Korwin Mikke jak Wałęsa wygadują głupstwa i obrażają ludzi. Dobrze, że Konfederacja jest pod kreską i można głosować tylko na PiS bo to strata swojego głosu.
Dodane przez roms, w dniu 07.10.2019 r., godz. 09.35
Mógłbym prosić o niezaśmiecanie tego forum poplatformianym łajnem? Jest takie powiedzenie: nie rusza gówna nie będzie śmierdziało.
Coś do Eychlera i innych grup obywatelskich przy PO
Dodane przez Taśmy Neumanna, w dniu 07.10.2019 r., godz. 12.04
KOD jest niczym, to żadna siła, przybudówka” – Nie ma KOD-u, KOD jest niczym. (…) Ci ludzie z tego KOD-u, bez organizacji, są niczym. Możesz mieć tysiąc ludzi, bez organizacji są niczym. Możesz mieć stu żołnierzy, którzy są, ka, spartanami i wbią ten tysiąc w kosmos. Pospolite ruszenia w Polsce kończyły się tym, że się napili na końcu Sejmu, ka. Jak szło wojsko zaciężne przeciwnika, to wypierali do domu. Taki jest KOD. (…) Nie wierz w takie rzeczy. Ci ludzie na końcu - patrz, kto jest sensowny i bierz go do siebie. To jest metoda. Kodziarze to nie jest żadna siła. Oni będą świetni wiesz do czego? Żeby brać komórki i filmować (…). Do tego się nadają, nic innego, naprawdę. Ja was przepraszam, ale jadę teraz, k***a, na komisję
Dodane przez anonim, w dniu 07.10.2019 r., godz. 13.22
Jak przesłuchać taśmy Neumanna to taktyka prowadzenia partii w PO nie jest obca w innej wyszkowskiej partii i te taktyki pozbywania się ludzi przy kolejnych wyborach, samorządowych czy parlamentarnych. Będzie tracił Jarosław Kaczyński, który pewnie wie o tym i bierze za to odpowiedzialność. Nie dziwi taka popularność Kornela Morawieckiego, która przejdzie na jego syna Mateusza. Jak posłuchać taktyki prowadzących partie to nie ma co liczyć na dłuższą karierę Mateusza Morawieckiego, jeśli Kaczyński nie będzie chciał szybko przekazać władzy w partii.
PiS krajowy TAK, PiS wyszkowski NIE, NIE, NIE.
Dodane przez Artur, w dniu 08.10.2019 r., godz. 07.59
Taktyka w wyszkowskim PiS jest uderzająco podobna do tej pomorskiej PO. Niszczenie ludzi przez miejscowego pisowskiego "nojmana" jest jeszcze bardziej wyrafinowane. Tylko dlaczego nikt na to nie reaguje????
Dodane przez Anonim, w dniu 08.10.2019 r., godz. 08.11
Już mi się rzygać chce tymi plakatami , a szczególnie plakatami naszego pana starosty, który zaraz będzie siedział i w "lodówce " .Nawet drzew nie oszczędza i wbija w nie spinacze . Ile to można tego wieszać?
Do Artur
Dodane przez Antoni, w dniu 08.10.2019 r., godz. 09.35
Bo każdemu to na rękę.
Dodane przez Lolo, w dniu 08.10.2019 r., godz. 11.38
Waldek Neumann😁, dobre.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta